+++ امام رضا علیه السلام : چون ماه محرّم مى‏ رسيد، كسى پدرم را خندان نمى ‏ديد... چون روز دهم فرا مى‏ رسيد آن روز، روز سوگوارى و اندوه و گريه او بود. +++ امام حسین علیه السلام : فرزندم! بپرهـيز از سـتم بر كسى كه غير از خدا ياورى در مقابل تو ندارد. +++ امام حسین علیه السلام : مردم، بنده دنيايند و به ظاهر، دم از دين مى‏ زنند و تا زمانى كه زندگی‏شان تأمين شود، از آن دفاع می‌كنند؛ امّا چون در بوته آزمايش قرار گيرند، ديندارانْ اندك‏ اند. +++ امام صادق سلام الله علیه: امام صادق عليه السلام ـ: خداوند ، چهار هزار فرشته پريشان و غبار آلوده ، بر قبر حسين عليه السلام گماشته است كه تا روز قيامت ، بر او مى گِريند و هر كس را كه با شناخت حقّ او به زيارتش بيايد ، بدرقه اش مى كنند تا به جايگاه امنش برسانند ، و اگر بيمار شود ، صبح و شب ، عيادتش مى كنند ، و اگر بميرد ، بر جنازه اش حاضر مى شوند و تا روز قيامت ، برايش آمرزش مى طلبند . +++

لوگوی سایت بزرگ سرگرمی نودیها نسخه 1.1
گلچین مداحی 96 لینکستان ماجرای علی گندابی تیکه سخنرانی دکتر حسن عباسی در مورد مسایل روز و شهدا، برجام – گریه استاد! / مهر ۹۶ جواب قرآنی حاج آقای قاسمیان به حسن روحانی صحبتهای شهاب مرادی در مورد اظهارات ترامپ!

صفحات نودی‌ها در شبکه‌های اجتماعی

 
RSS صفحه اصلی سایت صفحه گوگل پلاس صفحه توییتر
 

ارتباط با ما

از طریق تلگرام: راه ارتباطی تلگرام

چند پیشنهاد برای هیئتی ها

0

نودیها:اکثر کسانی که تا نیمه های شب در هیئت می مانند برای بلند شدن برای نماز صبح با مشکل مواجه می‌شوند و این نیز به هیچ عنوان پسندیده نیست که امر واجبی به خاطر یک امر مستحب ترک شود.

متن یادداشت محمد اسماعیلی دهقی کارشناس مسائل سیاسی و رسانه با عنوان “چند پیشنهاد  برای هیئتی ها” به شرح ذیل می باشد:

امروزه هیئت های مذهبی در کشور یکی از ارکان و نهادهای اصلی انتشار مفاهیم متعالی اسلام و معارف  اهل بیت هستند و تا کنون توانسته اند بار سنگین مسئولیت تبلیغ معارف و شعائر اسلامی را بر دوش کشند و لاز م است در مسیر این رسالت الهی از همه ظرفیت ها و توانمندی ها کمال استفاده را به عمل آورند

به همین منظور پیشنهاداتی در خصوص موفقیت هر چه بیشتر این وظیفه مقدس و الهی ارائه می‌گردد .قبل از هر چیز لازم به ذکر است هم اکنون بسیاری از این موارد در هیئت های مذهبی وجود دارد و مورد توجه مسئولین هیئت ها قرار گرفته است و ذکر مجدد این مطالب صرفا به جهت استفاده از آن دسته از هیئت هایی است که تا کنون موفق به استفاده از این نکات نشده اند

چهره سازی : یکی از وظایف هیئت ها معرفی چهره های جدید از علما و طلاب جوان به اهالی محل و مخاطبین است . هم اکنون در بسیاری از هیئت ها تلاش بر این است که از چهره های معروف و سرشناس استفاده شود و این در حالی است که در کشور طلاب و روحانیون مستعد و با سواد زیادی وجود دارد که جامعه  آن ها را به خوبی نمی‌شناسد و این وظیفه مسئولین هیئت ها است که این افراد را مورد شناسایی قرار دهد و با فراهم کردن فضای مناسب آنها را به جامعه معرفی نماید و چه بسا برخی از این چهره های  جدید به لحاظ سواد و فن خطابه از چهره های قدیمی و معروف توانمند تر هستند ولی به دلیل معروف نبودن جامعه از وجود آنها بی بهره مانده است.

شایان توجه است که هم اکنون به دلیل کثرت هیئتهای مذهبی و کم بودن چهره های سرشناس و معروف از یک سو و تاکید بر استفاده از چهره های معروف از سوی دیگر باعث شده است بسیاری از این هیئت ها فاقد روحانی و مبلغ بمانند  و نمی‌توانند پاسخگوی نیاز مخاطبان باشند.

جوان گرایی: تعریف جایگاه مناسب برای جوانان و باز کردن فضا برای حضور و فعالیت جوانان از مسائل مهمی است که اگر به آن بی توجهی شود منجر به خمودگی و نا امیدی جوانان و نوجوانان خواهد شد و شایسته است ضمن احترام و رعایت ادب نسبت به بزرگان و پیشکسوتان  اجازه دهیم تا جوانان نیز در اداره هیئت و تصمیم گیری برای هیئت نقش داشته باشند چرا که متاع  نو آوری و خلاقیت در جوانان بیشتر از کهن سالان وجود دارد .

استفاده از ظرفیت های فضای مجازی : ایجاد کانال و گروه به نام هیئت و راه اندازی سایت یکی از نکات مهمی است که خوشبختانه مورد توجه قرار گرفته است ولی هنوز آنطور که باید و شاید از ظرفیت های موجود در فضای مجازی استفاده نمی‌شود و بیشتر این سایت ها و گروه ها از قابلیت های لازم برخوردار نیستند به عنوان نمونه برخی از این قابلیت ها را یادآور می‌شویم :

بارگزاری فایل صوتی و تصویری سخنرانی ها و مداحی ها

تقطیع و انتخاب قطعات کوتاه و مهم سخنرانی

اطلاع رسانی نسبت به برنامه های هیئت

ارتباط مداوم و دوسویه با مخاطبین

نظرسنجی و نظرخواهی از مخاطبین

انتشار پیام های مذهبی متنوع

سخنران محوری به جای مداح محوری: ضمن پاسداشت مقام شامخ مداحان و ذاکرین اهل بیت باید به این نکته توجه کنیم که اصل و اساس مجالس عزاداری از گذشته تا به امروز مسئله ارتقای سطح شعور و آگاهی مردم نسبت به معارف اهل بیت است و این مهم تنها با مداحی محقق نمی‌شود و لازم است بخش اصلی برنامه های هیئت به برگزاری مجلس وعظ و خطابه اختصاص پیدا کند ولی امروزه متاسفانه شاهد هستیم که در اعلامیه های مذهبی نام یک روحانی و چندین مداح آورده می‌شود و این در حالی است که سبک و سیاق مطلوب سنتی به این روال بوده است در هر مجلسی دو یا حتی سه نفر منبری دعوت می‌شد و بعد از هر منبر دقایقی نیز به ذکر مصیبت اختصاص می یافت چرا که این منبر است که می‌تواند با ذکر آیات قران و روایات معصومین  باعث تحکیم پایه های اعتقادی مردم شود .

برخورد با خرافات : یکی از موضوعاتی که مسئولین هیئت ها هنگام دعوت از واعظین و مداحان باید متذکر شوند تاکید بر روی استفاده از متون و منابع شناخته شده و معتبر است و به هیچ عنوان اجازه ندهند برخی از افراد کم سواد برای گریاندن بیشتر مردم از مواردی استفاده کنند که باعث سبک خفیف کردن جایگاه متعالی ائمه اطهار شوند و تا حد امکان سعی شود مطالب با ذکر منبع ارائه شود .

پرهیز از ایجاد مزاحمت برای اهالی محل : تا حد امکان تلاش شود صدای بلندگو در حد متعادلی باشد و به این نکته توجه شود که چه بسا در یکی از خانه های همسایه هیئت فرد سالمند و یا مریضی وجود دارد که نیاز به استراحت دارد و بلند کردن صدا بلندگو ها نه تنها باعث آزار و اذیت فرد مورد نظر بلکه باعث کدورت خاطر دیگر اعضای خانواده خواهد شد که به هیچ عنوان قابل چشم پوشی نیست. همچنین تا حد امکان باید تلاش شود که از بستن خیابان های اصلی اجتناب  شود چرا که  ایجاد ترافیک و راه بندان موجب بدبینی و انزجار عمومی نسبت به مراسمات مذهبی می‌شود و مصداق بارز حق الناس نیز می‌باشد.

اجتناب از عزاداری های طولانی مدت : متاسفانه هنوز مشاهده می‌شود که در برخی از هیئت ها برنامه ریزی به گونه ای انجام می‌شود که تا پاسی از شب گذشته و ساعت های متوالی بلند گوی هیئت دست به دست می‌شود و تعداد اندکی در وسط هیت مشغول سینه زنی و بقیه افراد در بیرون منتظر پایان مراسم ایستاده اند که این نیز نتیجه ای جز دلزدگی و خسته شدن مردم به دنبال ندارد و باعث کم شدن مخاطبین خواهد شد. تجربه نشان داده است اکثر کسانی که تا نیمه های شب در هیئت می مانند برای بلند شدن برای نماز صبح با مشکل مواجه می‌شوند و این نیز به هیچ عنوان پسندیده نیست که امر واجبی به خاطر یک امر مستحب ترک شود.

تسنیم

پستهای مرتبط

اشتراک گذاری :
برچسب ها :

, ,

 • آخرین بروزرسانی های نودیها

 • آخرین عکسهای شبکه های اجتماعی

 • آخرین آهنگ ها

  دانلود آهنگ طنز برادر به بهانه ی دستگیری برادرخانِ جناب اسحاق جهانگیری با صدای علی ذکریایی دانلود آهنگ طنز برادر به بهانه ی دستگیری برادرخانِ جناب اسحاق جهانگیری با صدای علی ذکریایی دانلود آهنگ جدید حامد همایون برای محرم ۹۶/ام المصائب دانلود آهنگ جدید حامد همایون برای محرم ۹۶/ام المصائب «کاش ندیده بودمت» با صدای محسن چاوشی منتشر شد +دانلود «کاش ندیده بودمت» با صدای محسن چاوشی منتشر شد +دانلود دانلود آهنگ زیبا و جدید حامد زمانی – شمشیر – با کیفیت عالی دانلود آهنگ زیبا و جدید حامد زمانی – شمشیر – با کیفیت عالی آهنگ «نگاه آخر» خواننده و آهنگساز سید حمزه موسوی تقدیم به شهید مدافع حرم «محسن حججی» آهنگ «نگاه آخر» خواننده و آهنگساز سید حمزه موسوی تقدیم به شهید مدافع حرم «محسن حججی» دانلود آهنگ جدید«دلارام» حامد زمانی با کیفیت ۳۲۰ دانلود آهنگ جدید«دلارام» حامد زمانی با کیفیت ۳۲۰ دانلود آهنگ جدید علیرضا عصار “مرد می خواهد!” – mp3 و موزیک ویدئو دانلود آهنگ جدید علیرضا عصار “مرد می خواهد!” – mp3 و موزیک ویدئو دانلود آهنگ شد خزان گلشن آشنایی… بدیع زاده – با کیفیت خوب(گرامافونی) دانلود آهنگ شد خزان گلشن آشنایی… بدیع زاده – با کیفیت خوب(گرامافونی) دانلود تیتراژ ابتدایی ماه عسل ۹۶ محمد علیزاده – با کیفیت عالی دانلود تیتراژ ابتدایی ماه عسل ۹۶ محمد علیزاده – با کیفیت عالی دانلود آهنگ حامد زمانی “بگذرد” – اردیبهشت ۹۶ – ۱۲۸ و ۳۲۰ کیفیت عالی دانلود آهنگ حامد زمانی “بگذرد” – اردیبهشت ۹۶ – ۱۲۸ و ۳۲۰ کیفیت عالی
 • بازی

  دسترسی به کلش آف کلنز محدود می‌شود دسترسی به کلش آف کلنز محدود می‌شود کوچ کاربران از تلگرام به اپلیکیشن تازه وارد پینگل کوچ کاربران از تلگرام به اپلیکیشن تازه وارد پینگل بازی محبوب Super Mario Run نیازمند اتصال دائم به اینترنت است بازی محبوب Super Mario Run نیازمند اتصال دائم به اینترنت است نحوه حذف اکانت اینستاگرام نحوه حذف اکانت اینستاگرام با نکات امنیتی “موبایل بانک” آشنا شوید با نکات امنیتی “موبایل بانک” آشنا شوید با این ترفندها بدون رمز عبور قفل گوشی اندروید خود را باز کنید با این ترفندها بدون رمز عبور قفل گوشی اندروید خود را باز کنید جلوگیری از خوانده شدن پیام بعد از ارسال اشتباه در تلگرام جلوگیری از خوانده شدن پیام بعد از ارسال اشتباه در تلگرام چگونه با هزینه کم لپ تاپ خوب بخرید؟ چگونه با هزینه کم لپ تاپ خوب بخرید؟ همه چیز درباره بازی پوکمن گو Pokeman Go همه چیز درباره بازی پوکمن گو Pokeman Go
 • طراحی سایت

  HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial
 • گروه سایتهای اسلام مووی - نودیها 1386 - 1396