MENUMENU
🌍امروز: شنبه, ۴ فروردین , ۱۳۹۷ 🌍
لوگوی سایت بزرگ سرگرمی نودیها نسخه 1.4
لینکستان #رادیو_نوروز_97 #داستان_سریالی_عشق_من_مهناز #سریال_های_نوروز_97

ارتباط با ما

از طریق تلگرام: راه ارتباطی تلگرام

صفحات نودی‌ها در شبکه‌های اجتماعی

 
RSS صفحه اصلی سایت صفحه گوگل پلاس صفحه توییتر
 

آخرین مداحی ها

کلیپ

کلیپ سخنان استاد پورازغدی:نگو او خیانت کرد، بگو تو به یک خائن اعتماد کردی! کلیپ سخنان استاد پورازغدی:نگو او خیانت کرد، بگو تو به یک خائن اعتماد کردی! چهارشنبه_سوری/ جواب بمب رو با چی بدیم! سنتی_بزن؛ صنعتی نزن چهارشنبه_سوری/ جواب بمب رو با چی بدیم! سنتی_بزن؛ صنعتی نزن دانلود مداحی حاج میثم مطیعی/راهیم من شکسته دل به زیر باران دانلود مداحی حاج میثم مطیعی/راهیم من شکسته دل به زیر باران کلیپ تذکر یک روحانی به رییس ستاد بحران کشور بعد از ورود اشرافی با خودروهای شاسی بلند متعدد به یادمان شلمچه کلیپ تذکر یک روحانی به رییس ستاد بحران کشور بعد از ورود اشرافی با خودروهای شاسی بلند متعدد به یادمان شلمچه سید حسن نصرالله خطاب به تشییع انگلیسی: اهل بیت ما را سگ می‌خواهند؟/ چرا شما را موقع دفاع از حرم اهل‌بیت پیدا نمی‌کنیم؟ سید حسن نصرالله خطاب به تشییع انگلیسی: اهل بیت ما را سگ می‌خواهند؟/ چرا شما را موقع دفاع از حرم اهل‌بیت پیدا نمی‌کنیم؟ کلیپ صحبت های استاد رائفی پور درباره موسیقی رپ کلیپ صحبت های استاد رائفی پور درباره موسیقی رپ کلیپ سخنان استاد پناهیان:روایتی از شهید مدافع حرمی که بعد از شهادت به دیدار پدرش رفت… کلیپ سخنان استاد پناهیان:روایتی از شهید مدافع حرمی که بعد از شهادت به دیدار پدرش رفت… کلیپ لیلا حاتمی از کیا حمایت کرد!؟ کلیپ لیلا حاتمی از کیا حمایت کرد!؟ دانلود کلیپ سخنان استاد رحیم پورازغدی:آخر ماجرای تلاش برای حذف قانون حجاب توسط برخی خواص کجاست؟! دانلود کلیپ سخنان استاد رحیم پورازغدی:آخر ماجرای تلاش برای حذف قانون حجاب توسط برخی خواص کجاست؟! شعری جالب در باره برخی اساتید دانشگاه که استادی را به تجارت تبدیل می کنند شعری جالب در باره برخی اساتید دانشگاه که استادی را به تجارت تبدیل می کنند کلیپ سخنان استاد فاطمی نیا/زبان را زندانی کنیم کلیپ سخنان استاد فاطمی نیا/زبان را زندانی کنیم کلیپ آموزش تهیه سبزه عید کلیپ آموزش تهیه سبزه عید

نقدی بر سریال های ماه رمضان /رسانه ملی تقویم مناسبت‌ها را به فراموشی سپرده است

0

نودیها:محمدتقی فهیم درباره وضعیت سریال های ماه مبارک رمضان گفت: به نظر می رسد رسانه ملی برای پخش سریال ها، برنامه ریزی منظم و منسجمی ندارد و طراحی از پیش تعیین شده برای تولید برنامه های مختلف مناسبتی را به تدریج کنار گذاشته و هر برنامه ای که برای پخش آماده باشد را روی آنتن می برد.

وی با بیان اینکه در نوروز ۹۶ هم دیدیم سریالی که اساسا فضا و محتوای آن کاملا با نوروز بی ارتباط بود، به روی آنتن یکی از شبکه ها رفت، ادامه داد: در ماه مبارک رمضان هم شاهد پخش سریالی هستیم که موضوع و سوژه سریال اصلا مناسب این ماه نیست، البته منظور این نیست که در سوژه های مربوط به ماه مبارک رمضان، نباید سوژه های انقلابی دخیل باشد و یا محتوای کار، با تاریخ معاصر کشور مرتبط باشد, چرا که می توان یک سریال با موضوع تاریخی و انقلاب اسلامی در ماه مبارک رمضان پخش شود؛ اما رویکردهای معنوی و اخلاقی سریال با ماه مبارک رمضان مرتبط باشد.

این منتقد تصریح کرد: ماه مبارک رمضان تنها یک سفره سحری و افطار نیست و قطعا آموزه های مختلف دینی از عدالت، کمک به نیازمندان، بحث تکزیه نفس و …. را شامل می شود و همه این مباحث باید به نوعی در سریال ها تزریق شود؛ البته در گذشته نیز وقتی صحبت از ماه مبارک رمضان بود؛  درسریال هایی که در این ماه پخش می شد؛ چندان درست و جدی به مباحث ماه مبارک رمضان پرداخته نمی شد، بلکه بیشتر به نشان دادن سفره سحر و افطار تاکید شده بود. به عبارت دیگر رسانه ملی طراحی اصلی خود برای تولید آثار مناسبتی را از دست داده و الان کار به جایی رسیده که هر سریالی که آماده پخش باشد، در مناسبت ها روی آنتن می رود.

فهیم در همین زمینه تصریح کرد: اگر قرار باشد رسانه ملی به دنبال جذب بیشتر مخاطب باشد و از ریزش مخاطبان جلوگیری کند، بی تردید باید به مطالبات مردم توجه کند و بتواند حال و هوای مناسبت های مختلف را برای مردم تداعی کند و این مسئله که رسانه ملی تقویم را از دست داده، امروزه اشکال بنیادین این سازمان محسوب می شود؛ چرا که همه رسانه های دنیا اعم از شبکه های تصویری، سمعی و حتی رسانه های مکتوب با تقویم جلو می روند. به عبارت دیگر مردم در یک روز به خصوص، یک هفته به خصوص و یک ماه خصوص، حال و هوای متفاوتی نسبت به دیگر ایام سال دارند و رسانه باید به آن حال و هوای مخاطبان پاسخ دهد.

وی با بیان اینکه رسانه ملی باید بسته هایی که برای مخاطبان در نظر می گیرد، متناسب با حال و هوای آنها باشد، بیان داشت: اینکه رسانه ملی تقویم را از دست داده، یعنی مدیریت این سازمان رها و غیرقابل کنترل شده است؛ چرا که وقتی رسانه ملی از الان نتواند برای ماه مبارک رمضان و دیگر مناسبت های سال آینده تدارک ببیند؛ یعنی مدیریت رسانه ملی غیرقابل کنترل شده و به صورت خود به خودی پیش می رود؛ زمانی هم که کارکرد رسانه خود به خودی شود، قطعا نمی تواند مطالبات مردم را تامین کند؛ چرا که همانند یک گیاه خود رو پیش می رود.

این منتقد گفت: رسانه باید بتواند نیاز مخاطبان خود را تامین کند و وقتی صحبت از آثار مناسبتی می شود، یعنی آثاری که بتواند حال و هوای مدنظر را به سمت و سوی درستی هدایت کرده و آن حال و هوا را برای مخاطب ترسیم کند.

فهیم با بیان اینکه از چند سال پیش  که بحث بودجه، اسپانسر و مسائل مالی در رسانه ملی مطرح شده شاهد از دست رفتن تقویم در این سازمان هستیم، اظهار داشت: البته پیش تر نیز محتوای مناسبتی را به درستی استفاده نمی کردیم، ولی به هر حال وضعیت بهتر از الان بود و نزدیک به ۵ یا ۶ سال که بین دولت و رسانه ملی فاصله افتاده و دولت دیگر بودجه لازم را در اختیار رسانه ملی نمی گذارد و رسانه ملی نیز به کمپانی بازگشت سرمایه مبدل شده، دیگر حتی شاهد آثار گذشته هم نیستیم. متاسفانه الان به جایی رسیدیم که تنها می خواهیم آنتن شبکه ها را به هر طریقی پر کنیم که این مسئله به اعتقادم سقوط محسوب می شود.

وی ادامه داد:  رسانه ملی در کشور ما در جایگاهی قرار دارد که اساسی ترین کارکرد آن کاهش فاصله بین مردم و حکومت است و رسانه باید این قدرت را داشته باشد که نه تنها باعث کاهش فاصله توده های مردم با حکومت شود، بلکه بتواند بر ارتباط بین مردم و حکومت تاکیده کرده و آن را دنبال کند و اگر رسانه ملی نتواند مطالبات مردم را پاسخ دهد، آن سوی میدان شاهد فاصله گرفتن مردم از حکومت خواهیم بود و اینجاست که رسانه ملی غیرقابل کنترل بودنش مشخص می شود چرا که دیگر نمی تواند در جایگاه خود به درستی ایفای نقش کند.

این منتقد خاطر نشان کرد: صرفا به دلیل مسائل مالی، رسانه ملی نباید اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت خود را از دست دهد.

فرهنگ

اشتراک گذاری :
برچسب ها :

  • آخرین بروزرسانی های نودیها

  • آخرین عکسهای شبکه های اجتماعی

  • آخرین آهنگ ها

  • سلامت و زیبایی

    با دمنوش‌های زمستانی و خواص فوق‌العاده آنها آشنا شوید با دمنوش‌های زمستانی و خواص فوق‌العاده آنها آشنا شوید مسواک زدن بیش از حد موجب بیماری «تحلیل لثه» می‌شود مسواک زدن بیش از حد موجب بیماری «تحلیل لثه» می‌شود جرم‌گیری دندان با ۶ ماده طبیعی و موثر خانگی جرم‌گیری دندان با ۶ ماده طبیعی و موثر خانگی ده گام برای پیشگیری از سرطان ده گام برای پیشگیری از سرطان علت و درمان برخی ویژگی های بدن مثل بوی بد و یبوست… علت و درمان برخی ویژگی های بدن مثل بوی بد و یبوست… اشتباهات رایجی که خواب شبانه را با مشکل روبرو می‌کند اشتباهات رایجی که خواب شبانه را با مشکل روبرو می‌کند تیر خلاص شنبلیله به دیابت تیر خلاص شنبلیله به دیابت دلایلی که به شما می‌گویند سینوزیت دارید! دلایلی که به شما می‌گویند سینوزیت دارید! درمان کم مویی درمان کم مویی ۱۰ فعالیت روزمره که به کمرتان آسیب می‌رساند ۱۰ فعالیت روزمره که به کمرتان آسیب می‌رساند بلایی که «ماشین ظرفشویی» سرتان می آورد بلایی که «ماشین ظرفشویی» سرتان می آورد کدام روغن‌ها برای تقویت مو مفید است؟ کدام روغن‌ها برای تقویت مو مفید است؟ سالم‌ترین گوشتی که می‌توانید بخورید کدام است؟ سالم‌ترین گوشتی که می‌توانید بخورید کدام است؟ نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها درباره نوشیدنی‌های گازدار نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها درباره نوشیدنی‌های گازدار دانستنی‌های جالب درباره سفید شدن موهای سر دانستنی‌های جالب درباره سفید شدن موهای سر از خواص بی‌نظیر «کافور» چه می‌دانید؟ از خواص بی‌نظیر «کافور» چه می‌دانید؟ لذت گرمای کرسی و خواص درمانی آن در زمستان لذت گرمای کرسی و خواص درمانی آن در زمستان سرماخوردگی خود را با “شربت پیاز و عسل” مداوا کنید سرماخوردگی خود را با “شربت پیاز و عسل” مداوا کنید عفونت تنفسی را با این گل از بین ببرید عفونت تنفسی را با این گل از بین ببرید حیوانات خانگی که جان صاحبان خود را می گیرند! حیوانات خانگی که جان صاحبان خود را می گیرند!
  • طراحی سایت

    HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial
  • گروه سایتهای اسلام مووی - نودیها 1386 - 1396