+++ زلزله کرمانشاه +++ برای کمک حضوری و اعزام به کرمانشام و همچنین کمک نقدی +++ گروه جهادی امام رضا علیه السلام 💢t.me/g_emamreza 💢Instagram.com/g_emamreza 🌍www.g-emamreza.ir 👁🗨Twitter.com/g__emamreza +++ "6273811058276160" واريز نمايند؛ +++

شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶
لوگوی سایت بزرگ سرگرمی نودیها نسخه 1.4
تحلیل جالب پناهیان از سخنان اخیر روحانی! لینکستان مجوز روحانی برای ورود سرطان به کشور +عکس سخنرانی دکتر حسن عباسی درباره ماجرای لیونل مسی! کلیپ استاد رائفی پور:برنامه ریزی دقیق دشمن برای فساد اخلاقی جوانان کلیپ آیت الله مجتهدی:یاد مرگ و آخرت واکنش وزارت خارجه به برنامه ثریا با موضوع برجام روایتی جدید از کتابخوانی رهبر معظم انقلاب

ارتباط با ما

از طریق تلگرام: راه ارتباطی تلگرام

صفحات نودی‌ها در شبکه‌های اجتماعی

 
RSS صفحه اصلی سایت صفحه گوگل پلاس صفحه توییتر
 

آخرین مداحی ها

محصولات تراریخته باید اتیکت گذاری شود

0

نودیها:سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: اگر مردم محصول تراریخته را طبق اتیکت و برچسب نصب شده شناسایی کنند، محصولات تراریخته را مصرف نمی کنند زیرا احتمال خطر درمحصولات تراریخته وجود دارد.

علی محمد شاعری درباره وضعیت ورود محصولات تراریخته به کشور،گفت:طبق برنامه ششم توسعه، واردات،رهاسازی، تولید و مصرف محصولات تراریخته بدون رعایت قوانین و مقررات ممنوع است؛ بنابراین اگر قرار است محصولات تراریخته وارد کشور شوند، باید کنترلهای لازم از جمله  ارزیابی خطر،نمونه برداری و انجام آزمایشات لازم به منظور اطمینان از  بی‌خطر بودن محصولات تراریخته  توسط آزمایشگاههای مرجع و مجهز   صورت بگیرد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس،تصریح کرد: پس از اطمینان از اینکه محصولات تراریخته وارداتی و برای سلامت انسان وایمنی زیستی کشور بی خطر است، باید برچسب گذاری و شناسنامه دار شوند و سپس  اجازه ورود داده شود، اما اگر احتمال ناسالم بودن محصولات تراریخته براثر اقدامات کنترلی،تحقیقات و پژوهشهای لازم وجود داشته باشد بایدجلوی واردات گرفته شود.

محصولات تراریخته بایداتیکت گذاری و شناسنامه دار شود

وی ادامه داد:محصولات تراریخته بایداتیکت گذاری و شناسنامه دار شود تا شهروندان با آگاهی نسبت به مصرف محصولات تراریخته تصمیم گیری کنند.

شاعری افزود:براساس گزارشات رسیده، برخلاف برنامه ششم واردات محصولات تراریخته به صورت گذشته ومانند سال‌های قبل در حال اخذ مجوز واقدام است و این درحالی است که سیاست گذاری، مقررات جدید و دستورالعمل جدیدی توسط وزارت کشاورزی اتخاذ نشده است و در صورتی که بنا بود در ابتدای سال ۹۶ کنترل‌های جدیدی بر روی محصولات تراریخته انجام شوداما هم اکنون هیچ کدام از این مقررات در زمینه محصولات تراریخته  در کشور اعمال نمی شود ودستگاه های مربوطه  نیز به جای اجرای وظیفه قانونی خودشان در رسانه ها بی خطر بودن محصولات تراریخته را به چالش می کشند.

 محصولات تراریخته  سهم ناچیزی  درسبد غذایی کشورهای پیشرفته دارند

شاعری با  بیان اینکه  محصولات تراریخته در کشورهای  پیشرفته سهم  ناچیزی در سبد غذایی شهروندان دارند،افزود:بنده به عنوان یک فرددانشگاهی، تحصیل کرده و متخصص علوم کشاورزی که سال‌ها درمحیط زیست ،آب و منابع طبیعی و درحوزه‌های مختلف اجرایی فعالیت کردم از محصولات تراریخته استفاده نمی کنم و به خانواده خود نیز سفارش کردم که محصولات تراریخته را از بازار نخرند، چون احتمال خطردرمحصولات تراریخته وجود دارد.

نماینده  مردم  نکا ، گلوگاه و بهشهر در مجلس،ادامه داد:  بنده مطئن هستم اگر مردم محصول تراریخته را طبق اتیکت و برچسب نصب شده شناسایی کنند، محصولات تراریخته را مصرف نمی کنند زیرا احتمال خطر درمحصولات تراریخته وجود دارد.

 نباید برای  ارزانی و دسترس  بودن محصولات تراریخته  را استفاده کرد

وی ادامه داد: ما باید پژوهش های لازم را در زمینه محصول تراریخته را با استفاده از فناوری های نوین و  پژوهش‌های لازم را در حوزه بیو تکنولوژی  گسترش دهیم وتا زمانی که به این نتیجه نرسیده ایم که محصولات تراریخته بی خطر است آن را استفاده نکنیم ،دلیلی ندارد برای دلایلی  همچون ارزانی  ودر دسترس بودن به سمت محصولات تراریخته برویم.

مسئولین جمهوری  اسلامی  ایران  نباید بر طبل واردات محصولات  تراریخته بزنند  

شاعری افزود: درصورتی که بسیاری از کشورهای مسلمان و غیر مسلمان محصولات تراریخته ممنوع یا به حداقل میزان مصرف رسانده اند چه دلیلی داردکه جمهوری  اسلامی ایران که  امنیت   غذایی مردم در  اولویتش  براساس سیاست های اجرایی مقام معظم رهبری قرار دارد، این گونه  مسئولین جمهوری  اسلامی  ایران بر طبل واردات محصولات  تراریخته بزنند.

وی ادامه داد: زمانی بودکه مصرف کود و سموم های شیمیایی در دنیا با هدف انقلاب سبزمطرح شده بود،هدف استفاده از سموم و کود شیمیایی افزایش تولید بود اما درآینده مشخص شدکه ضرر استفاده از سموم و کودهای شیمیایی  بالاتر از سود آن است.

سفره ایرانیها نباید با محصولات تراریخته ناامن شود

وی در ادامه  در  گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت،افزود: باید نسبت به محصولات تراریخته دست به عصا حرکت کرد و نسبت به این محصولات جنبه های احتیاطی را  رعایت کرد و اجازه نداد؛محصولات غذایی تراریخته ارزان قیمت  واردکشور شوند تا هم تولید داخل را از بین ببرند وهم سلامت مردم به خطر بی افتد بنابراین سفره ایرانیها  نباید با محصولات تراریخته ناامن شود.

 ممنوعیت یا محدودیت مصرف محصولات تراریخته در ۴۰ کشور جهان

نماینده مردم نکا،گلوگاه و بهشهر مجلس با بیان اینکه  مصرف محصولات تراریخته  در ۴۰ کشور جهان  محدود یا ممنوع شده است،یادآورشد: میلیون ها تن محصولات تراریخته از جمله ذرت،  کلزا ،روغن مایع، خوراک دام واحتمالا  مقادیری برنج وارد کشورمی شود و این در حالی است که در برخی از کشورها مصرف بی ظابطه محصولات تراریخته  جرم  است و متخلف را مجازات می نمایند.

مشرق

اشتراک گذاری :
برچسب ها :

  • آخرین بروزرسانی های نودیها

  • آخرین عکسهای شبکه های اجتماعی

  • آخرین آهنگ ها

  • سلامت و زیبایی

    لذت گرمای کرسی و خواص درمانی آن در زمستان لذت گرمای کرسی و خواص درمانی آن در زمستان سرماخوردگی خود را با “شربت پیاز و عسل” مداوا کنید سرماخوردگی خود را با “شربت پیاز و عسل” مداوا کنید عفونت تنفسی را با این گل از بین ببرید عفونت تنفسی را با این گل از بین ببرید حیوانات خانگی که جان صاحبان خود را می گیرند! حیوانات خانگی که جان صاحبان خود را می گیرند! کاهش وزن با طب سوزنی/ کاربرد طب سوزنی برای درمان‌های زیبایی/ طب سوزنی توان درمان دیابت را دارد؟ کاهش وزن با طب سوزنی/ کاربرد طب سوزنی برای درمان‌های زیبایی/ طب سوزنی توان درمان دیابت را دارد؟ دستور طب سنتی برای کبدچرب چیست؟ دستور طب سنتی برای کبدچرب چیست؟ خواص اعجاب‌انگیز تخم هندوانه خواص اعجاب‌انگیز تخم هندوانه حافظه خود را با مریم گلی تقویت کنید حافظه خود را با مریم گلی تقویت کنید غذاهای مفیدی که تا به حال آنها را اشتباه مصرف می‌کردید غذاهای مفیدی که تا به حال آنها را اشتباه مصرف می‌کردید غلظت خون را با “دم‌نوش نعناع” درمان کنید غلظت خون را با “دم‌نوش نعناع” درمان کنید افرادی که نباید در شب یلدا انار و هندوانه بخورند! افرادی که نباید در شب یلدا انار و هندوانه بخورند! توصیه‌های خوراکی برای آلودگی هوا توصیه‌های خوراکی برای آلودگی هوا آیا شکر برای سلامتی مضر است؟ آیا شکر برای سلامتی مضر است؟ خاصیت معجزه گون شیره برای کم خونی! خاصیت معجزه گون شیره برای کم خونی! جلوگیری از ریزش موی سر با استفاده از “جوشانده آویشن” جلوگیری از ریزش موی سر با استفاده از “جوشانده آویشن” عادت خوابیدن با گوشی را کنار بگذارید عادت خوابیدن با گوشی را کنار بگذارید هرگز گردن مرغ را نخورید! هرگز گردن مرغ را نخورید! روی سالاد چی بریزیم ؟؟ روی سالاد چی بریزیم ؟؟ اگر این ۸ نشانه را دارید، کبد شما سمی شده است! اگر این ۸ نشانه را دارید، کبد شما سمی شده است! درمان اورژانسی مسمومیت با طب سنتی درمان اورژانسی مسمومیت با طب سنتی
  • طراحی سایت

    HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial
  • گروه سایتهای اسلام مووی - نودیها 1386 - 1396