+++ احادیث شمس الشموس امام رضا علیه السلام +++ از اخلاق‌ پيامبران‌ ، نظافت‌ و پاكيزگى‌ است‌ +++ برادر بزرگتر به‌ منزله‌ پدر است‌ +++ احادیث شمس الشموس امام رضا علیه السلام +++ پيوند خويشاوندى‌ را برقرار كنيد گرچه‌ با جرعه‌ آبى‌ باشد ، و بهترين‌ پيوندخويشاوندى‌ ، خوددارى‌ از آزار خويشاوندان‌ است‌ +++ بخيل‌ را آسايشى‌ نيست‌ ، و حسود را خوشى‌ و لذتى‌ نيست‌ ، و زمامدار را وفايى‌ نيست‌ ، و دروغگو را مروت‌ و مردانگى‌ نيست‌ +++ بعد از انجام‌ واجبات‌ ، كارى‌ بهتر از ايجاد خوشحالى‌ براى‌ مؤمن‌ ، نزدخداوند بزرگ‌ نيست‌ +++ اگر بهشت‌ و جهنمى‌ هم‌ در كار نبود باز لازم‌ بود به‌ خاطر لطف‌ و احسان‌خداوند مردم‌ مظ‌يع‌ او باشند و نافرمانى‌ نكنند +++ هرگاه‌ مردم‌ به‌ گناهان‌ بى‌سابقه‌ روى‌ آورند به‌ بلاهاى‌ بى‌سابقه‌ گرفتارمى‌شوند +++ خسيس‌ بودن‌ آبروى‌ انسان‌ را از بين‌ مى‌برد +++ از فقر انديشه‌ مكن‌ كه‌ خسيس‌ خواهى‌ شد ، و در فكر عمر دراز مباش‌ كه‌ باعث‌ حرص‌ به‌ ماديات‌ است‌ . +++ عاقل‌ ، احسان‌ به‌ مردم‌ را غنيمت‌ مى‌شمارد ، و شخص‌ توانا بايد فرصت‌ راغنيمت‌ شمارد و الا موقعيت‌ از دست‌ مى‌رود +++ احادیث شمس الشموس امام رضا علیه السلام

لوگوی سایت بزرگ سرگرمی نودیها نسخه 1.1
کلیپ صوتی زیبای عاشقانه برای امام زمان (عج) از مرتضی حیدری بنام “پاییز” لینکستان کلیپ سخنرانی سردار قاسمی درباره احمدی نژاد انتشار عکس و فیلم اربعین - بسیار مهم نکات مهم درباره کمک به زلزله زدگان غرب کشور

ارتباط با ما

از طریق تلگرام: راه ارتباطی تلگرام

صفحات نودی‌ها در شبکه‌های اجتماعی

 
RSS صفحه اصلی سایت صفحه گوگل پلاس صفحه توییتر
 

آخرین مداحی ها

پاسخی به افاضات پوپولیستی جدید صادق زیباکلام

0
سعید فتحی سارانی
 
نودیها:صادق زیباکلام «مرد همه چیزدان جهان» در تازه‌ترین افاضات خود با خالی‌بند نامیدن دو نامزد انتخاباتی رقیب روحانی یعنی رئیسی و قالیباف، به بیان دیدگاه‌های به اصطلاح کارشناسی پرداخته است. نظراتی که از همان جنس کارشناسی ضررهای عدم اجرای برجام و نامه به سفیر سوئد برای دادن جایزه سلح نوبل مربوط به کشور نروژ است. در این یادداشت قصد داریم نشان دهیم که این علامه دهر چند اشتباه تنها در یک کلیپ دو دقیقه‌ای داشته است.
 
۱. زیباکلام مدعی شده است ایجاد اشتغال ۵ میلیونی نیازمند به ۵۰۰ هزار میلیارد تومان منابع مالی است و چگونه این منابع مالی با وجود بودجه عمرانی ۱۳ هزار میلیارد تومانی فراهم می‌شود؟ 
 
اولاً این اظهار نظر از زیباکلام که وکیل مدافع هر چشم آبی اروپایی و آمریکایی در ایران است و سینه چاک اندیشه‌های کهنه قرن ۱۸ و ۱۹ لیبرالیستی می‌باشد، بعید است؛ مگر قرار است دولت تمام فرصت‌های شغلی را ایجاد کند؟ نقدینگی کشور در پایان عمر دولت یازدهم به رقم ۱۳۵۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد؛ این میزان نقدینگی با گردش در اقتصاد، به اندازه چند برابر قدرت خرید ایجاد می‌کند. برای مثال اگر سرعت گردش نقدینگی ۲ واحد باشد، ۲۷۰۰ هزار میلیارد تومان حجم مبادلات اقتصادی خواهد بود. فرض می‌گیریم که سرعت گردش همان یک واحد باشد. در طول ۴ سال حتی با همان سرعت گردش یک واحدی، ۵۴۰۰ هزار میلیارد تومان قدرت خرید ایجاد می‌کند، ۵۰۰ هزار میلیارد تومان که رقمی در برابر این رقم نیست. ثانیاً چگونه زمانی روحانی مدعی شغل خالص ۷۰۰ هزار نفری بود، اینگونه برادر زیباکلام احساس تکلیف برای روشنگری نمی‌کرد، شغل خالص ۷۰۰ هزار نفری یعنی به میزان بیشتر از این رقم شغل ناخالص ایجاد شده است که این رقم باقی مانده است. ثالثاً کدام اقتصاددانی میزان شغل را با پول می‌سنجد؛ هر گاه سخن از بحث اشتغال است مفهوم سرمایه‌های اقتصادی مدنظر است زیرا پول موجب شغل نمی‌شود. رابعاً ما برای ایجاد شغل نیاز به سرمایه‌گذاری خاصی از سوی دولت نداریم؛ برای مثال در بخش ساختمان کارخانجاتی مانند سیمان با کمتر از نیمی از ظرفیت خود تولید می‌کنند و درصورت رونق بخش ساختمان، با همین ظرفیت خالی می‌توان اشتغال فراوانی برای نیروهای خدماتی در بخش ساخت‌وساز ایجاد کرد. در نتیجه این نیروها دارای درآمدی می‌شوند و در بازار خرید می‌کنند؛ باز در دیگر بخش‌ها نیز ظرفیت خالی وجود دارد و با خرید بیشتر جامعه، بخشی از ظرفیت آنها به کار گرفته می‌شود. این حرکت دومینووار ادامه می‌یابد. 
 
۲. زیباکلام مدعی شده است که وعده افزایش یارانه نقدی فریب مردم است.
اولاً پس چرا در هنگام انتخابات زمانی دولت یارانه اقشار تحت نظر کمیته امداد را سه برابر کرد اعتراض امثال زیباکلام شنیده نشد؟ ثانیاً طبق برآوردی که شده است، درآمد دولت از گران کردن حامل‌های انرژی بالغ بر ۷۵ هزار میلیارد تومان است و تنها نیمی از آن را به صورت یارانه نقدی به مردم می‌دهد. 
 
۳. زیباکلام بیان کرد که تعداد بیکاران کشور بین ۵ تا ۷ میلیون نفر هست. خوشحالیم که زیباکلام نیز ادعاهای دولت برای اشتغال را باور نکرده است؛ طبق آمار دولت تعداد بیکاران ۳ میلیون نفر است. بهتر است صادق زیباکلام رویکرد عوامفریبانه و پوپولیستی خود در این چند سال را تغییر دهد و کمی مطالعات خود را افزایش دهد. زیبنده یک استاد دانشگاه نیست این افاضات تمسخرآمیز را انجام دهد. هر چند به قول معروف نشخوار آدمیزاد حرف است ولی از یک چهره دانشگاهی انتظار دیگری است.
 
* کارشناس مسایل اقتصادی

پستهای مرتبط

اشتراک گذاری :
برچسب ها :

,

  • آخرین بروزرسانی های نودیها

  • آخرین عکسهای شبکه های اجتماعی

  • آخرین آهنگ ها

  • سلامت و زیبایی

    مواد غذایی که کمک می‌کند تا خوابی خوب داشته باشد ! مواد غذایی که کمک می‌کند تا خوابی خوب داشته باشد ! چرا سرماخوردگی و آنفلوآنزا در فصل زمستان شایع‌تر است؟ چرا سرماخوردگی و آنفلوآنزا در فصل زمستان شایع‌تر است؟ آنتی بیوتیک های طبیعی آنتی بیوتیک های طبیعی پرمویی صورت در خانم‌ها؛ علل و روش‌های مقابله پرمویی صورت در خانم‌ها؛ علل و روش‌های مقابله درمان فوری برای تسکین درد سنگ کلیه درمان فوری برای تسکین درد سنگ کلیه توصیه های طب سنتی برای دستگاه گوارش توصیه های طب سنتی برای دستگاه گوارش قوی‌ترین تب‌بر‌های گیاهی قوی‌ترین تب‌بر‌های گیاهی نکاتی در مورد سرطان پروستات / علائم را جدی بگیرید! نکاتی در مورد سرطان پروستات / علائم را جدی بگیرید! خواص پزشکی و طب سنتی برای پسته خواص پزشکی و طب سنتی برای پسته هرگز همراه برنج “ماست” نخورید هرگز همراه برنج “ماست” نخورید ۷ نوع آجیل را برای دفع ۷ بیماری ۷ نوع آجیل را برای دفع ۷ بیماری “برفک و آفت دهانی” خود را با گلاب درمان کنید “برفک و آفت دهانی” خود را با گلاب درمان کنید عوارض دندان‌های هالیوودی عوارض دندان‌های هالیوودی غذاهای زود هضم کدامند؟ غذاهای زود هضم کدامند؟ ۱۰ عادت مفید شبانه برای از دست دادن سریع وزن ۱۰ عادت مفید شبانه برای از دست دادن سریع وزن با مُسکن‌های شیمیایی خداحافظی کنید با مُسکن‌های شیمیایی خداحافظی کنید خواص باور نکردنی جعفری خواص باور نکردنی جعفری درمان کیست از منظر طب ایرانی اسلامی درمان کیست از منظر طب ایرانی اسلامی ارده و فواید آن ارده و فواید آن درمان ریزش مو زنان درمان ریزش مو زنان
  • طراحی سایت

    HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial
  • گروه سایتهای اسلام مووی - نودیها 1386 - 1396