MENUMENU
🌍امروز: جمعه, ۱ تیر , ۱۳۹۷ 🌍
لوگوی سایت بزرگ سرگرمی نودیها نسخه 1.5
جام جهانی 2018 - کلیک کن! -فرصت طلایی جام جهانی برای قتل عام کردن مردم یمن و فلسطین
لینکستان وداع با ماه عاشقی اخبار و حاشبه های جاج جهانی 2018 روسیه تحلیلی کوتاه و چند عکس از ایران اسپانیا! صوت رائفی پور در جهان آرا صوت و فیلم مداحی جنجالی مطیعی در نماز عید فطر 97 مستند کوتاه قیمت مسکن کلاهبرداری به اسم امداد خودرو! #مستند_جن_کامل

ارتباط با ما

---راههای ارتباط با ما :--- راه ارتباطی تلگرام ------ راه ارتباطی سروش ------ برای سفارش تبلیغات هم میتوانید به این آی دی ها مراجعه کنید.

صفحات نودی‌ها در شبکه‌های اجتماعی

 
RSS صفحه اصلی سایت صفحه توییتر
 

آخرین مداحی ها

هزینه‌های یک مراسم ازدواج خیلی خیلی معمولی چقدر است؟

0

نودیها:آمار بالای طلاق چند سالی است که یکی از معضلات مهم جامعه ایرانی خوانده می شود، آماری که وقتی لقب «فاجعه» می گیرد که بدانیم سن ازدواج هم میان جوانان ایرانی روز به روز بالاتر می رود و جمعیت مجرد جوان در ایران ۸۰ میلیونی هر روز افزایش می یابد.

در این میان بسیاری از آسیب‌های اجتماعی موثر در افزایش آمار طلاق بررسی می شود، از ساده گرفتن خانواده ها در ازدواج گرفته تا ارائه تسهیلات دولتی و هشدارهایی در باب مشاوره‌های پیش از ازدواج. اما در این میان چیزی که شاید کمتر به آن توجه می شود هزینه‌های گزاف یک ازدواج معمولی است. همین دیروز که رئیس ستاد دیه کشور مهمان ما بود اشاره کرد که تنها دو هزار نفر زندانی به واسطه عدم استطاعت مالی در پرداخت مهریه در زندان های کشور هستند.
 
فارغ از مهریه های بالا و معضلات مربوط و سخت و آسان گرفتن خانواده ها برای برگزاری یک مراسم ازدواج معمولی ( و شاید هم کمتر از معمولی) هزینه های بسیاری را باید پرداخت کنیم. اینها تازه اول مشکلات است چرا که در محاسبه چنین هزینه هایی مواردی همچون مسکن لحاظ نشده است.
 

آغاز ماجرای وصال
 اگر قرار باشد که مشاوره‌های پیش از ازدواج را بی خیال شوید که خب توصیه نمی‌شود و خرجی از این بابت نداشته باشید اولین گام گرفتن معرفی نامه‌ای از یک دفتر ازدواج و طلاق برای آزمایش است. دفاتر ازدواج برای این معرفی نامه بین ۱۰ تا ۲۰ تومان از شما می گیرند تا شما را به فهرست آزمایشگاه‌های مورد نظر معرفی کنند. از آنجایی یکه ممکن است مراحل آزمایش در صورت برخی نشانه‌ها پیچیده شود از ۹۰ هزار تا حتی چند میلیون تومان هم جزو هزینه‌های آزمایش می‌توان محاسبه کرد. اما به صورت معمول و با استعلام از چند آزمایشگاه باید در فهرست بلند بالای وصالتان حدود ۱۰۰ هزارتومان خرج آزمایشگاه کنید.
 

حالا سر کیسه را شل کنید
خرید عروسی، پر خرج ترین بخش یک ازدواج معمولی است. دقت کنید که میزان قیمت‌های این گزارش برای در نظر گرفتن یک مراسم معمولی و البته کمتر از معمولی است. در این بخش اینکه چه خریدی به عهده چه خانواده‌ای است را فاکتور می‌گیریم و تنها به قیمت‌ها اشاره داریم. یک دست کت و شلوار معمولی جنس پارچه ترک دوخت ایران را می توانید در مغازه‌های منطقه باب همایون از ۴۰۰ هزارتومان تا یک و میلیون سیصد هزار تومان پیدا کنید. البته می توانید منطقه خرید را تغییر دهید و به پاساژهای میرداماد بروید تا این رقم از سه میلیون شروع شود ولی از آنجایی که قرار است این جشن خیلی معمولی باشد همان ۵۰۰ هزار تومان را برای کت و شلوار در نظر بگیرید. کفش هم پیشنهاد ما همان راسته دوازه دولت تا میدان فردوسی است. یک جفت کفش معمولی با رقم های حدود ۲۵۰ هزار تومان آغاز می شود.
لباس عروس در یک مراسم معمولی خریداری یا دوخته نمی‌شود! چرا که هزینه‌های خرید و دوخت لباس عروس، مراسم را از حالت معمولی‌اش خارج می‌کند. بنابراین برای کرایه لباس عروس شما حداقل باید ۴۵۰ هزار تومان بدهید هر چند این قیمت یک لباس عروس معمولی سایز ۳۸ است.
 

طلا و جواهرات
هر چند خرج های مراسم ازدواج بسیار نسبی است و نسبت دارد به میزان اقناع خانواده ها در چگونگی برگزاری مراسم اما یکسری از خرج ها جزو ملزومات است. یکی از این ملزومات خرید حلقه ازدواج است. پاتوق‌های این قلم جنس یکی خیابان گاندی است که خب خرید از آنجا کمی از استطاعت یک خانواده معمولی بالاتر است، یکی راسته خیابان کریمخان است و دیگری بازار بزرگ تهران. هر چند محل‌های دیگری هم هستند که می توان مغازه های متعددی از طلافروشی را از آنجا یافت مثل چهاراه کوکا در خیابان پیروزی یا راسته خیابان مخبر. در هر صورت یک جفت حلقه خیلی خیلی معمولی را می‌توانید تا حدود ۲ میلیون تومان تهیه کنید. این رقم تا چند ده میلیون قابل تغییر است. این رقم اعلام شده برای کمتر از یک عروسی معمولی است چرا که یک رینگ معمولی در بازار حدود ۸۰۰ هزار تومان است.
برای خرید سرویس طلا وضعیت بدتر است! سرویس های معمولی طلا از حدود ۳.۵ میلیون تومان شروع می‌شود و تا ۹۰ میلیون تومان حتی جزو معمولی‌ها محسوب می شود! برخی لوازم آرایش را جزو خریدهای عروسی محسوب می‌کنند و برخی نه. برخی‌هایی که حساب می‌کنند باید از حدود ۵۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیون تومان برای خرید لوازم آرایش و البته ادوکلن خرج کنند.
 

خرید های سفره عقد
یک سری خرج هایی در سر سفره عقد وجود دارد که خب در محاسبه کلی ما جایی ندارد. اینکه سیب و انار و شاخه گل بگذارید یا نه به نظر عروس و داماد بستگی دارد اما چیزی که در سر سفره عقد باید وجود داشته باشد آینه و شمعدان است. برای خرید آینه و شمعدان می توانید به چهار راه سعدی بروید چرا که یکی از بورس‌های آینه و شمعدان در آنجاست. بورس دیگر این قلم جنس در بازار تهران است که با پرسه ای چند ساعته احتمالا بتوانید آینه و شمعدان مورد علاقه تان را بیابید. در این دو محل قیمت ها با ۳۰۰-۴۰۰ هزار تومان آغاز می شود تا چند میلیون ادامه دارد. اما یک محل دیگر هم وجود دارد و آن هم راسته خیابان منوچهری است. در آنجا می توانید آینه شمعدان‌های عتیقه را پیدا کنید البته اگر دوست دارید. قیمت‌های آینه شمعدان در این خیابان از ۶۰۰-۷۰۰ هزار تومان آغاز می‌شود و بسته به جنس آینه شمعدان که نقره است یا برنج یا غیره تغییر پیدا می کند.
 

خرج های خود مراسم
از همان ابتدا باید تکلیف را معلوم کنید که این مراسم قرار است در خانه باشد یا جایی غیر از خانه . اگر خانه باشد ( البته با توجه به متراژ خانه های این روزها) تعداد مهمان ها کمتر است و خرج اجاره محل هم از کل ماجرا کسر می شود که البته رقم قابل توجهی است. ضمن اینکه از آنجایی که این مراسم خیلی معمولی است یکسری خرج ها در گزارش هم دیده نمی شود مثلا کارت عروسی. می شود تهیه کارت عروسی را با انتشار دعوت از این مراسم در گروه های تلگرام خانوادگی و غیره جبران کرد. ولی اگر اصرار به خرید کارت دارید بورس آن در میدان بهارستان است. یا مثلا هزینه گل برای عروس با توجه به میزان علاقه داماد و عروس متغیر است و حتی می شود با کمی صرفه جویی گل را از بازار گل واقع در اتوبان محلاتی با قیمتی پایین تر ابتیاع کرد!
 
 
کرایه خودروی عروسی
تنوع اتومبیل ها برای کرایه از پژو پرشیا آغاز می شود و تا پورشه باکستر ادامه دارد. قیمت پژو پرشیا با راننده ساعتی ۳۰ هزار تومان است. بی ام و ۶٣٠ کروک گل زده از هفت صبح تا دوازده شب را با راننده می توانید با ۲۲۰ هزار تومان و بدون راننده با ۲۹۰ هزارتومان داشته باشد. سوناتای اپتیمای جنسیس هم با راننده و بدون راننده ۱۲۰ هزار تومان قیمت دارد.
کیک عروسی: برای یک مراسم ازدواج معمولی با حدود ۶۰ تا ۷۰ نفر مدعو شما باید حدود ۶ تا ۷ کیلو کیک داشته باشید. برای خرید کیک عروسی اگر میوه ای باشد هر کیلو ۲۴ هزارتومان اگر کیک شکلاتی باشد ۲۳ هزار تومان و اگر سفارشی باشد هر کیلو ۳۰ هزار تومان خرج بر می دارد.

آرایش عروس
یک عروس خیلی معمولی با توجه به میزان هنرش می تواند هزینه آرایش را صفر کند و زحمت آرایش را خودش بکشد البته که این مورد کمی نایاب است بنابراین باید میزان هزینه آرایش عروس را هم به فهرست اضاه کرد. یک آرایشگاه در منطقه تهران پارس هزینه آرایش عروس را در آرایشگاه ۶۰۰ هزار تومان محاسبه می کند و در منزل عروس ۵۵۰ هزارتومان می گیرد. همین رقم برای منطقه ای مثل پاسداران از یک میلیون تومان شروع می شود.

غذا و دسر
منوی غذاها معمولا به صورت نفری محاسبه می شود و انواع مختلف غذا چندان تفاوتی در ماجرا ایجاد نمی کند. به عنوان مثال اگر شما ۴ نوع غذا سفارش بدهید یا یکی در میزان رقم نهایی تفاوت محسوسی ایجاد نمی شود. برای ۶۰ تا ۷۰ نفر مهمان از یک تهیه غذای نسبتا مشهور در تهران با ۴ نوع غذا و سالاد و نوشابه و دسر شما باید رقمی حدود ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بپردازید. اما نکته ای که در تهیه غذا جود دارد این است که معمولا تشریفات غذا هم همراه با غذا تهیه می کنند. به این مفهوم که شما هزینه میز و صندلی را هم می توانید با غذا محاسبه کنید و به ازای هر نفر یک رقم به دست بیاورید. اگر به شکل مجزا بخواهید یک مغازه کرایه رقم هایش را  گفت. این شرکت برای هر صندلی از چهار هزار تومان تا ۲۵ هزار تومان صندلی دارد. یعنی به ازای هر نفر ۴ تا ۲۵ هزار تومان هزینه صندلی می گیرد. مسزها هم از ۱۵ هزار تومان آغاز و تا ۶۰ هزارتومان ادامه دارد. هر میز شش نفره است و شش صندلی در کنارش قرار میگیرد. به طور کلی برای هزینه شام و دسر و البته ظرف و ظروف و میز و صندلی به ازای هر نفر مهمان حدود ۶۰ هزارتومان باید بپردازید که این رقم برای یک مراسم ۷۰ نفره برای شما ۴ میلیون و دویست هزار تومان آب می خورد.

تاکید دوباره برای معمولی بودن مراسم شاید قصه این گزارش را وس کند اما بسیاری از خرج ها هم وجود دارد که می توان از آن چشمپوشی کرد. وگرنه آوردن موسیقی زنده در مراسم یا افراد سرگرم کننده و اجرای استندآپ کمدی هزینه ها را بالاتر می برد. با همه این اوصاف شما برای برگزاری یک مراسم شاید نیاز به ۱۸ تا ۲۰ میلیون پول دارید که همه اینها تازه برای آغاز زندگی است چرا که هزینه گزاف تازه بعد از مراسم آغاز می شود که آن هم مسکن است. قصه مسکن هم پر غصه تر از این هاست که در اینجا به آن اشاره شود.

باشگاه خبرنگاران

اشتراک گذاری :
برچسب ها :

  • آخرین بروزرسانی های نودیها

  • آخرین عکسهای شبکه های اجتماعی

  • آخرین آهنگ ها

  • سلامت و زیبایی

    ده ویژگی خربزه خوردن  از پیامبر اکرم ده ویژگی خربزه خوردن از پیامبر اکرم خواص اعجاب‌انگیز کرفس در احادیث خواص اعجاب‌انگیز کرفس در احادیث راهکار‌هایی برای افزایش نشاط در زندگی راهکار‌هایی برای افزایش نشاط در زندگی ترفندهای سلامتی در ماه رمضان ترفندهای سلامتی در ماه رمضان هشدار به والدین؛ روی صورت کودکان نقاشی نکشید! هشدار به والدین؛ روی صورت کودکان نقاشی نکشید! تقویت حافظه با بازی‌های رایانه‌ای تقویت حافظه با بازی‌های رایانه‌ای چه غذا‌هایی باعث پیری پوست می‌شوند؟ چه غذا‌هایی باعث پیری پوست می‌شوند؟ حقایقی در مورد استویا حقایقی در مورد استویا صفر تا صد آنچه درباره “قارچ سمی و غیر‌سمی” باید بدانید صفر تا صد آنچه درباره “قارچ سمی و غیر‌سمی” باید بدانید چرا دندان کودکان پوسیده می‌شود؟ چرا دندان کودکان پوسیده می‌شود؟ بهترین مایعات در ماه رمضان که باید مصرف کرد؟ بهترین مایعات در ماه رمضان که باید مصرف کرد؟ هشدار درباره مصرف قارچ‌های فله‌ای ‌و غیر پرورشی هشدار درباره مصرف قارچ‌های فله‌ای ‌و غیر پرورشی اشتباهی که در حمام باعث “ریزش مو” شود اشتباهی که در حمام باعث “ریزش مو” شود چگونه با زبان روزه امتحان بدهیم؟ چگونه با زبان روزه امتحان بدهیم؟ باقی مانده سموم در گوجه فرنگی ایجاد رگه های سفید میکند!! باقی مانده سموم در گوجه فرنگی ایجاد رگه های سفید میکند!! مواد غذایی که در ماه رمضان تشنگی را از شما دور می‌کنند مواد غذایی که در ماه رمضان تشنگی را از شما دور می‌کنند همه چیز درباره چی خوردن در سحری و افطاری / کامل همه چیز درباره چی خوردن در سحری و افطاری / کامل اگر از آلزایمر می‌ترسید این میوه را بخورید اگر از آلزایمر می‌ترسید این میوه را بخورید شیوع پدیده نوظهور معاینه پزشکی در پیام رسان‌ها! شیوع پدیده نوظهور معاینه پزشکی در پیام رسان‌ها! خواصی که با گرفتن آب میوه‌ از بین می‌رود خواصی که با گرفتن آب میوه‌ از بین می‌رود
  • تبلیغات در نودیها
  • تبلیغات در نودیها
  • بازنشر مطالب با ذکر منبع بلامانع است گروه سایتهای اسلام مووی - نودیها 1386 - 1396