امروز جمعه 18 آذر ماه 95 سالروز به امامت رسیدن امام غریب ، فرید و تنهایمان حضرت صاحب الامر امام زمان (عج) را تبریک عرض می نماییم.

صفحه ویژه مداحی پرسش و پاسخ مسایل نوجوانان و جوانان و مسایل وسواسی لینکستان

ارتباط با ما

ایمیل: navadiha@chmail.ir

سوال کاربر: چرا نمی ذاریم سازمان ملل از تاسیسات هسته ای بازدید کنه؟

0

پرسش و پاسخ – سوالات سیاسی

به نام خدا – سلام.چرا کشور ما به سازمان بین الملل اجازه نمی دهد که بیایند و از صنایع هسته ای ما بازدید کنند؟…چون وظیفه ی سازمان بین الملل حفظ امنیت جهان است و وظیفه دارند که اگر به کشوری مشکوک شدند آن را بررسی کنند؟…

ادامه سوال و جواب در ادامه.


…مثلا در هر کشوری هم پلیس وظیفه دارد که امنیت کشور را حفظ کند و به هر کسی مشکوک شد حق دارد او را تفتیش کند.اگر کشور ما مشکلی ندارد چرا از بازدید می ترسد؟وقتی دشمنان به فکر درست کردن ایران هراسی در تبلیغات هستند چرا ما با این اقدامات افراطی به اهداف آنها کمک می کنیم تا چهره ی ایران در جهان به عنوان یک کشور تروریسم مطرح شود؟سازمان بین الملل با این که حق کامل نیست ولی وظیفه دارد که امنیت کشورها را حفظ کند وقتی ما شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل می دهیم مطمئنا انها به هسته ای ما شک می کنند.چرا این بی تدبیری ها پایان نمی پذیرد.چرا ما حق نداریم مانند سایر کشورها یک زندگی با رفاه و راحت داشته باشیم وبه خاطر افراطی گری بعضی ها به این فقر و نداری محکوم شویم ؟ این در دو دل های یک جوان بیکار با من است ( من الان فوق لیسانس مهندسی شیمی هستم و بیکار و با این وضع اقتصادی و بالا رفتن توقع ها من چه خاکی باید به سرم بریزم مجبورم معتادو منزوی شوم .آخه با فوق لیسانس مهندسی شیمی و این عمر 20 ساله ای که پای درس خواندن تلف شد چه کار کنم به خاطر این وضعیت اسفبار روزی هزار بار سران مملکت را لعنت می کنم و ده هزار بار آرزوی مرگ خودم را می کنم.)

 

جواب:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام خدمت شما دوست عزیز و محترم

در اصل کل توضیحاتی که شما دادید بدین معنا بود که چرا اجازه نمی دهیم از تاسیسات هسته ای ما بازدید شود و این را ریشه مشکلات در کشور دانستید ؟

در جواب شما باید عرض کنم که شما در این مورد اشتباه فکر می کنید چون طبق آمار آژانس بین المللی انرژی اتمی بیشترین بازدیدها در جهان از تاسیسات هسته ای ایران صورت گرفته و حتی دوربین هایی در تاسیسات ما وصل کرده اند که می توانستند به صورت مستقیم آن را با دوربین هم بررسی کنند. یک مسئله دیگر هم این است که اتفاقا از همین بازدیدها بود که لیست دانشمندان هسته ای ما را جاسوسی کردند و چند تن از آنان را به شهادت رساندند.

دوست عزیز در ادامه خواهم گفت که چقدر از مشکلات اقتصادی ما به خاطر تحریم و امثال آن است اما چند نکته را فراموش نکنیم :

الف – ما عضو پیمان منع گسترش سلاحهای هسته ای (npt) هستیم در حالیکه هیچگاه حتی به ساخت بمب فکر هم نمی کنیم و فتوای مراجع و رهبری هم اجازه چنین کاری نمی دهد اما رژیم صهیونیستی با داشتن بمبهای اتمی بسیار عضو ان پی تی نیست و روزی نیست که دیگران از جمله ما را تهدید کند. این سازمان زیر مجموعه ای از سازمان ملل است.

ب- آمریکا و چند کشور دیگر در شورای امنیت سازمان ملل که خودشان مجهز به سلاح های اتمی هستند (آمریکا هم از این سلاح یکبار در ژاپن استفاده کرده) و بارها و بارها ما را تهدید می کنند و به خاطر داشتن سلاح اتمی برای خودشان حق وتو(حرف زور)  قائل هستند. این شورا زیر مجموعه مهمی از سازمان ملل است.

ج – آمریکا و چندین کشور دیگر مثل فرانسه هر جای جهان بخواهند می توانند لشگر کشی کنند و هر کاری بخواهد انجام می دهند اما به ما حق استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای نمی دهند اگر چند سال دیگر سوختهای فسیلی ما تمام شود و نیاز مبرن به این سوختها داشته باشیم چه کنیم و شما به حقیر بگویید سازمان ملل کجاست ؟

 

برادر عزیزم ، سرت را درد نمی آورم چون اگر بخواهم بشمارم و بنویسم طولانی میشود. در یک کلام ما با آنان کاری نداریم آنان هستند که با ما کار دارند و دردشان هم هسته ای و… نیست دردشان مسایل دیگری است آنها شرف ما ، اسلام ما ، زیر بار ظلم نرفتن ما ، ناموس ما و… را می خواهند و تا همه ما را از روی زمین محو نکنند(طبق برخی اظهار نظرهای خودشان) گیرهایشان تمام نمی شود.

ما چه مرگ بر آمریکا و … را بگوییم و چه نگوییم برای آنان فرقی نمی کند زیرا اساسا مشکل اینها نیست سازمان ملل هم یک بازیچه ای بیش نیست در دست اینها(با توجه به استدلاهای بالا).

 

اما در مورد مشکلات مالی و اقتصادی که فرمودید مشکل ما با برخی مسئولین مخصوصا در دولت جدید این است که فکر می کنند ریشه مشکلات در بیرون از مرزهاست. ریشه مشکلات در مصرف گرایی بی رویه که ما در مصرف برخی از اقلام از چینی ها هم جلوتریم ، تکیه نکردن به تولید داخلی و… است.

چه کنیم که مسئولان گوش نمی دهند رهبری بارها ترنگذاری ها و ریلهای پیشرفت را ترسیم می کنند اما برخی به دنبال آمریکایی می دوند که خودش این مشکلات را دارد :

الف – بدهی بیش از 17 تریلیون دلاری که هیچ ثروتی برای صاف شدنش وجود ندارد و این عملا فروپاشی اقتصادی آمریکاست.

ب- مشکل جدا شدن ایالت ها و مستقل شدن به عنوان یک کشور.

ج – مشکل دخالت در جنگ عراق ، افغانستان ، سوریه و… .

د – مشکل فروپاشی بنیان خانواده و مشکل اسلحه و… .

 

اگر می بینی که اوباما کری می خواند یا سرش را بالا می گیرد این یک طبل توخالی است کمی بیشتر اخبار دنیا را دنبال کنید البته از رسانه های صادق ، دنیا به هم ریخته است و اما اگر حرف گوش کنند مسئولین فکر میکنم در آینده وضعیتمان از بقیه بهتر خواهد بود.

 

با تشکر از سوال شما.

 

 

اشتراک گذاری :
برچسب ها :

 • آخرین بروزرسانی های نودیها

 • آخرین عکسهای شبکه های اجتماعی

 • آخرین مداحی ها

  مداحی تبّت یدا… تبّت، أبی لهبٍ و تب با نوای میثم مطیعی مداحی تبّت یدا… تبّت، أبی لهبٍ و تب با نوای میثم مطیعی مداحی ای امید همه پسر فاطمه ای وای حسن جان با نوای حاج محمود کریمی مداحی ای امید همه پسر فاطمه ای وای حسن جان با نوای حاج محمود کریمی مداحی «زینب زینب» با نوای حاج مسعود پیرایش مداحی «زینب زینب» با نوای حاج مسعود پیرایش صوت/ میثم مطیعی؛ اربعین حسینی صوت/ میثم مطیعی؛ اربعین حسینی صوت/ محمود کریمی؛ اربعین حسینی صوت/ محمود کریمی؛ اربعین حسینی مداحی سید رضا نریمانی ویژه پیاده روی اربعین مداحی سید رضا نریمانی ویژه پیاده روی اربعین مداحی زیبای بیا سینه زن که مرادت رسید با نوای سید رضا نریمانی مداحی زیبای بیا سینه زن که مرادت رسید با نوای سید رضا نریمانی مداحی مطیعی؛ موکب به موکب می‌رسیم از راه مداحی مطیعی؛ موکب به موکب می‌رسیم از راه دانلود مداحی کرببلا نبر زیادم جواد مقدم دانلود مداحی کرببلا نبر زیادم جواد مقدم مداحی «حب الحسین یجمعنا» با نوای مهدی رسولی مداحی «حب الحسین یجمعنا» با نوای مهدی رسولی مداحی پای پیاده از نجف تا کربلا با صدای جواد مقدم مداحی پای پیاده از نجف تا کربلا با صدای جواد مقدم مداحی ای حسین عشق منی حاج محمود کریمی مداحی ای حسین عشق منی حاج محمود کریمی مداحی جاماندگان زیارت اربعین میثم مطیعی مداحی جاماندگان زیارت اربعین میثم مطیعی دانلود مداحی جواد مقدم – کربلا خونمه از چی دل بکنم… دانلود مداحی جواد مقدم – کربلا خونمه از چی دل بکنم…
 • دانلود بازی اندروید

  دانلود بازی Rocket racer سبک مسابقه ای با تیر و بمب اندروید دانلود بازی Rocket racer سبک مسابقه ای با تیر و بمب اندروید دانلود بازی Hub: Puzzle دانلود بازی Hub: Puzzle دانلود بازی Cube worm کرم به سبک سه بعدی اندروید دانلود بازی Cube worm کرم به سبک سه بعدی اندروید دانلود بازی Kick or die: Karate ninja دانلود بازی Kick or die: Karate ninja دانلود بازی Moto RKD dash سبک جدید موتورسواری دانلود بازی Moto RKD dash سبک جدید موتورسواری دانلود بازی Traffic rush 2 کنترل ترافیک و جلوگیری از تصادف اندروید دانلود بازی Traffic rush 2 کنترل ترافیک و جلوگیری از تصادف اندروید دانلود بازی Impossible lines فکری منطقی اندروید دانلود بازی Impossible lines فکری منطقی اندروید دانلود بازی Super Chavis land جلورفتنی باحال اندروید! دانلود بازی Super Chavis land جلورفتنی باحال اندروید! دانلود بازی Submersia زیردریایی اندروید دانلود بازی Submersia زیردریایی اندروید
 • دانلود آخرین سخنرانی ها

  دانلود صوت واکنش رائفی پور به دستگیری امیر تتلو دانلود صوت واکنش رائفی پور به دستگیری امیر تتلو صوت/دکتر حسن عباسی”عواقب بالا رفتن سن ازدواج!” صوت/دکتر حسن عباسی”عواقب بالا رفتن سن ازدواج!” استاد رائفی پور:دلایل منع حضور احمدی نژاد در انتخابات ۹۶/صوت استاد رائفی پور:دلایل منع حضور احمدی نژاد در انتخابات ۹۶/صوت در واکنش‌ به انتشار تصاویر چکهای ۲۰ میلیونی سعید حدادیان: والله بالله تالله چک ۲۰ میلیونی نگرفته‌ام +صوت در واکنش‌ به انتشار تصاویر چکهای ۲۰ میلیونی سعید حدادیان: والله بالله تالله چک ۲۰ میلیونی نگرفته‌ام +صوت پادکست “خوش تیپ” با روایت حاج حسین یکتا (صوت) پادکست “خوش تیپ” با روایت حاج حسین یکتا (صوت) صوت/ توضیحات رهبر انقلاب درباره جلسه خصوصی با احمدی نژاد صوت/ توضیحات رهبر انقلاب درباره جلسه خصوصی با احمدی نژاد استاد راِئفی پور:از رحمت خدا ناامید نشوید… استاد راِئفی پور:از رحمت خدا ناامید نشوید… درمان وسواس با گوش دادن به این سخنرانی ! درمان وسواس با گوش دادن به این سخنرانی ! دانلود صوت مناظره جنجالی مناظره شریعتمداری و خرازی – ۱۶ مرداد ۹۵ دانلود صوت مناظره جنجالی مناظره شریعتمداری و خرازی – ۱۶ مرداد ۹۵ دانلود سخنرانی دکتر حسن عباسی – مهدویت و آخرالزمان – تیر ۹۵ دانلود سخنرانی دکتر حسن عباسی – مهدویت و آخرالزمان – تیر ۹۵ صوت/ اثبات ولایت فقیه در ۵ دقیقه! صوت/ اثبات ولایت فقیه در ۵ دقیقه! دانلود سخنرانی استاد رائفی پور شب ۱۹ رمضان المبارک ۹۵ – کیفیت عالی دانلود سخنرانی استاد رائفی پور شب ۱۹ رمضان المبارک ۹۵ – کیفیت عالی
 • طراحی سایت