--نودیها--ماه خون ماه اشك ماه ماتم شد ، بر دل فاطمه داغ عالم شد. امام رضا علیه السلام : هر كه عاشورا روز مصيبت و اندوه و گريه‏ اش باشد، خداوند روز قيامت را روز شادى و سرورش مى ‏گرداند .نودیها --نودیها--امام سجاد علیه السلام:در شگفتم از كسى كه از غذا مى ‏پرهيزد تـا گـرفـتـار زيـان آن نشـود؛ ولى از گـناه پـرهـيز نمى‏ كـند تا گرفتار ننگ و عار آن نگردد. --نودیها-- بهترين شروع كارها صداقت و راستگويى و بهترين پايان آنها وفا است
صفحه ویژه مداحی درمان وسواس با گوش دادن به این سخنرانی ! لینکستان

ارتباط با ما

ایمیل: navadiha@chmail.ir

کریستوف هورستل:نامه رهبر ایران به دلم نشست

0

آلمانی تنومند اهل برلین با ۵۸ سال سن، یکی از فعالین خارجی عضو کمپین های ضدجنگ است که با کاروان کشتی نجات ایرانی در راه یمن همسفر شده است.
خوش برخورد است و با روابط عمومی بالا. وقتی درخواست مصاحبه با او را دادم، ابتدا نام رسانه را پرسید و وقتی گفتم که از خبرگزاری فارس هستم، بلافاصله قبول کرد.

 

کانکس محل اسکان آنها چسبیده به کانکس خبرنگاران است و امکاناتی که در اختیار آنها قرار گرفته مانند بقیه است، سعی هم می کنند هرچه بیشتر با بچه‌ها انس بگیرند و حتی برخی از آنها در کارهای متفرقه هم برای کمک کردن پیش قدم هستند.
قرارمان این بود که حدود ۲۰ دقیقه در خصوص انگیزه پیوستنش به این کاروان صحبت کنیم که این زمان کمی به درازا کشید؛ مباحث دیگری هم در ارتباط با ایران پیش آمد که از او پرسیدم و کریستوف نیز با اشتیاق پاسخ داد.
متن زیر گفتگوی با «کریستوف هورستل» بر روی کشتی امدادرسان ایرانی در مسیر یمن است.
او یک کاتولیک است و مسئول حزب آلمان مرکزی که البته به عنوان مشاور موضوعات سیاسی نیز در مناطق اسلامی آلمان کار می کند.
این گفتگو زمانی انجام شد که کشتی «ایران‌شاهد» با پشت سر گذاشتن کشور عمان، کم کم به مقابل سواحل یمن رسیده و پس از آن نیز وارد خلیج عدن می‌شد.
* چطور شد که برای حضور در کاروان امدادرسانی به مردم یمن، کشور ایران را انتخاب کردید؟ درحالی که سازمان های بین المللی دیگری هم قصد اعزام چنین کاروان هایی را داشتند؟

اولا باید از انگیزه‌های حضور در چنین سفری بگویم. من در واقع قصد دارم با این حرکت، افکار عمومی جهان را متوجه جنایاتی کنم که توسط رژیم آل سعود در یمن صورت گرفته و دوست داشتم در این سفر باشم تا بتوانم از این طریق نقشی در شکستن محاصره ضدانسانی علیه مردم یمن داشته باشم.
اما اینکه چرا ایران را انتخاب کردم، ارتباط من با ایران به ۱۰ سال پیش از این بر می‌گردد که من حضور فعالی در فضای رسانه‌ای ایران داشتم و گفتگوهای زیادی با من در خصوص مسایل مختلف توسط رسانه‌های ایرانی انجام می‌شد.
من ایران را بسیار دوست دارم و معتقدم موضوعی مثل «ولایت فقیه» که در ایران شکل گرفت، مهمترین تحول سیاسی جهان در یک قرن اخیر است.
از طرف دیگر ایران را تنها کشوری یافتم که واقعا قصد کمک رسانی به مردم یمن را دارد در حالیکه دیگر کشورها درصدد کمک رسانی به عربستان هستند.
البته من می توانستم از طریق کشور اوکراین هم در چنین کمپینی حاضر شوم اما از میان ایران و اوکراین، به دلایلی که بخش از آن را در بالا گفتم، ایران را انتخاب کردم.
من معتقدم جنبش انصارالله در یمن از یک سری افراد صادق و قابل اعتماد تشکیل شده که ارتباط با آنها می تواند بسیار مفید باشد.
لازم است بگویم که مرام و هدف حزب ما در آلمان، ورود اخلاق به حوزه‌های سیاسی است و من هیچ منافاتی در این باره با جنبش‌های اصیل اسلامی نمی‌بینم و معتقدم که آنها هم همین هدف را دنبال می‌کنند.
* برخورد اطرافیان و خانواده‌تان در خصوص این سفر چطور بود؟ به هر حال شما سفری را انتخاب کردید که می‌تواند خطراتی را هم برایتان به همراه داشته باشد؟

طبیعیست هرکس که خانواده و همسر و فرزند دارد، می داند که چنین تصمیم هایی چه چالش هایی را به همراه خواهد داشت. من هم ۴ فرزند دارم که شامل ۲ دختر ۱۰ و ۸ ساله و ۲ پسر ۵ و ۳ ساله می‌شود ولی خوشبختانه همسر من از یک خانواده مقاوم است که سابقه سالها مبارزه با هیتلر را دارند و حتی عموی بزرگ همسرم هم به دست نازی‌ها اعدام شد.
همسر من این آمادگی را دارد که حتی با خبر مرگ من در راه هدفی که انتخاب کردم مواجه شود.
ضمن اینکه من سالها در جنگ افغانستان در کنار مجاهدین حضور داشتم و تجربه خطرهای این چنینی را هم دارم. در کل باید بگویم که من و همسرم یکی هستیم. هر چند او در هنگام خداحافظی گریه هم کرد ولی مخالفتی با این سفر نداشت.
* شما در یکی از کشورهای مهم اروپایی زندگی می‌کنید و بواسطه فعالیتی که دارید، با نگاه مردم و افکار عمومی در این کشورها نسبت به مقوله اسلام آشنایید. دید واقعی مردم درخصوص اسلام، ایران و منطقه خاورمیانه چگونه است؟ و چطور می‌توان با موج ایران هراسی و اسلامی هراسی که رسانه‌ها در غرب براه انداختند، مقابله کرد؟

این یک سوال حرفه‌ایست و اگر من بخواهم به صورت حرفه‌ای به آن پاسخ دهم، مدت زمان زیادی طول خواهد کشید ولی بطور خلاصه باید بگویم که امروز اسلام و خارومیانه از این نظر در وضعیت چندان مناسبی قرار ندارند چون رسانه‌های جهان را افراد خوبی اداره نمی‌کنند. این رسانه‌ها زندگی را برای مسلمانان در غرب بسیار سخت کردند. افکارعمومی در غرب نسبت به اسلام و مسلمانان، بدبینانه است و این رسانه ها هر روز موضوعاتی نظیر تروریسم و حقوق بشر را مطرح می کنند و از این طریق، سخت‌ترین حملات به مسلمانان می شود.
از طرف دیگر، ما در خاورمیانه با موجودیتی به نام اسرائیل مواجهیم که هدف اصلی او به جان هم انداختن مسلمانان است. همین گروه داعشی که ساختند، اینها افرادی خشن هستند که هیچ نسبتی با اسلام ندارند.
با این تفاسیر، بهترین کار این است که روی ایران سرمایه گذاری شود چون این کشور تمام انرژی و سرمایه خود را در این راه گذاشته و مردم آن هم مردم پیشرفته ای هستند و می توان از طریق ایران با این وضعیت مقابله کرد.
اما ایران هم باید راه‌های تبلیغات و ابزار آن را به درستی انتخاب کند. من معتقدم ایرانی ها تا اینجای کار خوب پیش رفتند اما تاکنون حدود ۵۰ درصد اهدافشان محقق شده است.
در واقع باید گفت که ایران باید سرمایه گذاری بیشتری در حوزه تبلیغات داشته باشد. مثلا در همین سفر، اگر امکانات بیشتری به لحاظ تجهیزات ارتباطی داشتیم و می توانستیم به راحتی با افراد در فضای مجازی ارتباط داشته باشیم، می‌شد خیلی بیشتر با موج رسانه‌های غربی مقابله کرد که سعی دارند اخباری از این سفر و کشتی امدادرسان ایران برای مردم یمن منتشر نکنند.
در واقع ما می خواهیم با این بایکوت رسانه‌های غرب درگیر شویم.
من مطمئنم که ایرانی‌ها افراد باهوشی هستند و پشتکار بسیار بالایی هم دارند و می‌توانند یک استراتژی رسانه‌ای خوبی داشته باشند.
خلاصه اینکه اگر ایران می خواهد تاثیر خوبی در رسانه‌های جهانی داشته باشد، باید تلاش کند و سرمایه گذاری بیشتری داشته باشد. در این صورت ظرف ۶ تا ۹ ماه می‌توان تاثیرات آن را دید که حتی بر روند تحریم‌ها هم موثر خواهد بود چرا که غرب دیگر نمی‌تواند به راحتی افکار عمومی جهان را با خود همراه کند.
* چند ماه قبل رهبر معظم انقلاب اسلامی نامه ای خطاب به جوانان اروپا و آمریکا صادر کردند و از آنها خواستند تا خودشان برای کشف اصل اسلام اقدام کنند. به نظر شما که در اروپا زندگی می کنید، چقدر این نامه موثر واقع شد و چه میزان به دست مخاطبین اصلی خودش رسید؟

من خودم این نامه را دیدم و خواندم و بسیار هم بر قلبم نشست. بعدا هم نظر خود را در این باره در سایت خودم منتشر کردم.
من به ۳ دلیل این نامه را دوست دارم:

اول اینکه این نامه بسیار خاضعانه و خاشعانه نوشته شده بود و اینکه رهبری چنین قدرتمند، این چنین خاضعانه جوانان را مخاطب قرار می‌دهد، بسیار برای من جالب بود.

دوم اینکه این نامه بسیار هوشمندانه نوشته شده بود و فقط یک تبلیغات صرف سیاسی نبود. ایشان در این نامه از جوانان خواسته بودند تا خودشان برای یافتن اصل اسلام به منابع معتبر مراجعه کنند.

سوم اینکه در این نامه سوال بسیار دقیقی مطرح شده بود که ابعاد سیاسی و تاریخی غرب را زیر سوال برد و من مجاب شدم تا به آن لبیک بگویم و این نامه را برای بسیاری از دوستان خودم فرستادم و با آنها در این باره بسیار بحث کردیم.
این نامه موجب شد تا تریبونی در اختیار جوانان غربی قرار بگیرد و آنها فرصتی پیدا کنند تا بتوانند نظرات خود را در این باره مطرح کنند.
* به موضوع سفر برگردیم. شما روزها اوقات خودتان را چطور در این کشتی می گذرانید؟

من چون شبها دیر می‌خوابم، روزها هم کمی دیر بلند می‌شوم. ما روزها را به بحث کردن با هم می‌گذرانیم. اینجا افکار و نظرات مختلفی دور هم جمع شدیم که بسیار جالب است. از هوای آزاد و غذاهای ایرانی لذت می بریم و با دوستان بسیار خوبی همراه شدیم.
* همسفرهای ایرانی خودتان بخصوص خبرنگاران را چطور دیدید؟

من ایرانی ها را افراد قدرتمندی می‌دانم که علی رغم نظرات متفاوت، با هم کاملا متحد هستند و در رسیدن به هدفشان در این سفر کاملا مصمم‌اند.
من اینجا هر شب شاهد شور و هیجان شماها هستم و هیچکس را ندیدم حتی برای یک لحظه نگران یا پشیمان و یا افسرده باشد.
* نمی ترسید از اینکه در روزهای آینده، خطری متوجه این کشتی و افراد همراه آن شود؟

من می دانم که احتمال دگرگون شدن شرایط هست ولی اینها را به فال نیک می گیرم و حتی یک دقیقه هم برای حضور در این کاروان نگران نبودم.
من گفتم که در جنگ افغانستان هم حضور داشتم و آنجا به قدرت خدا پی بردم و فهمیدم که از هیچ چیز نباید ترسید و از مجاهدان افغانی یاد گرفتم که در هر شرایطی بگویم الحمدلله.
* دوستانتان در فضای مجازی چه چیزهایی راجع به این سفر از شما می پرسند؟

بیشتر سوالهایشان درخصوص وضعیت کشی، خطرهای احتمالی و راهکارهای مقابله با این خطرات است که البته من هم جواب‌های حرفه‌ای و سیاستمدارانه می‌دهم.

 جام نیوز
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

,

 • آخرین بروزرسانی های نودیها

 • آخرین عکسهای شبکه های اجتماعی

 • آخرین مداحی ها

  شور جدید عشق قیمت نداره کربلایی رضا نریمانی(شهدا مدافع حرم) / صوتی شور جدید عشق قیمت نداره کربلایی رضا نریمانی(شهدا مدافع حرم) / صوتی دانلود “خداحافظ ای برادر زینب “حاج مهدی رسولی/مراسم شام غریبان محرم۹۵/هیئت ثارالله زنجان دانلود “خداحافظ ای برادر زینب “حاج مهدی رسولی/مراسم شام غریبان محرم۹۵/هیئت ثارالله زنجان دانلود”شمیم رحمان از یمن می آید” با نوای حاج میثم مطیعی دانلود”شمیم رحمان از یمن می آید” با نوای حاج میثم مطیعی دانلود مداحی” یا سیدی خذنی حسین” میثم مطیعی دانلود مداحی” یا سیدی خذنی حسین” میثم مطیعی دانلود شور/ از آل سعود خیلی بیزاریم دانلود شور/ از آل سعود خیلی بیزاریم دانلود مداحی” نوکر خوبی نبودم” حسین سیب سرخی دانلود مداحی” نوکر خوبی نبودم” حسین سیب سرخی دانلود مداحی “کاش یه کبوتر بودم”میثم مطیعی دانلود مداحی “کاش یه کبوتر بودم”میثم مطیعی دانلود نوحه “یه حرم پر زائرایی که برا تو میمیرن”سید مهدی میرداماد دانلود نوحه “یه حرم پر زائرایی که برا تو میمیرن”سید مهدی میرداماد دانلود نوحه «شام غریبان حسین امشب است » با نوای سید مجید بنی فاطمه دانلود نوحه «شام غریبان حسین امشب است » با نوای سید مجید بنی فاطمه مداحی میثم مطیعی(سرباز ولایتم) مداحی میثم مطیعی(سرباز ولایتم) صوت: عبدالرضا هلالی- شب تاسوعای محرم ۱۴۳۸ صوت: عبدالرضا هلالی- شب تاسوعای محرم ۱۴۳۸ صوت/ مجید بنی‌فاطمه؛ شب نهم محرم ۹۵ صوت/ مجید بنی‌فاطمه؛ شب نهم محرم ۹۵ صوت/ مجید بنی‌فاطمه؛ شب هشتم محرم ۹۵ صوت/ مجید بنی‌فاطمه؛ شب هشتم محرم ۹۵ دانلود مداحی حدادیان در محضر رهبر انقلاب دانلود مداحی حدادیان در محضر رهبر انقلاب
 • دانلود بازی اندروید

  دانلود بازی Rocket racer سبک مسابقه ای با تیر و بمب اندروید دانلود بازی Rocket racer سبک مسابقه ای با تیر و بمب اندروید دانلود بازی Hub: Puzzle دانلود بازی Hub: Puzzle دانلود بازی Cube worm کرم به سبک سه بعدی اندروید دانلود بازی Cube worm کرم به سبک سه بعدی اندروید دانلود بازی Kick or die: Karate ninja دانلود بازی Kick or die: Karate ninja دانلود بازی Moto RKD dash سبک جدید موتورسواری دانلود بازی Moto RKD dash سبک جدید موتورسواری دانلود بازی Traffic rush 2 کنترل ترافیک و جلوگیری از تصادف اندروید دانلود بازی Traffic rush 2 کنترل ترافیک و جلوگیری از تصادف اندروید دانلود بازی Impossible lines فکری منطقی اندروید دانلود بازی Impossible lines فکری منطقی اندروید دانلود بازی Super Chavis land جلورفتنی باحال اندروید! دانلود بازی Super Chavis land جلورفتنی باحال اندروید! دانلود بازی Submersia زیردریایی اندروید دانلود بازی Submersia زیردریایی اندروید
 • دانلود آخرین سخنرانی ها

  صوت/دکتر حسن عباسی”عواقب بالا رفتن سن ازدواج!” صوت/دکتر حسن عباسی”عواقب بالا رفتن سن ازدواج!” استاد رائفی پور:دلایل منع حضور احمدی نژاد در انتخابات ۹۶/صوت استاد رائفی پور:دلایل منع حضور احمدی نژاد در انتخابات ۹۶/صوت در واکنش‌ به انتشار تصاویر چکهای ۲۰ میلیونی سعید حدادیان: والله بالله تالله چک ۲۰ میلیونی نگرفته‌ام +صوت در واکنش‌ به انتشار تصاویر چکهای ۲۰ میلیونی سعید حدادیان: والله بالله تالله چک ۲۰ میلیونی نگرفته‌ام +صوت پادکست “خوش تیپ” با روایت حاج حسین یکتا (صوت) پادکست “خوش تیپ” با روایت حاج حسین یکتا (صوت) صوت/ توضیحات رهبر انقلاب درباره جلسه خصوصی با احمدی نژاد صوت/ توضیحات رهبر انقلاب درباره جلسه خصوصی با احمدی نژاد استاد راِئفی پور:از رحمت خدا ناامید نشوید… استاد راِئفی پور:از رحمت خدا ناامید نشوید… درمان وسواس با گوش دادن به این سخنرانی ! درمان وسواس با گوش دادن به این سخنرانی ! دانلود صوت مناظره جنجالی مناظره شریعتمداری و خرازی – ۱۶ مرداد ۹۵ دانلود صوت مناظره جنجالی مناظره شریعتمداری و خرازی – ۱۶ مرداد ۹۵ دانلود سخنرانی دکتر حسن عباسی – مهدویت و آخرالزمان – تیر ۹۵ دانلود سخنرانی دکتر حسن عباسی – مهدویت و آخرالزمان – تیر ۹۵ صوت/ اثبات ولایت فقیه در ۵ دقیقه! صوت/ اثبات ولایت فقیه در ۵ دقیقه! دانلود سخنرانی استاد رائفی پور شب ۱۹ رمضان المبارک ۹۵ – کیفیت عالی دانلود سخنرانی استاد رائفی پور شب ۱۹ رمضان المبارک ۹۵ – کیفیت عالی صوت شوخی علی لاریجانی با علی مطهری / جواب همشیرتون رو چی بدیم! صوت شوخی علی لاریجانی با علی مطهری / جواب همشیرتون رو چی بدیم!
 • طراحی سایت