+++ امام رضا علیه السلام : چون ماه محرّم مى‏ رسيد، كسى پدرم را خندان نمى ‏ديد... چون روز دهم فرا مى‏ رسيد آن روز، روز سوگوارى و اندوه و گريه او بود. +++ امام حسین علیه السلام : فرزندم! بپرهـيز از سـتم بر كسى كه غير از خدا ياورى در مقابل تو ندارد. +++ امام حسین علیه السلام : مردم، بنده دنيايند و به ظاهر، دم از دين مى‏ زنند و تا زمانى كه زندگی‏شان تأمين شود، از آن دفاع می‌كنند؛ امّا چون در بوته آزمايش قرار گيرند، ديندارانْ اندك‏ اند. +++ امام صادق سلام الله علیه: امام صادق عليه السلام ـ: خداوند ، چهار هزار فرشته پريشان و غبار آلوده ، بر قبر حسين عليه السلام گماشته است كه تا روز قيامت ، بر او مى گِريند و هر كس را كه با شناخت حقّ او به زيارتش بيايد ، بدرقه اش مى كنند تا به جايگاه امنش برسانند ، و اگر بيمار شود ، صبح و شب ، عيادتش مى كنند ، و اگر بميرد ، بر جنازه اش حاضر مى شوند و تا روز قيامت ، برايش آمرزش مى طلبند . +++

لوگوی سایت بزرگ سرگرمی نودیها نسخه 1.1
گلچین مداحی 96 لینکستان ماجرای علی گندابی تیکه سخنرانی دکتر حسن عباسی در مورد مسایل روز و شهدا، برجام – گریه استاد! / مهر ۹۶ جواب قرآنی حاج آقای قاسمیان به حسن روحانی صحبتهای شهاب مرادی در مورد اظهارات ترامپ!

صفحات نودی‌ها در شبکه‌های اجتماعی

 
RSS صفحه اصلی سایت صفحه گوگل پلاس صفحه توییتر
 

ارتباط با ما

از طریق تلگرام: راه ارتباطی تلگرام

هنرمندان حاضر به حمایت از روحانی نیستند/ معاونت هنری دولت، محل وقوع بدترین اتفاقات ممکن بود

0
نودیها:مواضع رئیس ستاد هنرمندان حسن روحانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، پیرامون برخی نقدهای وارد آمده به حوزه فرهنگی دولت روحانی، دلایل سکوت کنونی بسیاری از هنرمندانی که در سال ۱۳۹۲ خود را برای حمایت از رئیس جمهور مستقر هزینه کردند، پررنگ‌تر می‌سازد و چنین به نظر می‌آید که این سکوت پاسخی به خلف وعده‌هاست.

 با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری، بر خلاف دوره پیشین هنرمندان حضور بسیار کمرنگ تری در کنار کاندیداها دارند. در دوره یازدهم، عمده هنرمندان مطرح حامی حسن روحانی بودند و جریان سازی ویژه‌ای در این زمینه شده بود اما اکنون در فاصله نه چندان طولانی تا موعد انتخابات ریاست جمهوری، هنوز خبری از حمایت گسترده هنرمندان از رئیس دولت یازدهم و کاندیدای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری نیست.

هرچند شماری از هنرمندان از روحانی حمایت کرده‌اند که بیشتر هنرمندان حاضر به حمایت از روحانی و هیچ کاندیدای دیگری نشده‌اند و آن گونه که شواهد نشان می‌دهد، این وضعیت تا موعد انتخابات دوام خواهد داشت. در واقع هنرمندان قصد ندارند در این دوره به صورت گسترده و فراگیر خود را هزینه کاندیداهای ریاست جمهوری به ویژه رئیس جمهور مستقر کنند و به همین دلیل، برخی از ایشان به صراحت در شبکه های اجتماعی تأکید کردند که هیچ حمایتی از هیچ کاندیدایی نخواهد کرد.

در همین ارتباط، حجت‌الله ایوبی، رئیس ستاد هنرمندان حسن روحانی و رئیس پیشین سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری تأکید کرد: «امیدوارم اصحاب فرهنگ و هنر میان دلخوری‌هایشان و یک اتفاق کلان در کشور تفکیک قائل شوند، چون اگر غیر از این بود، خود من هم باید همین کار را می‌کردم و می‌گفتم حالا که دیگر در دولت نیستم، اما این طور فکر نکردم و تلاش خود را انجام خواهم داد.»

ایوبی در همین نشست در پاسخ به پرسشی درباره امکان ادامه فعالیت محمدرضا شجریان بیان کرد: «برای آقای شجریان آرزوی سلامتی دارم و برای ایشان تلاش‌های زیادی صورت گرفت تا مردم از شنیدن صدایش بهره‌مند شوند، با این حال خوشحال هستیم که آلبوم ایشان منتشر شد و امیدوارم خداوند این هنرمند را شفا دهد، اما اجمالا می‌گویم که دولت تلاش خود را درباره ایشان کرده است.» و چالش دقیقاً از همین نقطه آغاز می‌شود.

شماری از هنرمندان اعتقاد ندارد که دولت همه تلاشش را برای بهبود وضعیت فرهنگ و رفع چالش‌های متعدد این عرصه داشته است. هرچند روحانی در زمینه‌های مختلف به صراحت وعده نداده بود، وقتی در دوره پیشین در مستند تبلیغاتی‌اش صدای شجریان را پخش می‌کرد و در ابتدای این دولت این استاد آواز را به این محفل و آن محفل می‌بردند، انتظار هوادارانش هموار شدن مسیر فعالیت شجریان در ایران بود.

البته اساساً این نقد درباره بایستگی فعالیت شجریان نیست، بلکه این شاهد مثال صرفاً برای تأکید بر این است که روحانی و تیمش برای انتخابات دوره پیشین ریاست جمهوری درهای سبزی را نشان دادند؛ اما در نهایت نتوانست به آنچه گفته، در بسیاری از عرصه ها عمل کرده و یا نخواست هزینه سیاسی و اجتماعی عمل به شعارهایش را پرداخت کند. این عدم تحقق وعده‌ها صرفاً به هزینه های سیاسی و اجتماعی نیز محدود نمی‌شود و بخشی از عدم تحقق وعده‌ها به سوءمدیریت بازمی‌گردد.

برای نمونه، معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در چهار سال اخیر، محل وقوع بدترین اتفاقات ممکن بود؛ از تبدیل تالار وحدت به تالار پذیرایی و سالن رونمایی از خودرو، تا عدم توان سامان دهی و فعالیت مستمر ارکستر ملی و از تحریم جشنواره موسیقی فجر توسط گروهی از هنرمندان تا لج بازی با هنرمندان شاخص و حتی طرفداران دولت چون لیلی گلستان برای ارسال تابلوهای موزه هنرهای معاصر به خارج از کشور و ده ها اتفاق دیگر، نتیجه فشارهای بیرونی نبود، بلکه سوءمدیریت اشخاصی است که دولت حاضر به تغییرشان نشد.

البته همه چیز به معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ختم نمی‌شود. امروز معاونت سینمایی به عنوان مهم ترین معاونت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شخصی سپرده شده که همچنان از ممنوعیت ویدیو توسط او در دهه شصت دفاع می‌کند. آیا فرهنگ این مملکت یک چهره توانمند از دل همین سینماگران نداشت که مدیریت سینمای ایران به دست اشخاص امتحان پس داده در دولت های پیشین سپرده شد و در واپسین ماه های عمر دولت، ناامیدی برخی ناظران از تحول جدی در حوزه سینما را در پی داشت؟

به تعبیر ساده تر، نقد شماری از اهالی فرهنگ این است که ترکیب مردان این دولت از صدر تا مدیران میانی را اشخاصی تشکیل نمی‌دهند که به همه چالش‌ها در مسیر تحقق وعده‌هایشان آشنا نباشد. با این اوصاف، چرا با وجود آگاهی از این چالش‌ها، چنین وعده‌هایی دادند که خود به خوبی می‌دانستند ـ به هر دلیل ـ نمی‌توانند (یا به صورت کلی یا به واسطه هزینه بالای سیاسی و اجتماعی) به آن جامه عمل بپوشاند؟!

اکنون در فضایی که گروهی از اهالی فرهنگ چنین نقدی دارند، سکوت تنها اسلحه ایشان در قبال خلف وعده‌های فرهنگی دولت روحانی است. آنها با منتقدان دولت روحانی به دلایل مشخص، هم‌پیاله نشده‌اند؛ اما تا بدین جا به این جمع بندی نرسیده‌اند که با خرج سرمایه اجتماعی شان برای تبلیغ دولت روحانی، عدم پرداخت هزینه ی فرهنگی، اجتماعی و سیاسی توسط این دولت برای اهالی فرهنگ را بی پاسخ بگذارند.

رجا نیوز

پستهای مرتبط

اشتراک گذاری :
برچسب ها :

,

 • آخرین بروزرسانی های نودیها

 • آخرین عکسهای شبکه های اجتماعی

 • آخرین آهنگ ها

  دانلود آهنگ طنز برادر به بهانه ی دستگیری برادرخانِ جناب اسحاق جهانگیری با صدای علی ذکریایی دانلود آهنگ طنز برادر به بهانه ی دستگیری برادرخانِ جناب اسحاق جهانگیری با صدای علی ذکریایی دانلود آهنگ جدید حامد همایون برای محرم ۹۶/ام المصائب دانلود آهنگ جدید حامد همایون برای محرم ۹۶/ام المصائب «کاش ندیده بودمت» با صدای محسن چاوشی منتشر شد +دانلود «کاش ندیده بودمت» با صدای محسن چاوشی منتشر شد +دانلود دانلود آهنگ زیبا و جدید حامد زمانی – شمشیر – با کیفیت عالی دانلود آهنگ زیبا و جدید حامد زمانی – شمشیر – با کیفیت عالی آهنگ «نگاه آخر» خواننده و آهنگساز سید حمزه موسوی تقدیم به شهید مدافع حرم «محسن حججی» آهنگ «نگاه آخر» خواننده و آهنگساز سید حمزه موسوی تقدیم به شهید مدافع حرم «محسن حججی» دانلود آهنگ جدید«دلارام» حامد زمانی با کیفیت ۳۲۰ دانلود آهنگ جدید«دلارام» حامد زمانی با کیفیت ۳۲۰ دانلود آهنگ جدید علیرضا عصار “مرد می خواهد!” – mp3 و موزیک ویدئو دانلود آهنگ جدید علیرضا عصار “مرد می خواهد!” – mp3 و موزیک ویدئو دانلود آهنگ شد خزان گلشن آشنایی… بدیع زاده – با کیفیت خوب(گرامافونی) دانلود آهنگ شد خزان گلشن آشنایی… بدیع زاده – با کیفیت خوب(گرامافونی) دانلود تیتراژ ابتدایی ماه عسل ۹۶ محمد علیزاده – با کیفیت عالی دانلود تیتراژ ابتدایی ماه عسل ۹۶ محمد علیزاده – با کیفیت عالی دانلود آهنگ حامد زمانی “بگذرد” – اردیبهشت ۹۶ – ۱۲۸ و ۳۲۰ کیفیت عالی دانلود آهنگ حامد زمانی “بگذرد” – اردیبهشت ۹۶ – ۱۲۸ و ۳۲۰ کیفیت عالی
 • بازی

  دسترسی به کلش آف کلنز محدود می‌شود دسترسی به کلش آف کلنز محدود می‌شود کوچ کاربران از تلگرام به اپلیکیشن تازه وارد پینگل کوچ کاربران از تلگرام به اپلیکیشن تازه وارد پینگل بازی محبوب Super Mario Run نیازمند اتصال دائم به اینترنت است بازی محبوب Super Mario Run نیازمند اتصال دائم به اینترنت است نحوه حذف اکانت اینستاگرام نحوه حذف اکانت اینستاگرام با نکات امنیتی “موبایل بانک” آشنا شوید با نکات امنیتی “موبایل بانک” آشنا شوید با این ترفندها بدون رمز عبور قفل گوشی اندروید خود را باز کنید با این ترفندها بدون رمز عبور قفل گوشی اندروید خود را باز کنید جلوگیری از خوانده شدن پیام بعد از ارسال اشتباه در تلگرام جلوگیری از خوانده شدن پیام بعد از ارسال اشتباه در تلگرام چگونه با هزینه کم لپ تاپ خوب بخرید؟ چگونه با هزینه کم لپ تاپ خوب بخرید؟ همه چیز درباره بازی پوکمن گو Pokeman Go همه چیز درباره بازی پوکمن گو Pokeman Go
 • طراحی سایت

  HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial
 • گروه سایتهای اسلام مووی - نودیها 1386 - 1396