+++ امام کاظم علیه السلام : اى هشام! خردمندان، زيادىِ دنيا را هم وا گذاشتند چه رسد به گناهان، در حالى كه رها كردن دنيا فضيلت است و رها كردن گناه واجب. +++ حضرت زهرا سلام الله علیها : خداوند پس از غديرخم براى كسى حجّت و عذرى باقى نگذاشت ! +++ امام علی علیه السلام : همنشين و دوسـت، همانند وصله در لباس است، پس آن را همشكل برگزين. +++ امام رضا(سلام الله علیه) : زيارت قبر پدرم، موسى بن جعفر(ع)، مانند زيارت قبر حسين(ع) است. +++

لوگوی سایت بزرگ سرگرمی نودیها نسخه 1.1
آهنگ جدید حامد همایون برای محرم ۹۶/ام المصائب مداحی جدید نریمانی درمورد شهید حججی لینکستان دانلود مداحی استقبال از محرم حجت الاسلام دارستانی | آداب نوکری امام حسین (ع)

صفحات نودی‌ها در شبکه‌های اجتماعی

 
RSS صفحه اصلی سایت صفحه گوگل پلاس صفحه توییتر
 

ارتباط با ما

از طریق تلگرام: @mnavadiha

پس از توافقنامه لوزان‌/‌جان کری: بازرسی‌ از ایران همه روزه و ابدی است

0

اخبار و تحلیل ها

«جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا در سفر به سریلانکا در گفت و گو با شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: بازرسی‌ها از تأسیسات هسته‌ای ایران تا ابد ادامه دارد و هر روزه خواهد بود.
کری با تکرار ادعاهای مقامات آمریکایی گفت: در خصوص ایران هیچ گزینه‌ای را کنار نگذاشته‌ایم، تحریم‌ها و اقدام نظامی هنوز از احتمالات ما هستند.
وی با اشاره به مذاکرات لوزان تصریح کرد: براساس توافق لوزان ذخایر اورانیوم غنی‌سازی شده توسط ایران ۹۸ درصد کاهش یافته و از ۱۲ تن به ۳۰۰ کیلوگرم خواهد رسید.
به گزارش فارس، وزیر خارجه آمریکا به درخواست نتانیاهو در خصوص مشروط شدن توافق هسته‌ای به «توقف حمایت ایران از گروه‌های مقاومت در منطقه» هم پرداخت و گفت: مذاکرات هسته‌ای، تعهد آمریکا را برای مقابله با دیگر فعالیت‌های ایران کاهش نمی‌دهد.
کری در ادامه گفت: راهی که در پیش گرفته‌ایم، در حقیقت به محافظت از اسرائیل منتهی می‌شود.
شگفت زدگی
نمایندگان کنگره از صراحت پارامترهای لوزان
در همین حال، «ارنست مونیز» وزیر انرژی آمریکا در نشست روزنامه «کریستین‌ساینس‌مانیتور» گفت: طبق توافق،غنی‌سازی در فردو متوقف می‌شود و این مرکز به یک سایت تحقیقات فیزیکی تبدیل می‌شود.
مونیز مدعی شد: می‌بایست یک نظام راستی‌آزمایی روشن برای دسترسی به هر تأسیساتی در هرکجای ایران وجود داشته باشد.
وی در ادامه با تکرار ادعاهای خود گفت: ایران می‌بایست در خصوص ابعاد احتمالی نظامی برنامه هسته‌ای خود در گذشته برای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شفاف‌سازی کند.
وزیر انرژی آمریکا تصریح کرد: با مشخص شدن ابعاد فنی و همچنین مسدود شدن ۴ مسیر اصلی به سوی بمب، نه تنها نمایندگان کنگره بلکه بسیاری دیگر از افراد درباره مقدار و صراحت پارامترهایی که ما تعیین کردیم، شگفت‌زده شدند.
پذیرش رفع تدریجی تحریم‌ها توسط
هیئت ایرانی
به گزارش خبرگزاری ها،«لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه در گفت‌وگو با وبگاه روزنامه  «الشرق» قطر گفت: ایران در لوزان اصل نظارت را در مقابل رفع تدریجی تحریم‌ها پذیرفت.
فابیوس افزود: هدف ما امضای قرارداد محکم، همیشگی و قابل اجرا با ایران است.
وزیر خارجه فرانسه در ادامه گفت: راه طولانی و سختی پیش‌رو داریم. مسائل متعددی می‌ماند که باید بحث شود. برای همین، باید در پی مذاکرات هوشیار باشیم و تلاش کنیم تا ۳۰ ژوئن توافق را امضا کنیم.
بازرسی از تاسیسات صنعتی!
به گزارش تسنیم،«جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری در واشنگتن تصریح کرد که ما بازرسی‌هایی را اعمال خواهیم کرد که مطابقت و هماهنگی ایران با توافقنامه را راستی آزمایی کند. آمریکا و جامعه جهانی! ]منظور همان چند کشور معدود اروپایی است[ به ایران اعتماد ندارد.
وی در ادامه افزود: این مسئله نه تنها شامل تاسیسات دارای رآکتورهای هسته‌ای در ایران خواهد شد، بلکه ساختمان‌هایی را که رآکتورها و سایر مسیرهایی را که شامل اجرای توافقنامه اتمی با تهران می‌شود را نیز در برخواهد گرفت.
جاش ارنست مدعی شد: بازرسی‌ها به این دلیل تشدید خواهد شد که تهران شفافیت کافی را در فعالیت‌های اتمی خود نداشته است.
ارنست گفت: در واقع چیزی که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا اشاره کرده که باید بخشی از توافقنامه باشد، حداکثر بازرسی‌های گسترده و فراگیری است که تاکنون بر برنامه هسته‌ای یک کشور اعمال شده است.
سخنگوی کاخ سفید افزود: چیزی که بار دیگر بر روی آن اصرار می‌کنیم، وضع بازرسی‌های فراگیر بر برنامه هسته‌ای ایران است که تنها شامل بازرسی از تاسیسات اتمی نخواهد شد، این مسئله مستلزم بازرسی از سایر تاسیسات است که با برنامه اتمی ایران در ارتباط خواهد بود. به عنوان مثال، یکی از چیزهایی که بر روی آن پافشاری خواهیم کرد، دسترسی بازرسان ما به تاسیسات صنعتی است که می‌دانیم در گذشته اجزاء حساس و مهمی را برای برنامه اتمی ایران تولید کرده‌اند. بنابر این ما تنها به دنبال بازرسی از تاسیسات اتمی نیستیم تا مطمئن شویم که ایرانی‌ها دیگر سانتریفیوژهای جدیدی را نصب و راه اندازی نخواهند کرد. ما قطعا به تاسیسات صنعتی ایران دسترسی خواهیم یافت که سانتریفیوژها در آن تولید شده‌اند و از این مسئله مطمئن خواهیم شد که چیزی در این تاسیسات تولید نخواهد شد که در تناقض با مفاد توافقنامه باشد.
مذاکرات هسته ای،فهرست طولانی نگرانی‌هایمان را برطرف نمی‌کند
وی در ادامه مدعی شد: دیگر مسئله‌ای که درست است این است که ما انتظار نداریم که مذاکرات هسته‌ای، فهرست طولانی نگرانی‌های ما نسبت به رفتار ایران را حل و فصل کند!
سخنگوی کاخ سفید در خصوص لغو تحریم‌ها علیه ایران نیز گفت: ما این مسئله را به روشنی و کاملا شفاف اعلام کرده‌ایم که تا زمانی که ایرانی‌ها گام‌های خاص و قابل راستی آزمایی و معتبر برای اجرای توافقنامه برندارند، کاهش تحریم‌ها اتفاق نخواهد افتاد. این نخستین مسئله است. دومین مسئله نیز این است که پایبندی ایران به توافقنامه هسته‌ای به آنها اجازه خواهد داد تا از کاهش تحریم‌ها سود ببرند. ولی کاهش تحریم‌ها تنها مربوط به تحریم‌هایی است که برنامه اتمی ایران را هدف قرار داده است.
ارنست در ادامه مدعی شد: تحریم‌های مختلفی که علیه ایران اعمال شده است به خاطر حمایت از تروریسم، موارد نقض حقوق بشر و سایر مسائل بوده است و مذاکرات هسته‌ای تاثیری بر سایر تحریم‌ها نخواهد داشت.
مذاکرات هسته‌ای نیویورک
دور جدید رایزنی‌های هسته‌ای در راستای نگارش برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) از روز پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه در حاشیه کنفرانس بازنگری معاهده NPT در شهر نیویورک در جریان است و احتمالا این مذاکرات تا روز سه‌شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه نیز به طول می‌انجامد.
روز گذشته(یکشنبه) سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر خارجه ایران و هلگا اشمیت معاون فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و کارشناسان فنی و حقوقی ۲ طرف درباره متن برنامه جامع اقدام مشترک به گفت‌وگو پرداختند.

منبع : روزنامه کیهان

پستهای مرتبط

اشتراک گذاری :
برچسب ها :

, , , , ,

 • آخرین بروزرسانی های نودیها

 • آخرین عکسهای شبکه های اجتماعی

 • آخرین آهنگ ها

  دانلود آهنگ جدید حامد همایون برای محرم ۹۶/ام المصائب دانلود آهنگ جدید حامد همایون برای محرم ۹۶/ام المصائب «کاش ندیده بودمت» با صدای محسن چاوشی منتشر شد +دانلود «کاش ندیده بودمت» با صدای محسن چاوشی منتشر شد +دانلود دانلود آهنگ زیبا و جدید حامد زمانی – شمشیر – با کیفیت عالی دانلود آهنگ زیبا و جدید حامد زمانی – شمشیر – با کیفیت عالی آهنگ «نگاه آخر» خواننده و آهنگساز سید حمزه موسوی تقدیم به شهید مدافع حرم «محسن حججی» آهنگ «نگاه آخر» خواننده و آهنگساز سید حمزه موسوی تقدیم به شهید مدافع حرم «محسن حججی» دانلود آهنگ جدید«دلارام» حامد زمانی با کیفیت ۳۲۰ دانلود آهنگ جدید«دلارام» حامد زمانی با کیفیت ۳۲۰ دانلود آهنگ جدید علیرضا عصار “مرد می خواهد!” – mp3 و موزیک ویدئو دانلود آهنگ جدید علیرضا عصار “مرد می خواهد!” – mp3 و موزیک ویدئو دانلود آهنگ شد خزان گلشن آشنایی… بدیع زاده – با کیفیت خوب(گرامافونی) دانلود آهنگ شد خزان گلشن آشنایی… بدیع زاده – با کیفیت خوب(گرامافونی) دانلود تیتراژ ابتدایی ماه عسل ۹۶ محمد علیزاده – با کیفیت عالی دانلود تیتراژ ابتدایی ماه عسل ۹۶ محمد علیزاده – با کیفیت عالی دانلود آهنگ حامد زمانی “بگذرد” – اردیبهشت ۹۶ – ۱۲۸ و ۳۲۰ کیفیت عالی دانلود آهنگ حامد زمانی “بگذرد” – اردیبهشت ۹۶ – ۱۲۸ و ۳۲۰ کیفیت عالی دانلود آهنگ جدید حامد زمانی بنام “زبون مادری” – با دوکیفیت و پخش آنلاین دانلود آهنگ جدید حامد زمانی بنام “زبون مادری” – با دوکیفیت و پخش آنلاین
 • بازی

  دسترسی به کلش آف کلنز محدود می‌شود دسترسی به کلش آف کلنز محدود می‌شود کوچ کاربران از تلگرام به اپلیکیشن تازه وارد پینگل کوچ کاربران از تلگرام به اپلیکیشن تازه وارد پینگل بازی محبوب Super Mario Run نیازمند اتصال دائم به اینترنت است بازی محبوب Super Mario Run نیازمند اتصال دائم به اینترنت است نحوه حذف اکانت اینستاگرام نحوه حذف اکانت اینستاگرام با نکات امنیتی “موبایل بانک” آشنا شوید با نکات امنیتی “موبایل بانک” آشنا شوید با این ترفندها بدون رمز عبور قفل گوشی اندروید خود را باز کنید با این ترفندها بدون رمز عبور قفل گوشی اندروید خود را باز کنید جلوگیری از خوانده شدن پیام بعد از ارسال اشتباه در تلگرام جلوگیری از خوانده شدن پیام بعد از ارسال اشتباه در تلگرام چگونه با هزینه کم لپ تاپ خوب بخرید؟ چگونه با هزینه کم لپ تاپ خوب بخرید؟ همه چیز درباره بازی پوکمن گو Pokeman Go همه چیز درباره بازی پوکمن گو Pokeman Go
 • طراحی سایت

  HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial
 • گروه سایتهای اسلام مووی - نودیها 1386 - 1396