--نودیها--ماه خون ماه اشك ماه ماتم شد ، بر دل فاطمه داغ عالم شد. امام رضا علیه السلام : هر كه عاشورا روز مصيبت و اندوه و گريه‏ اش باشد، خداوند روز قيامت را روز شادى و سرورش مى ‏گرداند .نودیها --نودیها--امام سجاد علیه السلام:در شگفتم از كسى كه از غذا مى ‏پرهيزد تـا گـرفـتـار زيـان آن نشـود؛ ولى از گـناه پـرهـيز نمى‏ كـند تا گرفتار ننگ و عار آن نگردد. --نودیها-- بهترين شروع كارها صداقت و راستگويى و بهترين پايان آنها وفا است
صفحه ویژه مداحی درمان وسواس با گوش دادن به این سخنرانی ! لینکستان

ارتباط با ما

ایمیل: navadiha@chmail.ir

عصبانیت «عادل الجبیر» از عملیات فلوجه

0

سایت نودیها : رضا دهقانی: عملیات آزادسازی شهر فلوجه و مناطق اطراف آن در حال ورود به مرحله سوم یعنی آغاز درگیری‌های سرنوشت ساز برای ورود به شهر است.

سرعت خوب و پیشروی مداوم نیروهای عراقی اولین نکته‌ قابل توجه است، به گونه‌ای که اکنون نیروهای امنیتی، الحشدالشعبی و عشایر اهل سنت پس از یک هفته به پشت دروازده‌های فلوجه رسیده‌اند و این یعنی عملیات به خوبی و طبق برنامه از پیش تعیین شده پیش می‌رود.

اما در خارج از عراق وضع به گونه دیگری است. تلاش تمامی نیروهای عراقی اعم از سنی و شیعه برای خلاصی از تروریست‌های داعش، موجب این نشده است که این عملیات از سوی جریان سعودی منطقه حمایت شود. موج تبلیغات رسانه‌های آن‌ها و موضع‌گیری‌های مقامات عربستان و به تبع آن بحرین علیه عملیات نیروهای عراقی در فلوجه بر ضد داعش، مؤید این مسأله است.

از مدت‌ها پیش از آغاز عملیات فلوجه رسانه‌های متبوع عربستان در منطقه از جمله العربیه و الجزیره، شروع به تبلیغات طائفه‌گری و مسموم تکفیری کرده بودند که این تبلیغات با آغاز عملیات به شدت افزایش یافته است؛ برای اثبات این قضیه کافی است نگاهی به اخبار شبکه الجزیره و العربیه بیاندازیم. عمده تبلیغات این رسانه‌ها معطوف به افزایش کینه مذهبی بین شیعیان و اهل سنت در عراق است؛ به طوریکه بدون هیچ توجهی به حضور داعش در فلوجه، عملیات نیروهای عراقی را جنگ علیه اهل سنت تعبیر می‌کنند. دیگر روزنامه‌ها و شبکه‌های جریان سعودی نیز با قدرت همین جهت‌گیری را دنبال می‌کنند.

اما خارج از فضای رسانه‌ای، مقامات عربستان و بحرین حضور دارند که مدام با ارائه آدرس غلط، نیروهای الحشد الشعبی و نه تروریست‌های داعش را موجب بحران در عراق معرفی می‌کنند. بحرانی که به زعم آن‌ها نیروهای شیعی در قالب الحشد الشعبی با ظلم به اهل تسنن باعث و بانی آن هستند.

این اتهامات بدون گوش دادن به سخنان طرف عراقی به صورت مکرر و پشت سر هم گفته می‌شود و هیچ کسی نمی‌خواهد بشنود که ۱۱ هزار تن از نیروهای الحشد العشبی از اهل تسنن هستند.

مقامات سعودی و بحرینی نمی‌‌خواهند این واقعیت را بشنوند که عمده مأموریت نیروهای الحشد الشعبی در آزادسازی فلوجه به خارج کردن مردم از شهر و رساندن آن‌ها به مکان‌های امن مربوط می‌شود.

اما این تمام ابعاد ماجرا نیست.

 با سخنان چند روز اخیر «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان، مسأله ابعاد جدیدی به خود گرفته و گویی سعودی‌ها به قدری از آزادی مهم‌ترین قلعه داعش به دست نیروهای عراقی ناخشنود هستند که به سمت سخنان عجیب و دور از ابتدائیات روابط بین‌الملل روی آورده‌اند.

موضوع از این قرار است که در روزهای گذشته، تصاویری از سردار قاسم سلیمانی در فلوجه منتشر شده که در اتاق عملیات فرماندهان حضور یافته است. انتشار این تصاویر کافی بود تا میزان سیل هجمه از سوی رسانه‌ها و پس از آن از سوی «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان، نه تنها متوجه ایران بلکه به طور غیر مستقیم علیه حاکمیت ملی عراق نیز، دو چندان شود.

هجمه سعودی‌ها در حالی است که پس از انتشار این تصاویر، «ابو مهدی المهندس» نائب رئیس گروه الحشد الشعبی، اعلام کرده است که حضور سردار سلیمانی فقط به درخواست دولت عراق بوده است. یعنی کاملا قانونی و از مجرای قانونی، به گونه‌ای که حق هر کشوری است تا از دیگر کشورها، خواستار کمک نظامی یا مستشاری شود.

اما نکته عجیب این‌جاست که عادل الجبیر این مسأله را پیش از سخنان «ابو مهندس» نیز می‌دانست. او در گفت وگو با روسیاالیوم، گفته است که حضور قاسم سلیمانی طبق هماهنگی بین ایران و عراق انجام شده است. وی پس از این اذعان، در کمال ناباوری بار دیگر نیز گفت که این حضور برای عربستان غیر قابل تحمل است!

«جابری انصاری» سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز تأکید کرده است که حضور سردار سلیمانی در عراق، به درخواست دولت این کشور بوده است.

روز گذشته (یکشنبه) بار دیگر عادل الجبیر در کنفرانس خبری «فیلیپ هاموند» وزیر خارجه انگلیس، در پاسخ به سوالی درباره حضور نظامی ایران در عراق به درخواست دولت این کشور گفت: حضور نظامی ایران در عراق به هر طریقی غیر قابل قبول است چه این اقدام با دعوت و در خواست دولت عراق صورت گرفته باشد چه بدون دعوت.

در ورای این سخن عادل الجبیر، هیچ منطق دیپلماسی وجود ندارد، چون کاملا مشخص است که عراق به عنوان یک کشور دارای حاکمیت به رسمیت شناخته در سازمان ملل، حق این را دارد که از دیگر کشورها خواستار هر نوع کمکی باشد.

مطمئنا شخص وزیر خارجه عربستان نیز به هنگام به زبان آوردن چنین سخنی، از بی مایه بودن آن آگاه بود؛ اما ناشیانه سخن گفته است و نتوانسته عصبانیت خود را پنهان کند.

این سخنان بیش از آن‌که هجمه‌ای علیه ایران باشد، توهینی به حاکمیت عراق است. الجبیر می‌گوید برای عربستان مهم نیست که عراق چه درخواستی از ایران کرده است، «ما نمی‌توانیم حضور سلیمانی در عراق را تحمل کنیم.» این سخن هیچ معنایی برای دیپلمات‌ها ندارد مگر سبک مغزی وزیر خارجه عربستان.

وزیر خارجه بی تجربه و جوان سعودی‌ها، گاف دیگری را نیز در مضمون سخنان خود، داده است؛ او هنگامی که با عصبانیت چنین جمله عجیبی را به زبان می‌آورد، از خاطر برده بود که سعودی‌ها در سال ۲۰۱۱ به بهانه دعوت دولت بحرین و با توسل به پیمان «سپر جزیره»، نیروهای سرکوب خود را وارد بحرین کردند تا انقلاب مسالمت‌آمیز مردمی را سرکوب کنند.

توضیح: پیمان سپر جزیره هنگامی موضوعیت دارد که یکی از کشورهای تحت پیمان مورد حمله خارجی قرار گرفته باشد؛ در حالی که در بحرین مسأله انقلاب مردمی بود نه حمله کشور خارجی.

فارس

 

اشتراک گذاری :
برچسب ها :

 • آخرین بروزرسانی های نودیها

 • آخرین عکسهای شبکه های اجتماعی

 • آخرین مداحی ها

  شور جدید عشق قیمت نداره کربلایی رضا نریمانی(شهدا مدافع حرم) / صوتی شور جدید عشق قیمت نداره کربلایی رضا نریمانی(شهدا مدافع حرم) / صوتی دانلود “خداحافظ ای برادر زینب “حاج مهدی رسولی/مراسم شام غریبان محرم۹۵/هیئت ثارالله زنجان دانلود “خداحافظ ای برادر زینب “حاج مهدی رسولی/مراسم شام غریبان محرم۹۵/هیئت ثارالله زنجان دانلود”شمیم رحمان از یمن می آید” با نوای حاج میثم مطیعی دانلود”شمیم رحمان از یمن می آید” با نوای حاج میثم مطیعی دانلود مداحی” یا سیدی خذنی حسین” میثم مطیعی دانلود مداحی” یا سیدی خذنی حسین” میثم مطیعی دانلود شور/ از آل سعود خیلی بیزاریم دانلود شور/ از آل سعود خیلی بیزاریم دانلود مداحی” نوکر خوبی نبودم” حسین سیب سرخی دانلود مداحی” نوکر خوبی نبودم” حسین سیب سرخی دانلود مداحی “کاش یه کبوتر بودم”میثم مطیعی دانلود مداحی “کاش یه کبوتر بودم”میثم مطیعی دانلود نوحه “یه حرم پر زائرایی که برا تو میمیرن”سید مهدی میرداماد دانلود نوحه “یه حرم پر زائرایی که برا تو میمیرن”سید مهدی میرداماد دانلود نوحه «شام غریبان حسین امشب است » با نوای سید مجید بنی فاطمه دانلود نوحه «شام غریبان حسین امشب است » با نوای سید مجید بنی فاطمه مداحی میثم مطیعی(سرباز ولایتم) مداحی میثم مطیعی(سرباز ولایتم) صوت: عبدالرضا هلالی- شب تاسوعای محرم ۱۴۳۸ صوت: عبدالرضا هلالی- شب تاسوعای محرم ۱۴۳۸ صوت/ مجید بنی‌فاطمه؛ شب نهم محرم ۹۵ صوت/ مجید بنی‌فاطمه؛ شب نهم محرم ۹۵ صوت/ مجید بنی‌فاطمه؛ شب هشتم محرم ۹۵ صوت/ مجید بنی‌فاطمه؛ شب هشتم محرم ۹۵ دانلود مداحی حدادیان در محضر رهبر انقلاب دانلود مداحی حدادیان در محضر رهبر انقلاب
 • دانلود بازی اندروید

  دانلود بازی Rocket racer سبک مسابقه ای با تیر و بمب اندروید دانلود بازی Rocket racer سبک مسابقه ای با تیر و بمب اندروید دانلود بازی Hub: Puzzle دانلود بازی Hub: Puzzle دانلود بازی Cube worm کرم به سبک سه بعدی اندروید دانلود بازی Cube worm کرم به سبک سه بعدی اندروید دانلود بازی Kick or die: Karate ninja دانلود بازی Kick or die: Karate ninja دانلود بازی Moto RKD dash سبک جدید موتورسواری دانلود بازی Moto RKD dash سبک جدید موتورسواری دانلود بازی Traffic rush 2 کنترل ترافیک و جلوگیری از تصادف اندروید دانلود بازی Traffic rush 2 کنترل ترافیک و جلوگیری از تصادف اندروید دانلود بازی Impossible lines فکری منطقی اندروید دانلود بازی Impossible lines فکری منطقی اندروید دانلود بازی Super Chavis land جلورفتنی باحال اندروید! دانلود بازی Super Chavis land جلورفتنی باحال اندروید! دانلود بازی Submersia زیردریایی اندروید دانلود بازی Submersia زیردریایی اندروید
 • دانلود آخرین سخنرانی ها

  صوت/دکتر حسن عباسی”عواقب بالا رفتن سن ازدواج!” صوت/دکتر حسن عباسی”عواقب بالا رفتن سن ازدواج!” استاد رائفی پور:دلایل منع حضور احمدی نژاد در انتخابات ۹۶/صوت استاد رائفی پور:دلایل منع حضور احمدی نژاد در انتخابات ۹۶/صوت در واکنش‌ به انتشار تصاویر چکهای ۲۰ میلیونی سعید حدادیان: والله بالله تالله چک ۲۰ میلیونی نگرفته‌ام +صوت در واکنش‌ به انتشار تصاویر چکهای ۲۰ میلیونی سعید حدادیان: والله بالله تالله چک ۲۰ میلیونی نگرفته‌ام +صوت پادکست “خوش تیپ” با روایت حاج حسین یکتا (صوت) پادکست “خوش تیپ” با روایت حاج حسین یکتا (صوت) صوت/ توضیحات رهبر انقلاب درباره جلسه خصوصی با احمدی نژاد صوت/ توضیحات رهبر انقلاب درباره جلسه خصوصی با احمدی نژاد استاد راِئفی پور:از رحمت خدا ناامید نشوید… استاد راِئفی پور:از رحمت خدا ناامید نشوید… درمان وسواس با گوش دادن به این سخنرانی ! درمان وسواس با گوش دادن به این سخنرانی ! دانلود صوت مناظره جنجالی مناظره شریعتمداری و خرازی – ۱۶ مرداد ۹۵ دانلود صوت مناظره جنجالی مناظره شریعتمداری و خرازی – ۱۶ مرداد ۹۵ دانلود سخنرانی دکتر حسن عباسی – مهدویت و آخرالزمان – تیر ۹۵ دانلود سخنرانی دکتر حسن عباسی – مهدویت و آخرالزمان – تیر ۹۵ صوت/ اثبات ولایت فقیه در ۵ دقیقه! صوت/ اثبات ولایت فقیه در ۵ دقیقه! دانلود سخنرانی استاد رائفی پور شب ۱۹ رمضان المبارک ۹۵ – کیفیت عالی دانلود سخنرانی استاد رائفی پور شب ۱۹ رمضان المبارک ۹۵ – کیفیت عالی صوت شوخی علی لاریجانی با علی مطهری / جواب همشیرتون رو چی بدیم! صوت شوخی علی لاریجانی با علی مطهری / جواب همشیرتون رو چی بدیم!
 • طراحی سایت