+++ امام صادق عليه ‏السلام : مردم، بيشتر از آن‏كه با عمر خود زندگى كنند، با احسان و نيكوكارى خود زندگى مى‏ كنند و بيشتر از آن‏كه با اجل خود بميرند، بر اثر گناهان خود مى‏ ميرند. . +++ امام صادق عليه ‏السلام : هر كه براى خدا علم بياموزد و براى خدا [به آن] عمل كند و براى خدا به ديگران آموزش دهد، در ملكوت آسمانها از او به بزرگى ياد شود و گفته شود: براى خدا آموخت، براى خدا عمل كرد و براى خدا آموزش داد! . +++ حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم:علم را با نوشتن [آن] به بند بکشید. +++ امام علی عليه ‏السلام : بخيل‏ترين مردم كسى است كه مال خويش را از خود دريغ دارد و براى وارثانش بگذارد. +++

لوگوی سایت بزرگ سرگرمی نودیها نسخه 1.1
پیاز در دزفول گندید؛ در تهران کیلویی ۴۰۰۰ تومان! صوت پاسخ پرفسور علی کرمی به برخی از سوالات “تراریخته چیست؟” لینکستان قراداد 2030 یونسکو - صوت،فیلم و عکس دانلود نماهنگ ضربه دوازدهم با صدای حجت اشرف زاده داستان سریالی عشق من مهناز

صفحات نودی‌ها در شبکه‌های اجتماعی

 
RSS صفحه اصلی سایت صفحه گوگل پلاس صفحه فیسبوک صفحه توییتر
 

ارتباط با ما

از طریق تلگرام: @mnavadiha

نقدی بر سریال های ماه رمضان /رسانه ملی تقویم مناسبت‌ها را به فراموشی سپرده است

0

نودیها:محمدتقی فهیم درباره وضعیت سریال های ماه مبارک رمضان گفت: به نظر می رسد رسانه ملی برای پخش سریال ها، برنامه ریزی منظم و منسجمی ندارد و طراحی از پیش تعیین شده برای تولید برنامه های مختلف مناسبتی را به تدریج کنار گذاشته و هر برنامه ای که برای پخش آماده باشد را روی آنتن می برد.

وی با بیان اینکه در نوروز ۹۶ هم دیدیم سریالی که اساسا فضا و محتوای آن کاملا با نوروز بی ارتباط بود، به روی آنتن یکی از شبکه ها رفت، ادامه داد: در ماه مبارک رمضان هم شاهد پخش سریالی هستیم که موضوع و سوژه سریال اصلا مناسب این ماه نیست، البته منظور این نیست که در سوژه های مربوط به ماه مبارک رمضان، نباید سوژه های انقلابی دخیل باشد و یا محتوای کار، با تاریخ معاصر کشور مرتبط باشد, چرا که می توان یک سریال با موضوع تاریخی و انقلاب اسلامی در ماه مبارک رمضان پخش شود؛ اما رویکردهای معنوی و اخلاقی سریال با ماه مبارک رمضان مرتبط باشد.

این منتقد تصریح کرد: ماه مبارک رمضان تنها یک سفره سحری و افطار نیست و قطعا آموزه های مختلف دینی از عدالت، کمک به نیازمندان، بحث تکزیه نفس و …. را شامل می شود و همه این مباحث باید به نوعی در سریال ها تزریق شود؛ البته در گذشته نیز وقتی صحبت از ماه مبارک رمضان بود؛  درسریال هایی که در این ماه پخش می شد؛ چندان درست و جدی به مباحث ماه مبارک رمضان پرداخته نمی شد، بلکه بیشتر به نشان دادن سفره سحر و افطار تاکید شده بود. به عبارت دیگر رسانه ملی طراحی اصلی خود برای تولید آثار مناسبتی را از دست داده و الان کار به جایی رسیده که هر سریالی که آماده پخش باشد، در مناسبت ها روی آنتن می رود.

فهیم در همین زمینه تصریح کرد: اگر قرار باشد رسانه ملی به دنبال جذب بیشتر مخاطب باشد و از ریزش مخاطبان جلوگیری کند، بی تردید باید به مطالبات مردم توجه کند و بتواند حال و هوای مناسبت های مختلف را برای مردم تداعی کند و این مسئله که رسانه ملی تقویم را از دست داده، امروزه اشکال بنیادین این سازمان محسوب می شود؛ چرا که همه رسانه های دنیا اعم از شبکه های تصویری، سمعی و حتی رسانه های مکتوب با تقویم جلو می روند. به عبارت دیگر مردم در یک روز به خصوص، یک هفته به خصوص و یک ماه خصوص، حال و هوای متفاوتی نسبت به دیگر ایام سال دارند و رسانه باید به آن حال و هوای مخاطبان پاسخ دهد.

وی با بیان اینکه رسانه ملی باید بسته هایی که برای مخاطبان در نظر می گیرد، متناسب با حال و هوای آنها باشد، بیان داشت: اینکه رسانه ملی تقویم را از دست داده، یعنی مدیریت این سازمان رها و غیرقابل کنترل شده است؛ چرا که وقتی رسانه ملی از الان نتواند برای ماه مبارک رمضان و دیگر مناسبت های سال آینده تدارک ببیند؛ یعنی مدیریت رسانه ملی غیرقابل کنترل شده و به صورت خود به خودی پیش می رود؛ زمانی هم که کارکرد رسانه خود به خودی شود، قطعا نمی تواند مطالبات مردم را تامین کند؛ چرا که همانند یک گیاه خود رو پیش می رود.

این منتقد گفت: رسانه باید بتواند نیاز مخاطبان خود را تامین کند و وقتی صحبت از آثار مناسبتی می شود، یعنی آثاری که بتواند حال و هوای مدنظر را به سمت و سوی درستی هدایت کرده و آن حال و هوا را برای مخاطب ترسیم کند.

فهیم با بیان اینکه از چند سال پیش  که بحث بودجه، اسپانسر و مسائل مالی در رسانه ملی مطرح شده شاهد از دست رفتن تقویم در این سازمان هستیم، اظهار داشت: البته پیش تر نیز محتوای مناسبتی را به درستی استفاده نمی کردیم، ولی به هر حال وضعیت بهتر از الان بود و نزدیک به ۵ یا ۶ سال که بین دولت و رسانه ملی فاصله افتاده و دولت دیگر بودجه لازم را در اختیار رسانه ملی نمی گذارد و رسانه ملی نیز به کمپانی بازگشت سرمایه مبدل شده، دیگر حتی شاهد آثار گذشته هم نیستیم. متاسفانه الان به جایی رسیدیم که تنها می خواهیم آنتن شبکه ها را به هر طریقی پر کنیم که این مسئله به اعتقادم سقوط محسوب می شود.

وی ادامه داد:  رسانه ملی در کشور ما در جایگاهی قرار دارد که اساسی ترین کارکرد آن کاهش فاصله بین مردم و حکومت است و رسانه باید این قدرت را داشته باشد که نه تنها باعث کاهش فاصله توده های مردم با حکومت شود، بلکه بتواند بر ارتباط بین مردم و حکومت تاکیده کرده و آن را دنبال کند و اگر رسانه ملی نتواند مطالبات مردم را پاسخ دهد، آن سوی میدان شاهد فاصله گرفتن مردم از حکومت خواهیم بود و اینجاست که رسانه ملی غیرقابل کنترل بودنش مشخص می شود چرا که دیگر نمی تواند در جایگاه خود به درستی ایفای نقش کند.

این منتقد خاطر نشان کرد: صرفا به دلیل مسائل مالی، رسانه ملی نباید اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت خود را از دست دهد.

فرهنگ

اشتراک گذاری :
برچسب ها :

 • آخرین بروزرسانی های نودیها

 • آخرین عکسهای شبکه های اجتماعی

 • آخرین آهنگ ها

  دانلود آهنگ جدید«دلارام» حامد زمانی با کیفیت ۳۲۰ دانلود آهنگ جدید«دلارام» حامد زمانی با کیفیت ۳۲۰ دانلود آهنگ جدید علیرضا عصار “مرد می خواهد!” – mp3 و موزیک ویدئو دانلود آهنگ جدید علیرضا عصار “مرد می خواهد!” – mp3 و موزیک ویدئو دانلود آهنگ شد خزان گلشن آشنایی… بدیع زاده – با کیفیت خوب(گرامافونی) دانلود آهنگ شد خزان گلشن آشنایی… بدیع زاده – با کیفیت خوب(گرامافونی) دانلود تیتراژ ابتدایی ماه عسل ۹۶ محمد علیزاده – با کیفیت عالی دانلود تیتراژ ابتدایی ماه عسل ۹۶ محمد علیزاده – با کیفیت عالی دانلود آهنگ حامد زمانی “بگذرد” – اردیبهشت ۹۶ – ۱۲۸ و ۳۲۰ کیفیت عالی دانلود آهنگ حامد زمانی “بگذرد” – اردیبهشت ۹۶ – ۱۲۸ و ۳۲۰ کیفیت عالی دانلود آهنگ جدید حامد زمانی بنام “زبون مادری” – با دوکیفیت و پخش آنلاین دانلود آهنگ جدید حامد زمانی بنام “زبون مادری” – با دوکیفیت و پخش آنلاین دانلود رپ جدید ۹۶ در مورد ربا و بانک دانلود رپ جدید ۹۶ در مورد ربا و بانک دانلود آهنگ آزادی با صدای حامد زمانی – آذر ۹۵ دانلود آهنگ آزادی با صدای حامد زمانی – آذر ۹۵ دانلود آهنگ جدید حامد زمانی “خادم الحسین” – با کیفیت عالی دانلود آهنگ جدید حامد زمانی “خادم الحسین” – با کیفیت عالی دانلود آهنگ «دل خون» با صدای «محسن چاوشی» دانلود آهنگ «دل خون» با صدای «محسن چاوشی»
 • بازی

  کوچ کاربران از تلگرام به اپلیکیشن تازه وارد پینگل کوچ کاربران از تلگرام به اپلیکیشن تازه وارد پینگل بازی محبوب Super Mario Run نیازمند اتصال دائم به اینترنت است بازی محبوب Super Mario Run نیازمند اتصال دائم به اینترنت است نحوه حذف اکانت اینستاگرام نحوه حذف اکانت اینستاگرام با نکات امنیتی “موبایل بانک” آشنا شوید با نکات امنیتی “موبایل بانک” آشنا شوید با این ترفندها بدون رمز عبور قفل گوشی اندروید خود را باز کنید با این ترفندها بدون رمز عبور قفل گوشی اندروید خود را باز کنید جلوگیری از خوانده شدن پیام بعد از ارسال اشتباه در تلگرام جلوگیری از خوانده شدن پیام بعد از ارسال اشتباه در تلگرام چگونه با هزینه کم لپ تاپ خوب بخرید؟ چگونه با هزینه کم لپ تاپ خوب بخرید؟ همه چیز درباره بازی پوکمن گو Pokeman Go همه چیز درباره بازی پوکمن گو Pokeman Go دانلود بازی Clash Of Quenel دانلود بازی Clash Of Quenel
 • طراحی سایت

  HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial
 • گروه سایتهای اسلام مووی - نودیها 1386 - 1395