منو -منو +
🌍امروز: چهارشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۷ 🌍
لوگوی سایت بزرگ سرگرمی نودیها نسخه 1.6.1
به خاطر حسین (ع) گناه نکنیم!
با چه نیتی بریم هیئت؟ محرم 96 محرم 97 مداحی 97 رادیو محرم who is Hussain نگاهی کوتاه به کربلای یمن صوت حاج منصور بیت رهبری محرم 97

ارتباط با ما – ما در شبکه های اجتماعی

---راه ارتباط با ما :--- برای تبلیغات در نودیها با این آی دی تماس بگیرید: تلگرام: morislam1@

آخرین مداحی ها

پزشکان متخلفی که باربی تکثیر می‌کنند!

0

نودیها:تب تند باربی شدن و عطش شباهت به ستارگان هالیوودی در چهره، لبخند و اندام موجب شده تا بازار سیاهی در حوزه انواع و اقسام جراحی‌های زیبایی شکل بگیرد و مراکز تخصصی زیرزمینی متعددی برای زیبایی پوست و مو و باربی‌تراشی شکل بگیرد، اما با شکل‌گیری این مراکز بازاریابی و پیدا کردن مشتری هم یکی از دغدغه‌های مهم گردانندگان آنها می‌شود و اینجاست که کانال‌های تلگرامی و صفحات اینستاگرامی برای داغ‌تر کردن این بازار به میدان می‌آیند. نکته قابل‌تأمل در این میان نمایش تصاویر مستهجن و برهنه زنان و مردانی است که تحت عمل‌های لیپوماتیک قرار گرفته‌اند تا پیکرهایشان شبیه به چهره‌های هالیوودی شود. تصاویری که برخی‌هایشان  روی تخت جراحی و در اتاق عمل انداخته شده و برخی دیگر انگار دستپخت خود افراد است. تبلیغات مستهجن به نمایش در‌آمد در این کانال‌ها و صفحات در‌حالی‌که مدت‌هاست ادامه دارد که مطابق قانون تبلیغات پزشکان ممنوع است و نمایش تصاویر بیماران روی تخت بیمارستان عینی‌ترین مصداق بی‌اخلاقی و شکستن مرزهای حریم‌خصوصی افراد به شمار می‌رود. از سوی دیگر گردش مالی میلیاردی این حوزه موجب شده تا پزشکان به جای درمان بیماران به تکثیر باربی روی بیاورند!

لیپوماتیک، ‌بادی کانتورینگ یا پیکر‌تراشی یا هر نام دیگری که روی آن گذاشته شود، حکایت نوعی از جراحی پلاستیک و زیبایی است که طی آن چربی‌های نقاطی همچون شکم و پهلو با تزریق داروهای بی‌حس‌کننده از زیر‌پوست خارج شده و سپس این چربی‌ها به نواحی دیگری همچون باسن یا سینه تزریق می‌شود تا افراد شبیه به بازیگران هالیوودی شوند و اندامی باربی مانند پیدا کنند! این جراحی موارد درمانی را هم شامل می‌شود؛ مثلاً آقایانی که دچار عارضه ژنیکوماستی هستند و سینه‌های برآمده دارند، اما طبعاً بخش اصلی مراجعه‌کنندگان به پزشکانی که مراکز جراحی‌های نامحدود راه انداخته‌اند و درصد بالایی از آنها پزشکان و جراحان عمومی هستند و مرکز جراحی‌شان هم خانه یا مطبشان است، لااقل به لحاظ جسمانی با مشکل خاصی مواجه نیستند. این افراد که بخشی دچار توهم خود زشت‌انگاری هستند و برخی دیگر در طوفان تبلیغات نسبت به خود وسواس پیدا می‌کنند برای داشتن اندامی ایده‌آل به جای عبور از راه‌های معقول و منطقی همچون رژیم و ورزش به سراغ میانبرهای غیرمنطقی اینچنینی می‌روند؛ میانبرهایی که ممکن است به دلیل آمبولی چربی آنها را به کام مرگ بکشاند، اما از همه بدتر کار غیر‌اخلاقی و غیر‌قانونی این مراکز در تبلیغات مستهجن و به تصویر کشیدن پیکرهای عریان مراجعان خود در فضای مجازی برای شکار بیماران بیشتر است.

تبلیغات پزشکی تخلف است
دکتر جهانگیری، معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی در ارتباط با تبلیغات پزشکان به ویژه در صفحات اینستاگرام می‌گوید: به‌طور کلی در حوزه خدمات سلامت کلمه‌ای به اسم تبلیغات نداریم و اگر هم باشد منظور اطلاع‌رسانی بوده که طبق مصوبه مجلس سازمان نظام پزشکی مسئول نظارت بر این اطلاع‌رسانی و تبلیغات به شمار می‌رود.  به گفته وی در این زمینه آیین‌نامه‌ای در شورای عالی نظام پزشکی تصویب و به حوزه‌های ذیربط ابلاغ شده است که براساس آن هر کسی بخواهد در حوزه خدمات سلامت، تجهیزات، موادخوراکی و آشامیدنی تبلیغی انجام دهد یا اطلاع‌رسانی کند، باید از سازمان نظام پزشکی مجوز دریافت کند. معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی تأکید می‌کند: اینکه برخی از پزشکان عکس قبل و بعد عمل جراحی بیمار خود را نشان دهند از لحاظ اخلاقی درست نیست و ما نیز اجازه در این زمینه صادر نمی‌کنیم. البته در زمینه نظارت بر تبلیغات در اینستاگرام باید توجه کرد که این مسئله اخیراً شیوع یافته و ما با تعامل با شورای عالی فضای مجازی و وزارت ارشاد تلاش کردیم که نظارت‌ها را در این زمینه بیشتر کنیم.  جهانگیری با بیان اینکه مجلس قانونی در زمینه نظارت بر تبلیغات اینستاگرام دارد، می‌افزاید: ما هم برهمین اساس تخلفات را پیگیری می‌کنیم. وی در عین حال معتقد است: باید قبول کنیم که نظارت بر این مسئله در فضای مجازی همچون صفحات اینستاگرام سخت است، ولی به طور کلی تبلیغات و اطلاع‌رسانی اگر اغواکننده باشد و به غیر از محل کار و نوع کار اطلاع دیگری انجام گیرد، تخلف صورت گرفته و سازمان نظام پزشکی در این زمینه برخورد لازم را انجام می‌دهد.
ارج حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت هم در‌این‌باره می‌گوید: بعضی تصاویر منتشر شده غیر‌واقعی است و در عین حال برخی از این تصاویر نیز بدون اجازه بیمار منتشر می‌شود. وی با تأکید بر اینکه در اکثر خدمات سلامت تبلیغات نداریم، این نوع تبلیغات را غیرقانونی دانسته و می‌افزاید: ما از سازمان نظام پزشکی درخواست داریم در این زمینه برخورد جدی و لازم را انجام دهد.

گردش مالی میلیاردی این تخلف زیرزمینی
به خاطر نبود نظارت‌هایی که باید باشد، تخلفات همچنان ادامه دارد. یکی از پزشکان آگاه در این حوزه در گفت‌وگو با «جوان» درباره فعالیت این مراکز می‌گوید: بسیاری از این مراکز به صورت زیرزمینی هستند و از سوی پزشکان عمومی و جراحان عمومی در ساختمان‌های مسکونی انجام می‌شود. وی با اشاره به درآمدهای نجومی پزشکانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، می‌افزاید: یکی از جراحان عمومی فعال در این مراکز در یکسال یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان درآمد داشته است. آنطور که این منبع آگاه می‌گوید: ظاهراً این کانال‌ها و صفحات اینستاگرامی توانسته‌اند حتی از کشورهای اروپایی هم برای این مراکز مشتری جور کنند، آن هم در شرایطی که هیچ یک از ضوابط گردشگری سلامت از سوی آنها رعایت نمی‌شود و ممکن است این مسئله برای کشورمان دردسرساز شود. ظاهراً این دلال‌ها هر چقدر که بتوانند از مشتری‌های داخلی و خارجی خود پول می‌گیرند و از حدود یکی، ‌دو میلیون تومان تا ۳۰ ، ۴۰ میلیون هزینه برمی‌دارد.

پزشکانی که به جای درمان باربی تکثیر می‌کنند!
این پزشک تأکید می‌کند: ‌تبلیغات اغواکننده این مراکز علمی هم نیست و ما چیزی تحت‌عنوان بدون بازگشت در جراحی‌های پیکر تراشی نداریم، اما پزشکان عمومی اغلب برای این کار بازاریابی می‌کنند و سپس با ارجاع متقاضیان به بیمارستان‌های خصوصی یا مراکز جراحی محدود کار را به جراحان عمومی یا پلاستیک می‌سپارند. وی در این‌باره آمار و ارقام قابل‌تأملی هم ارائه می‌دهد و می‌گوید:‌ تا ۶۰۰ جراح عمومی در این حوزه فعالیت می‌کنند که اگر این انرژی و وقت روی جراحی‌های ضروری گذاشته شود، صف جراحی‌های تومورها و مشکلات اینچنینی کاهش می‌یابد، اما گردش مالی بالا در این حوزه و فقدان عزمی جدی برای برخورد با متخلفان موجب شده تا این افراد به تخلفات خود ادامه دهند. ضمن آنکه این کار خطر آمبولی چربی و مرگ هم دارد.
منبع: فارس

مطالب مرتبط

اشتراک گذاری :
برچسب ها :

,

 • آخرین بروزرسانی های نودیها

 • آخرین عکسهای شبکه های اجتماعی

 • آخرین آهنگ ها

 • سلامت و زیبایی

  مبتلایان به التهاب معده ۶ درمان خانگی را فراموش نکنند مبتلایان به التهاب معده ۶ درمان خانگی را فراموش نکنند ۷ مورد از آداب میز غذاخوری ۷ مورد از آداب میز غذاخوری تابستان است بفرمایید سردنوش! تابستان است بفرمایید سردنوش! آب معدنی یخ زده نخورید آب معدنی یخ زده نخورید بهترین نوع “نمک” کدام است؟ بهترین نوع “نمک” کدام است؟ ۷ عادتی که به کمردرد منجر می‌شود ۷ عادتی که به کمردرد منجر می‌شود درمان کم خونی با شربتی سنتی و شگفت انگیز درمان کم خونی با شربتی سنتی و شگفت انگیز تاثیر خوردن آب برای لاغری و کاهش وزن تاثیر خوردن آب برای لاغری و کاهش وزن دو نوشیدنی که می‌تواند گرمازدگی را از شما دور نگه دارد دو نوشیدنی که می‌تواند گرمازدگی را از شما دور نگه دارد چرا پوستمان به راحتی دچار کبودی می‌شود چرا پوستمان به راحتی دچار کبودی می‌شود درمان درد معده با طب سنتی درمان درد معده با طب سنتی کدام گیاهان حاوی آهن هستند؟ کدام گیاهان حاوی آهن هستند؟ غذاهاى ممنوعه در دوران باردارى غذاهاى ممنوعه در دوران باردارى دلیل یخ بودن دست و پاها چیست؟ دلیل یخ بودن دست و پاها چیست؟ روش های ساده برای درمان آفتاب سوختگی روش های ساده برای درمان آفتاب سوختگی ترفند‌هایی ساده برای مقابله با بی‌خوابی‌های شبانه در تابستان ترفند‌هایی ساده برای مقابله با بی‌خوابی‌های شبانه در تابستان صاحبان این گروه خونی در مسافرت‌ها مراقب حشره گزیدگی باشند صاحبان این گروه خونی در مسافرت‌ها مراقب حشره گزیدگی باشند درمان خانگی اسهال و استفراغ کودکان در تابستان درمان خانگی اسهال و استفراغ کودکان در تابستان چرا در خواب حرف می‌زنیم؟ چرا در خواب حرف می‌زنیم؟ ۷ نوع غذا که نباید برای ناهار مصرف کنید ۷ نوع غذا که نباید برای ناهار مصرف کنید
 • تبلیغات در نودیها
 • تبلیغات در نودیها
 • تبلیغات در نودیها
 • بازنشر مطالب با ذکر منبع بلامانع است گروه سایتهای اسلام مووی - نودیها 1386 - 1397
  Scroll Up