MENUMENU
🌍امروز: شنبه, ۲۶ اسفند , ۱۳۹۶ 🌍
لوگوی سایت بزرگ سرگرمی نودیها نسخه 1.4
لینکستان #شیرازی_ها #کلیپ_جنجالی_شیرازی #چهارشنبه_سوری #رادیو_نوروز_97 #مجری_ویژه_برنامه_های_تحویل_سال_97 #سریال_های_نوروز_97

ارتباط با ما

از طریق تلگرام: راه ارتباطی تلگرام

صفحات نودی‌ها در شبکه‌های اجتماعی

 
RSS صفحه اصلی سایت صفحه گوگل پلاس صفحه توییتر
 

آخرین مداحی ها

پشت پرده حادثه مهاباد

0

شایعه در شبکه‌های اجتماعی به این صورت پیچید که این خانم در حین فرار از دست یک نفر که نظر سوئی به او داشته است، سقوط کرده و جان خود را از دست داده است. رفته رفته متهم ماجرا در نقل داستان به دو نفر افزایش پیدا کرد و بحث تجاوز به این واقعه افزوده شد. ۴ روز بعد از فوت این خانم تجمعی در مقابل هتل تارای مهاباد صورت گرفت و در این میان برخی فرصت‌طلبان برای ایجاد درگیری به بخش‌هایی از هتل آسیب زدند.

این در حالی بود که به گفته معاون سیاسی، امنیتی استاندار آذربایجان غربی شخصی که متهم احتمالی است، فردی است مربوط به بخش خصوصی و هیچ ارتباطی با نهادهای دولتی و امنیتی ندارد؛ این شخص به عنوان مشاور در هتل مستقر شده بود که در خصوص ارتقای درجه هتل به مسئولان هتل کمک کند. بلافاصله با شروع اعتراض ها رسانه های معاند و مخالفان نظام به استقبال این حادثه آمده و موضوع را در شبکه های اجتماعی و رسانه‌های خودشان منحرف کردند.

روایت صحیح از ماجرا

معاون سیاسی، امنیتی استاندار آذربایجان غربی با تکذیت شایعاتی که درباره حادثه مهاباد منتشر شده، جزئیات کامل این ماجرا را تشریح کرد. علیرضا رادفر در نشست خبری با خبرنگاران گفت: متأسفانه در ماجرای شهرستان مهاباد در فضای مجازی افرادی به حاشیه‌سازی‌ پرداخته و موضوع از مسیر اصلی خود خارج شده است. وی جزئیات ماجرا را اینگونه شرح داد: ۱۳اردیبهشت‌ماه سال‌جاری در هتل تارای مهاباد یک خانمی به‌دلیل مسائل عاطفی و خانوادگی از طبقه ۴ سقوط می‌کند که منجر به مرگ وی می‌شود و لازم است در همین جا به خانواده وی تسلیت عرض کنم.

وی با بیان اینکه برای حفظ حرمت این شخص و خانواده وی لزومی به تشریح جزئیات آن نیست، اعلام کرد: این خانم بر اثر یک حادثه از بالکن طبقه ۴هتل سقوط و فوت کرده که فرد مظنونی که در این ماجرا بازداشت شده برخلاف اعلام رسانه‌های بیگانه اصلا ربطی به نیروهای دولتی نداشته است. مردم مهاباد هم بدانند که متهم احتمالی، دستگیر شده و استانداری و قوه قضاییه به جد پیگیر این قضیه هستند. وی افزود: متهم احتمالی که به‌عنوان یک مشاور بخش خصوصی آنجا حضور داشت، فردی است متعلق به بخش خصوصی و هیچ ارتباطی با نهاد‌های دولتی ندارد.

معاون سیاسی، امنیتی استانداری آذربایجان غربی اضافه کرد: متأسفانه به‌دنبال فضاسازی‌های جهت‌دار رسانه‌های ضد‌انقلاب در این خصوص پنجشنبه عده‌ای از جوانان تحریک شده و با تجمع مقابل هتل تارا اقدام به آتش‌کشیدن هتل کردند. بنای ما در قبال حوادث روز پنجشنبه بر خویشتنداری نیروهای انتظامی در برابر تجمع‌کنندگان بود و متأسفانه برخی از جوانان عزیز اما احساساتی، خویشتنداری نیروی انتظامی را برنتافتند و اقدام به آتش‌زدن هتل کردند که این موضوع نیز در حال رسیدگی است.

وی افزود: متأسفانه این اقدامات به جایگاهی که مهاباد در چند سال گذشته با همت خود مردم و مسئولان به آن رسیده بود، ضربه وارد کرد. در عید نوروز امسال در حدود ۱۰۰ هزار نفر از مهاباد بازدید کردند و در چند روز آینده قرار بود که همایش سرمایه‌گذاری در مهاباد برگزار شود. حال آیا با این شرایط، سرمایه‌گذاری حاضر است که در مهاباد سرمایه‌گذاری کند؟ آیا باز هم گردشگران به این شهر باز خواهند گشت؟

 

در بین کاربران فعال توییتر درباره مهاباد، بیشترین سهم مربوط به کاربران عربستان سعودی، سازمان منافقین و گروه‌های تجزیه طلب است.

معاون سیاسی، امنیتی استانداری جوانان مهابادی را به آرامش دعوت کرد و گفت: بیشتر تجمع‌کنندگان روز پنجشنبه جوانان ۱۵ تا ۲۲ سال بودند که با توجه به سن و سال‌شان احساسات بر آنها غلبه کرده بود. در تجمع پنجشنبه عده‌ای قصد داشتند جلوی ماشین آتش‌نشانی را بگیرند که درگیری‌ها رخ داد و اشیایی مانند سنگ پرتاب شد که عده‌ای مجروح و بلافاصله به بیمارستان اعزام شدند.

معاون سیاسی، امنیتی استانداری آذربایجان غربی تعداد مجروحین را ۲۵ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۷نفر از نیروهای انتظامی بودند. وی در پاسخ به این سؤال که نظر خانواده مرحومه درباره اتفاقات رخ داده چیست، گفت: خوشبختانه خانواده متوفی از نخستین دقایق حادثه با مسئولان همکاری لازم را داشته و مخالف هرگونه تجمع و آشوبی هستند.

پدر این مرحومه سال‌هاست فوت کرده اما در صحبت‌هایی که با مادر وی داشتیم، اعلام کردند که ماجرا را فقط از طریق مجاری قانونی پیگیری خواهند کرد و اتفاقات بعدی را محکوم کردند. معاون سیاسی، امنیتی استاندار آذربایجان غربی گفت: براساس معاینات پزشکی قانونی هیچ تعرضی به این مرحومه صورت نگرفته و اخبار منتشر شده ساخته و پرداخته رسانه‌های ضدانقلاب است. در همین زمینه خبرگزاری صدا و سیما نیز گزارش کرد حادثه مهاباد زمانی رخ داده که یکی از کارکنان دختر هتل هنگامی که برای جلوگیری از شایعات و شک همکارانش قصد داشته از در پشتی یکی از اتاق‌ها خارج شود، تعادل خود را از دست داده و سقوط کرده و جانش را از دست داده است. با این حال پس از این حادثه شایعات مختلفی در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های اینترنتی در این زمینه منتشر شد که نیروی انتظامی و دستگاه قضایی درحال پیگیری موضوع پرونده این حادثه هستند.

رسانه‌های پیشتاز جنجال سازی

تحلیل کوتاهی از جملاتی که با کلیدواژه‌ها (هشتگ) مهاباد؛ کردستان – تلتحق – بالأحواز – وتنتفض؛ mahabad در صفحه اجتماعی توییتر منتشر شده نشان می‌دهد که ۵۶درصد این جملات را کاربرانی از عربستان سعودی منتشر کرده‌اند که هیچ نسبتی با کردستان و مهاباد و ایران ندارند. ۱۰درصد از این جملات از آمریکا و تنها ۷درصد از ایران منتشر شده است. سهم کاربران ترکیه، ‌انگلیس، فرانسه و کانادا هم به‌ترتیب ۵، ۴، ۳و ۳درصد است. کاربران کره‌جنوبی و آلمان هر کدام ۲درصد و کاربرانی از عراق، ‌امارات، قطر، لبنان، کلمبیا و نروژ هم هر کدام یک درصد در این هجمه رسانه‌ای نقش دارند.

«یوهانس دوما» سفیر هلند در ایران هم پای کار آمده بود. دوما در شبکه‌های اجتماعی به اظهار نظر درباره این ماجرا پرداخت. این اظهار نظر بلافاصله با واکنش کاربران ایرانی مواجه شد که به وی توصیه کردند چون به مسائل داخلی ایران آشنا نیست از اظهارنظر در این‌باره پرهیز کرده و در امور داخلی ایران دخالت نکند.بررسی مطالب منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد ۹۹درصد از افرادی که بیشترین درگیری را در این مورد داشتند افرادی با تمایلات تجزیه طلبانه و جنگ‌طلب بین اقوام هستند و بیشتر سایت‌ها و شبکه‌های خبری فارسی‌زبان خارج از کشور در این‌باره خبر تولید کردند.

تا ساعت ۱۹شب گذشته و تنها طی یک روز، ۱۲,۳۸۷,۹۰۸کاربر توییتر، در مجموع به سه هشتگ ذکرشده سر زده‌اند.
در بین ۸ سایت اصلی استفاده‌کننده از این کلیدواژه ۴شبکه اجتماعی و ۴رسانه خبری دیده می‌شود؛ توییتر، یوتیوب، لینکس و فیس‌بوک، ‌رتبه اول تا چهارم استفاده از این کلمات را دارند که به سبب تعدد کاربران آنها قابل توجیه است. جالب آنکه پس از این
۴ شبکه، نیویورک تایمز، سایت مجاهدین خلق و سایت موسوم به شورای ملی مقاومت (هر دو وابسته به منافقین) و العربیه قرار دارند.

منبع: همشهری

منبع باز نشر : خبرگزاری تسنیم

پستهای مرتبط

اشتراک گذاری :
برچسب ها :

, , ,

  • آخرین بروزرسانی های نودیها

  • آخرین عکسهای شبکه های اجتماعی

  • آخرین آهنگ ها

  • سلامت و زیبایی

    با دمنوش‌های زمستانی و خواص فوق‌العاده آنها آشنا شوید با دمنوش‌های زمستانی و خواص فوق‌العاده آنها آشنا شوید مسواک زدن بیش از حد موجب بیماری «تحلیل لثه» می‌شود مسواک زدن بیش از حد موجب بیماری «تحلیل لثه» می‌شود جرم‌گیری دندان با ۶ ماده طبیعی و موثر خانگی جرم‌گیری دندان با ۶ ماده طبیعی و موثر خانگی ده گام برای پیشگیری از سرطان ده گام برای پیشگیری از سرطان علت و درمان برخی ویژگی های بدن مثل بوی بد و یبوست… علت و درمان برخی ویژگی های بدن مثل بوی بد و یبوست… اشتباهات رایجی که خواب شبانه را با مشکل روبرو می‌کند اشتباهات رایجی که خواب شبانه را با مشکل روبرو می‌کند تیر خلاص شنبلیله به دیابت تیر خلاص شنبلیله به دیابت دلایلی که به شما می‌گویند سینوزیت دارید! دلایلی که به شما می‌گویند سینوزیت دارید! درمان کم مویی درمان کم مویی ۱۰ فعالیت روزمره که به کمرتان آسیب می‌رساند ۱۰ فعالیت روزمره که به کمرتان آسیب می‌رساند بلایی که «ماشین ظرفشویی» سرتان می آورد بلایی که «ماشین ظرفشویی» سرتان می آورد کدام روغن‌ها برای تقویت مو مفید است؟ کدام روغن‌ها برای تقویت مو مفید است؟ سالم‌ترین گوشتی که می‌توانید بخورید کدام است؟ سالم‌ترین گوشتی که می‌توانید بخورید کدام است؟ نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها درباره نوشیدنی‌های گازدار نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها درباره نوشیدنی‌های گازدار دانستنی‌های جالب درباره سفید شدن موهای سر دانستنی‌های جالب درباره سفید شدن موهای سر از خواص بی‌نظیر «کافور» چه می‌دانید؟ از خواص بی‌نظیر «کافور» چه می‌دانید؟ لذت گرمای کرسی و خواص درمانی آن در زمستان لذت گرمای کرسی و خواص درمانی آن در زمستان سرماخوردگی خود را با “شربت پیاز و عسل” مداوا کنید سرماخوردگی خود را با “شربت پیاز و عسل” مداوا کنید عفونت تنفسی را با این گل از بین ببرید عفونت تنفسی را با این گل از بین ببرید حیوانات خانگی که جان صاحبان خود را می گیرند! حیوانات خانگی که جان صاحبان خود را می گیرند!
  • طراحی سایت

    HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial
  • گروه سایتهای اسلام مووی - نودیها 1386 - 1396