+++ احادیث شمس الشموس امام رضا علیه السلام +++ از اخلاق‌ پيامبران‌ ، نظافت‌ و پاكيزگى‌ است‌ +++ برادر بزرگتر به‌ منزله‌ پدر است‌ +++ احادیث شمس الشموس امام رضا علیه السلام +++ پيوند خويشاوندى‌ را برقرار كنيد گرچه‌ با جرعه‌ آبى‌ باشد ، و بهترين‌ پيوندخويشاوندى‌ ، خوددارى‌ از آزار خويشاوندان‌ است‌ +++ بخيل‌ را آسايشى‌ نيست‌ ، و حسود را خوشى‌ و لذتى‌ نيست‌ ، و زمامدار را وفايى‌ نيست‌ ، و دروغگو را مروت‌ و مردانگى‌ نيست‌ +++ بعد از انجام‌ واجبات‌ ، كارى‌ بهتر از ايجاد خوشحالى‌ براى‌ مؤمن‌ ، نزدخداوند بزرگ‌ نيست‌ +++ اگر بهشت‌ و جهنمى‌ هم‌ در كار نبود باز لازم‌ بود به‌ خاطر لطف‌ و احسان‌خداوند مردم‌ مظ‌يع‌ او باشند و نافرمانى‌ نكنند +++ هرگاه‌ مردم‌ به‌ گناهان‌ بى‌سابقه‌ روى‌ آورند به‌ بلاهاى‌ بى‌سابقه‌ گرفتارمى‌شوند +++ خسيس‌ بودن‌ آبروى‌ انسان‌ را از بين‌ مى‌برد +++ از فقر انديشه‌ مكن‌ كه‌ خسيس‌ خواهى‌ شد ، و در فكر عمر دراز مباش‌ كه‌ باعث‌ حرص‌ به‌ ماديات‌ است‌ . +++ عاقل‌ ، احسان‌ به‌ مردم‌ را غنيمت‌ مى‌شمارد ، و شخص‌ توانا بايد فرصت‌ راغنيمت‌ شمارد و الا موقعيت‌ از دست‌ مى‌رود +++ احادیث شمس الشموس امام رضا علیه السلام

لوگوی سایت بزرگ سرگرمی نودیها نسخه 1.1
کلیپ صوتی زیبای عاشقانه برای امام زمان (عج) از مرتضی حیدری بنام “پاییز” لینکستان کلیپ سخنرانی سردار قاسمی درباره احمدی نژاد انتشار عکس و فیلم اربعین - بسیار مهم نکات مهم درباره کمک به زلزله زدگان غرب کشور

ارتباط با ما

از طریق تلگرام: راه ارتباطی تلگرام

صفحات نودی‌ها در شبکه‌های اجتماعی

 
RSS صفحه اصلی سایت صفحه گوگل پلاس صفحه توییتر
 

آخرین مداحی ها

نقدی بر سریال های ماه رمضان /رسانه ملی تقویم مناسبت‌ها را به فراموشی سپرده است

0

نودیها:محمدتقی فهیم درباره وضعیت سریال های ماه مبارک رمضان گفت: به نظر می رسد رسانه ملی برای پخش سریال ها، برنامه ریزی منظم و منسجمی ندارد و طراحی از پیش تعیین شده برای تولید برنامه های مختلف مناسبتی را به تدریج کنار گذاشته و هر برنامه ای که برای پخش آماده باشد را روی آنتن می برد.

وی با بیان اینکه در نوروز ۹۶ هم دیدیم سریالی که اساسا فضا و محتوای آن کاملا با نوروز بی ارتباط بود، به روی آنتن یکی از شبکه ها رفت، ادامه داد: در ماه مبارک رمضان هم شاهد پخش سریالی هستیم که موضوع و سوژه سریال اصلا مناسب این ماه نیست، البته منظور این نیست که در سوژه های مربوط به ماه مبارک رمضان، نباید سوژه های انقلابی دخیل باشد و یا محتوای کار، با تاریخ معاصر کشور مرتبط باشد, چرا که می توان یک سریال با موضوع تاریخی و انقلاب اسلامی در ماه مبارک رمضان پخش شود؛ اما رویکردهای معنوی و اخلاقی سریال با ماه مبارک رمضان مرتبط باشد.

این منتقد تصریح کرد: ماه مبارک رمضان تنها یک سفره سحری و افطار نیست و قطعا آموزه های مختلف دینی از عدالت، کمک به نیازمندان، بحث تکزیه نفس و …. را شامل می شود و همه این مباحث باید به نوعی در سریال ها تزریق شود؛ البته در گذشته نیز وقتی صحبت از ماه مبارک رمضان بود؛  درسریال هایی که در این ماه پخش می شد؛ چندان درست و جدی به مباحث ماه مبارک رمضان پرداخته نمی شد، بلکه بیشتر به نشان دادن سفره سحر و افطار تاکید شده بود. به عبارت دیگر رسانه ملی طراحی اصلی خود برای تولید آثار مناسبتی را از دست داده و الان کار به جایی رسیده که هر سریالی که آماده پخش باشد، در مناسبت ها روی آنتن می رود.

فهیم در همین زمینه تصریح کرد: اگر قرار باشد رسانه ملی به دنبال جذب بیشتر مخاطب باشد و از ریزش مخاطبان جلوگیری کند، بی تردید باید به مطالبات مردم توجه کند و بتواند حال و هوای مناسبت های مختلف را برای مردم تداعی کند و این مسئله که رسانه ملی تقویم را از دست داده، امروزه اشکال بنیادین این سازمان محسوب می شود؛ چرا که همه رسانه های دنیا اعم از شبکه های تصویری، سمعی و حتی رسانه های مکتوب با تقویم جلو می روند. به عبارت دیگر مردم در یک روز به خصوص، یک هفته به خصوص و یک ماه خصوص، حال و هوای متفاوتی نسبت به دیگر ایام سال دارند و رسانه باید به آن حال و هوای مخاطبان پاسخ دهد.

وی با بیان اینکه رسانه ملی باید بسته هایی که برای مخاطبان در نظر می گیرد، متناسب با حال و هوای آنها باشد، بیان داشت: اینکه رسانه ملی تقویم را از دست داده، یعنی مدیریت این سازمان رها و غیرقابل کنترل شده است؛ چرا که وقتی رسانه ملی از الان نتواند برای ماه مبارک رمضان و دیگر مناسبت های سال آینده تدارک ببیند؛ یعنی مدیریت رسانه ملی غیرقابل کنترل شده و به صورت خود به خودی پیش می رود؛ زمانی هم که کارکرد رسانه خود به خودی شود، قطعا نمی تواند مطالبات مردم را تامین کند؛ چرا که همانند یک گیاه خود رو پیش می رود.

این منتقد گفت: رسانه باید بتواند نیاز مخاطبان خود را تامین کند و وقتی صحبت از آثار مناسبتی می شود، یعنی آثاری که بتواند حال و هوای مدنظر را به سمت و سوی درستی هدایت کرده و آن حال و هوا را برای مخاطب ترسیم کند.

فهیم با بیان اینکه از چند سال پیش  که بحث بودجه، اسپانسر و مسائل مالی در رسانه ملی مطرح شده شاهد از دست رفتن تقویم در این سازمان هستیم، اظهار داشت: البته پیش تر نیز محتوای مناسبتی را به درستی استفاده نمی کردیم، ولی به هر حال وضعیت بهتر از الان بود و نزدیک به ۵ یا ۶ سال که بین دولت و رسانه ملی فاصله افتاده و دولت دیگر بودجه لازم را در اختیار رسانه ملی نمی گذارد و رسانه ملی نیز به کمپانی بازگشت سرمایه مبدل شده، دیگر حتی شاهد آثار گذشته هم نیستیم. متاسفانه الان به جایی رسیدیم که تنها می خواهیم آنتن شبکه ها را به هر طریقی پر کنیم که این مسئله به اعتقادم سقوط محسوب می شود.

وی ادامه داد:  رسانه ملی در کشور ما در جایگاهی قرار دارد که اساسی ترین کارکرد آن کاهش فاصله بین مردم و حکومت است و رسانه باید این قدرت را داشته باشد که نه تنها باعث کاهش فاصله توده های مردم با حکومت شود، بلکه بتواند بر ارتباط بین مردم و حکومت تاکیده کرده و آن را دنبال کند و اگر رسانه ملی نتواند مطالبات مردم را پاسخ دهد، آن سوی میدان شاهد فاصله گرفتن مردم از حکومت خواهیم بود و اینجاست که رسانه ملی غیرقابل کنترل بودنش مشخص می شود چرا که دیگر نمی تواند در جایگاه خود به درستی ایفای نقش کند.

این منتقد خاطر نشان کرد: صرفا به دلیل مسائل مالی، رسانه ملی نباید اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت خود را از دست دهد.

فرهنگ

اشتراک گذاری :
برچسب ها :

  • آخرین بروزرسانی های نودیها

  • آخرین عکسهای شبکه های اجتماعی

  • آخرین آهنگ ها

  • سلامت و زیبایی

    مواد غذایی که کمک می‌کند تا خوابی خوب داشته باشد ! مواد غذایی که کمک می‌کند تا خوابی خوب داشته باشد ! چرا سرماخوردگی و آنفلوآنزا در فصل زمستان شایع‌تر است؟ چرا سرماخوردگی و آنفلوآنزا در فصل زمستان شایع‌تر است؟ آنتی بیوتیک های طبیعی آنتی بیوتیک های طبیعی پرمویی صورت در خانم‌ها؛ علل و روش‌های مقابله پرمویی صورت در خانم‌ها؛ علل و روش‌های مقابله درمان فوری برای تسکین درد سنگ کلیه درمان فوری برای تسکین درد سنگ کلیه توصیه های طب سنتی برای دستگاه گوارش توصیه های طب سنتی برای دستگاه گوارش قوی‌ترین تب‌بر‌های گیاهی قوی‌ترین تب‌بر‌های گیاهی نکاتی در مورد سرطان پروستات / علائم را جدی بگیرید! نکاتی در مورد سرطان پروستات / علائم را جدی بگیرید! خواص پزشکی و طب سنتی برای پسته خواص پزشکی و طب سنتی برای پسته هرگز همراه برنج “ماست” نخورید هرگز همراه برنج “ماست” نخورید ۷ نوع آجیل را برای دفع ۷ بیماری ۷ نوع آجیل را برای دفع ۷ بیماری “برفک و آفت دهانی” خود را با گلاب درمان کنید “برفک و آفت دهانی” خود را با گلاب درمان کنید عوارض دندان‌های هالیوودی عوارض دندان‌های هالیوودی غذاهای زود هضم کدامند؟ غذاهای زود هضم کدامند؟ ۱۰ عادت مفید شبانه برای از دست دادن سریع وزن ۱۰ عادت مفید شبانه برای از دست دادن سریع وزن با مُسکن‌های شیمیایی خداحافظی کنید با مُسکن‌های شیمیایی خداحافظی کنید خواص باور نکردنی جعفری خواص باور نکردنی جعفری درمان کیست از منظر طب ایرانی اسلامی درمان کیست از منظر طب ایرانی اسلامی ارده و فواید آن ارده و فواید آن درمان ریزش مو زنان درمان ریزش مو زنان
  • طراحی سایت

    HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial
  • گروه سایتهای اسلام مووی - نودیها 1386 - 1396