+++ پیامبر خدا صلی الله علیه و آله: من براى [احياى] مكارم و نيكى ‏هاى اخلاقى مبعوث شدم +++ امام على عليه السلام : تا آن كه خداوند محمّد صلى الله عليه و آله را به عنوان گواه و نويد دهنده و هشدار دهنده فرستاد . در كودكى بهترين مردم بود و در ميانسالى نجيب ترين خلايق . اخلاق و خصالش ، پاكتر از همه پاكان بود و جود و كرمش ، سرشارتر و مداومتر از بخشندگان . +++ پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : نـخستين كسى كــه روز قيامت بر خـداى عزيز جبّار وارد مى شود ، من هستم و كتاب او و اهل بيت من و سپس امّتم . آن گاه از آنان مى پرسم كه با كتاب خدا و اهل بيت من چه كردند . +++ پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله: هر كس پرهيزگارى روزى اش شده باشد ، خير دنيا و آخرت را نصيب مى برد . +++

لوگوی سایت بزرگ سرگرمی نودیها نسخه 1.0
انتخابات 96 داستان عشق من مهناز - فصل یک و دو آهنگ جدید حامد زمانی - زبون مادری لینکستان سخنرانی جدید استاد رائفی پور - انتخابات در ایران

صفحات نودی‌ها در شبکه‌های اجتماعی

 
RSS صفحه اصلی سایت صفحه گوگل پلاس صفحه فیسبوک صفحه توییتر
 

ارتباط با ما

ایمیل: navadiha@chmail.ir

۵ مشکل گردشگری ایران از نگاه فرانسوی‌ها

0

نودیها:رادیو فرانسه طی گزارشی اعلام کرد: طی دو سال گذشته، صنعت گردشگری ایران جان تازه‌ای گرفته و دنیا شاهد افزایش چشمگیر گردشگران خارجی در ایران است.

بر اساس این گزارش که در وب‌سایت رادیو فرانسه به‌آدرس http://fa.rfi.fr نیز قابل دسترسی است طی سال ۲۰۱۵ میلادی تعداد گردشگران خارجی در ایران ۱۰ درصد رشد داشته و ایران در این سال، پذیرای در حدود ۵‚۵ میلیون گردشگر خارجی بوده است.

به‌موازات افزایش شمار گردشگران خارجی، در آمدهای صنعت گردشگری ایران نیز رشد قابل توجهی کرده است. رادیو فرانسه در گزارش خود تأکید کرده است: مسعود سلطانی‌فر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، درآمدهای صنعت گردشگری ایران را هم‌اکنون بین ۷.۵ تا ۸ میلیارد دلار برآورد می‌کند. سطح درآمدهای گردشگری ایران هم‌اکنون معادل یک‌سوم درآمدهای نفتی این کشور است و با توجه به روند رشد سالانه گردشگری در ایران، درآمدهای ایران از این بخش مهم اقتصادی می‌تواند به‌سرعت افزایش یابد.

به گزارش رادیو فرانسه، هرچند سال‌های سیاه در صنعت گردشگری ایران با انتخاب حسن روحانی و کنار رفتن دولت محمود احمدی‌نژاد سپری شده، اما صنعت گردشگری ایران هنوز راه بسیار درازی در پیش دارد تا بتواند به جایگاه واقعی خود در صنعت گردشگری دست یابد.

با وجودی که ایران از نظر وجود جاذبه‌های بالقوه توریستی و گردشگری جزو ۱۰ کشور برتر جهان است، اما این کشور از نظر توریست پذیری میان ۱۵۰ کشور عضو سازمان جهانی توریسم WTO در مقام هفتاد و پنجم قرار دارد. در واقع تنوع اقلیمی، فرهنگ و تاریخ کهن، وجود آثار باستانی فراوان و جاذبه‌های طبیعی و دیدنی نادر ایران در زمینه‌های گردشگر ایران را در زمره کشورهای برتر جهان قرار می‌دهد، اما به‌دلیل مدیریت نادرست، صنعت گردشگری کشور طی بیش از سه دهه، نه‌تنها پیشرفت محسوسی نداشته و راکد بوده است، بلکه در مواردی نسبت به گذشته عقبگرد کرده است.

بر اساس این گزارش با وجود رشد صنعت توریسم و گردشگری طی ۲ سال اخیر در ایران، شمار گردشگران خارجی در این کشور، هنوز کمتر از ۰،۴ در صد شمار گردشگران در جهان است. همچنین در آمد ایران از توریسم و گردشگری از ۰،۵ درصد کل درآمد جهانی توریسم و گردشگری تجاوز نمی‌کند.

سیامک رحمانی‌پور مدیر آژانس توریستی «ورد اکسپرس» در پاریس می‌گوید بیش از سه دهه در ایران به موضوع توریسم و گردشگری بی‌توجهی کامل شده است. این بی‌توجهی ناشی از نگرش‌های موجود به این موضوع و در همان حال، تحریم‌های غرب و رویگردانی گردشگران غربی از ایران بوده است. او به رویکرد مثبت دو سال اخیر دولت حسن روحانی به موضوع صنعت توریسم و گردشگری اشاره می‌کند و می‌گوید متأسفانه به‌لحاظ بی‌توجهی‌های گذشته، ایران در حال حاضر به‌دلیل کمبود زیرساخت‌های توریستی، نمی‌تواند پاسخ مناسبی به تقاضای فزاینده توریسم و گردشگری بدهد.

برای جبران این عقب‌افتادگی و با توجه به جاذبه‌های بالقوه توریستی این کشور، دولت ایران برنامه وسیعی در جهت گسترش گردشگری و جایگزین کردن بخشی از درآمدهای نفتی این کشور با درآمدهای حاصل از گردشگری دارد.

هدف ایران رسیدن به محدوده ۲۰ میلیون گردشگر خارجی در افق سال ۲۰۲۵ میلادی است. با افزایش تعداد گردشگران، ایران در نظر دارد تا منابع ارزی خود از راه گردشگری را به ۵ برابر درآمد کنونی و به بیش از ۳۵ میلیارد دلار در سال افزایش دهد.

ایران در نظر دارد تا با تنوع دادن و توسعه کمی و کیفی اقتصادش، از جمله گسترش صنعت گردشگری، وابستگی شدید کنونی به درآمدهای نفتی را در آینده کاهش دهد.

سیامک رحمانی‌پور می‌گوید در صورتی که موانع پیش رو، از جمله مشکل‌های بانکی، کارت‌های اعتباری حل شود، سرمایه گذاری در این بخش رونق می‌گیرد و ایران می‌تواند پذیرای بیش از ۲۰ میلیون گردشگر خارجی در سال باشد.

در سال ۲۰۱۵ میلادی درآمد حاصل از توریسم و گردشگری در جهان بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد دلار بوده است. این بخش در حدود ۱۰ درصد کل تولید ناخالص ملی کشورهای جهان را تأمین می‌کند. این بخش مهم اقتصادی با متوسط رشد سالانه ۴ تا ۵ درصدی، تأمین کننده رشد اقتصادی در جهان و تداوم دهنده این رشد است. بخش توریسم و گردشگری یکی از بخش‌های مهم اشتغال‌زا در اقتصاد جهان محسوب می‌شود. بر اساس آخرین آمار سازمان جهانی توریست، یک نفر از هر ۱۱ نفر که هم‌اکنون در جهان به کار اشتغال دارند، در این بخش مشغول به کار هستند. این بخش بیش از ۳۰ درصد کل صادرات خدمات در سطح جهان را به خود اختصاص داده است.

بر اساس گزارش رادیو فرانسه، بخش توریسم و گردشگری، یک بخش اقتصادی مادر و بسیار مولد در اقتصاد هر کشوری محسوب می‌شود. توسعه این بخش، به توسعه بخش حمل و نقل هوایی، حمل و نقل زمینی و دریایی کمک قابل توجهی می‌کند. توسعه توریسم و گردشگری افزایش هتل‌ها را ایجاب می‌کند که این موضوع به‌سهم خود باعث توسعه بخش ساختمان و مسکن در کشور می‌گردد. افزایش تعداد رستوران‌ها و فروشگاه‌های عرضه کننده مواد غذایی و صنایع دستی از نتایج گسترش بخش توریسم و گردشگری می‌باشد. در این شرایط، تولید کنندگان محصولات کشاورزی و دامی و صنایع دستی نیز رشد خواهند کرد.

خلاصه کلام اینکه، این بخش یکی از مهم‌ترین بخش‌های کلیدی اقتصاد است. توسعه آن شدیداً اشتغال‌زا بوده و موجب تحرک در بسیاری دیگر از بخش‌های اقتصادی می‌شود. توسعه بخش توریسم و گردشگری در ایران می‌تواند محرک بسیار نیرومندی برای توسعه و خروج اقتصاد این کشور از رکود کنونی باشد.

اما نباید فراموش کرد که موانع عمده‌ای هنوز بر سر راه توسعه بهینه صنعت توریسم و گردشگری در ایران وجود دارد. به‌رغم برخی پیشرفت‌های انجام گرفته، از جمله صدور ویزای توریستی سه‌ماهه برای گردشگران خارجی به‌محض ورود به ایران و بازگشت تدریجی ایرلاین‌های خارجی به ایران، هنوز موانع عمده‌ای بر سر راه توسعه توریسم و گردشگری در ایران وجود دارد.

بسیاری از این موانع داخلی هستند، مانند کمبود هتل‌های توریستی متناسب با استانداردهای جهانی و ایجاد ساختار مدیریتی کارآمد که بتواند توسعه این بخش را هماهنگ کند. موانع دیگری نیز موجود دارند که خارجی هستند، از جمله این موانع می‌توان به مشکلات تعامل بانک‌های خارجی با ایران و مشکل استفاده کارت‌های اعتباری بین المللی توسط تروریست‌های خارجی در ایران اشاره کرد.

تسنیم

اشتراک گذاری :
برچسب ها :

 • آخرین بروزرسانی های نودیها

 • آخرین عکسهای شبکه های اجتماعی

 • آخرین آهنگ ها

  دانلود آهنگ جدید حامد زمانی بنام “زبون مادری” – با دوکیفیت و پخش آنلاین دانلود آهنگ جدید حامد زمانی بنام “زبون مادری” – با دوکیفیت و پخش آنلاین دانلود رپ جدید ۹۶ در مورد ربا و بانک دانلود رپ جدید ۹۶ در مورد ربا و بانک دانلود آهنگ آزادی با صدای حامد زمانی – آذر ۹۵ دانلود آهنگ آزادی با صدای حامد زمانی – آذر ۹۵ دانلود آهنگ جدید حامد زمانی “خادم الحسین” – با کیفیت عالی دانلود آهنگ جدید حامد زمانی “خادم الحسین” – با کیفیت عالی دانلود آهنگ «دل خون» با صدای «محسن چاوشی» دانلود آهنگ «دل خون» با صدای «محسن چاوشی» دانلود فایل صوتی که امیر تتلو به خاطر آن بازداشت شد دانلود فایل صوتی که امیر تتلو به خاطر آن بازداشت شد دانلود آهنگ منو دریاب از سید مجید بنی فاطمه – کیفیت عالی دانلود آهنگ منو دریاب از سید مجید بنی فاطمه – کیفیت عالی دانلود آهنگ جدید حامد زمانی “هفت تیر” + متن شعر – ۲۸ تیر ۹۵ دانلود آهنگ جدید حامد زمانی “هفت تیر” + متن شعر – ۲۸ تیر ۹۵ دانلود آهنگ “رسول لبخند خدا” رضا صادقی – برای امام زمان (عج) دانلود آهنگ “رسول لبخند خدا” رضا صادقی – برای امام زمان (عج) دانلود آهنگ نذر با صدای مرتضی حیدری دانلود آهنگ نذر با صدای مرتضی حیدری
 • دانلود بازی اندروید

  دانلود بازی flow dots نقطه بازی نو اندروید دانلود بازی flow dots نقطه بازی نو اندروید دانلود بازی اکشن ایرانی جنگاور اندروید دانلود بازی اکشن ایرانی جنگاور اندروید دانلود بازی Rocket racer سبک مسابقه ای با تیر و بمب اندروید دانلود بازی Rocket racer سبک مسابقه ای با تیر و بمب اندروید دانلود بازی Hub: Puzzle دانلود بازی Hub: Puzzle دانلود بازی Cube worm کرم به سبک سه بعدی اندروید دانلود بازی Cube worm کرم به سبک سه بعدی اندروید دانلود بازی Kick or die: Karate ninja دانلود بازی Kick or die: Karate ninja
 • طراحی سایت

  HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial
 • گروه سایتهای اسلام مووی - نودیها 1386 - 1395