+++ زلزله کرمانشاه +++ برای کمک حضوری و اعزام به کرمانشام و همچنین کمک نقدی +++ گروه جهادی امام رضا علیه السلام 💢t.me/g_emamreza 💢Instagram.com/g_emamreza 🌍www.g-emamreza.ir 👁🗨Twitter.com/g__emamreza +++ توزيع و نصب #كانكس در روستاهاي استان #كرمانشاه؛ 💳خيريني كه قصد كمك به #اسكان_موقت را دارند،ميتواند مبالغ خود را به كارت "6273811058276160" واريز نمايند؛ +++

جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶
لوگوی سایت بزرگ سرگرمی نودیها نسخه 1.4
تحلیل جالب پناهیان از سخنان اخیر روحانی! لینکستان مجوز روحانی برای ورود سرطان به کشور +عکس سخنرانی دکتر حسن عباسی درباره ماجرای لیونل مسی! سخنرانی جدید فتنه های آخرالزمان - رائفی پور سخنرانی جدید حماسه 9 دی و اعتراضات اخیر رائفی پور سخنرانی دکتر حسن عباسی عصر فتنه ها ، فتنه های های عصر - اعتراضات اخیر - جدید چرا این همه دعا میکنم مستجاب نمیشه؟

ارتباط با ما

از طریق تلگرام: راه ارتباطی تلگرام

صفحات نودی‌ها در شبکه‌های اجتماعی

 
RSS صفحه اصلی سایت صفحه گوگل پلاس صفحه توییتر
 

آخرین مداحی ها

عصبانیت «عادل الجبیر» از عملیات فلوجه

0

سایت نودیها : رضا دهقانی: عملیات آزادسازی شهر فلوجه و مناطق اطراف آن در حال ورود به مرحله سوم یعنی آغاز درگیری‌های سرنوشت ساز برای ورود به شهر است.

سرعت خوب و پیشروی مداوم نیروهای عراقی اولین نکته‌ قابل توجه است، به گونه‌ای که اکنون نیروهای امنیتی، الحشدالشعبی و عشایر اهل سنت پس از یک هفته به پشت دروازده‌های فلوجه رسیده‌اند و این یعنی عملیات به خوبی و طبق برنامه از پیش تعیین شده پیش می‌رود.

اما در خارج از عراق وضع به گونه دیگری است. تلاش تمامی نیروهای عراقی اعم از سنی و شیعه برای خلاصی از تروریست‌های داعش، موجب این نشده است که این عملیات از سوی جریان سعودی منطقه حمایت شود. موج تبلیغات رسانه‌های آن‌ها و موضع‌گیری‌های مقامات عربستان و به تبع آن بحرین علیه عملیات نیروهای عراقی در فلوجه بر ضد داعش، مؤید این مسأله است.

از مدت‌ها پیش از آغاز عملیات فلوجه رسانه‌های متبوع عربستان در منطقه از جمله العربیه و الجزیره، شروع به تبلیغات طائفه‌گری و مسموم تکفیری کرده بودند که این تبلیغات با آغاز عملیات به شدت افزایش یافته است؛ برای اثبات این قضیه کافی است نگاهی به اخبار شبکه الجزیره و العربیه بیاندازیم. عمده تبلیغات این رسانه‌ها معطوف به افزایش کینه مذهبی بین شیعیان و اهل سنت در عراق است؛ به طوریکه بدون هیچ توجهی به حضور داعش در فلوجه، عملیات نیروهای عراقی را جنگ علیه اهل سنت تعبیر می‌کنند. دیگر روزنامه‌ها و شبکه‌های جریان سعودی نیز با قدرت همین جهت‌گیری را دنبال می‌کنند.

اما خارج از فضای رسانه‌ای، مقامات عربستان و بحرین حضور دارند که مدام با ارائه آدرس غلط، نیروهای الحشد الشعبی و نه تروریست‌های داعش را موجب بحران در عراق معرفی می‌کنند. بحرانی که به زعم آن‌ها نیروهای شیعی در قالب الحشد الشعبی با ظلم به اهل تسنن باعث و بانی آن هستند.

این اتهامات بدون گوش دادن به سخنان طرف عراقی به صورت مکرر و پشت سر هم گفته می‌شود و هیچ کسی نمی‌خواهد بشنود که ۱۱ هزار تن از نیروهای الحشد العشبی از اهل تسنن هستند.

مقامات سعودی و بحرینی نمی‌‌خواهند این واقعیت را بشنوند که عمده مأموریت نیروهای الحشد الشعبی در آزادسازی فلوجه به خارج کردن مردم از شهر و رساندن آن‌ها به مکان‌های امن مربوط می‌شود.

اما این تمام ابعاد ماجرا نیست.

 با سخنان چند روز اخیر «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان، مسأله ابعاد جدیدی به خود گرفته و گویی سعودی‌ها به قدری از آزادی مهم‌ترین قلعه داعش به دست نیروهای عراقی ناخشنود هستند که به سمت سخنان عجیب و دور از ابتدائیات روابط بین‌الملل روی آورده‌اند.

موضوع از این قرار است که در روزهای گذشته، تصاویری از سردار قاسم سلیمانی در فلوجه منتشر شده که در اتاق عملیات فرماندهان حضور یافته است. انتشار این تصاویر کافی بود تا میزان سیل هجمه از سوی رسانه‌ها و پس از آن از سوی «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان، نه تنها متوجه ایران بلکه به طور غیر مستقیم علیه حاکمیت ملی عراق نیز، دو چندان شود.

هجمه سعودی‌ها در حالی است که پس از انتشار این تصاویر، «ابو مهدی المهندس» نائب رئیس گروه الحشد الشعبی، اعلام کرده است که حضور سردار سلیمانی فقط به درخواست دولت عراق بوده است. یعنی کاملا قانونی و از مجرای قانونی، به گونه‌ای که حق هر کشوری است تا از دیگر کشورها، خواستار کمک نظامی یا مستشاری شود.

اما نکته عجیب این‌جاست که عادل الجبیر این مسأله را پیش از سخنان «ابو مهندس» نیز می‌دانست. او در گفت وگو با روسیاالیوم، گفته است که حضور قاسم سلیمانی طبق هماهنگی بین ایران و عراق انجام شده است. وی پس از این اذعان، در کمال ناباوری بار دیگر نیز گفت که این حضور برای عربستان غیر قابل تحمل است!

«جابری انصاری» سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز تأکید کرده است که حضور سردار سلیمانی در عراق، به درخواست دولت این کشور بوده است.

روز گذشته (یکشنبه) بار دیگر عادل الجبیر در کنفرانس خبری «فیلیپ هاموند» وزیر خارجه انگلیس، در پاسخ به سوالی درباره حضور نظامی ایران در عراق به درخواست دولت این کشور گفت: حضور نظامی ایران در عراق به هر طریقی غیر قابل قبول است چه این اقدام با دعوت و در خواست دولت عراق صورت گرفته باشد چه بدون دعوت.

در ورای این سخن عادل الجبیر، هیچ منطق دیپلماسی وجود ندارد، چون کاملا مشخص است که عراق به عنوان یک کشور دارای حاکمیت به رسمیت شناخته در سازمان ملل، حق این را دارد که از دیگر کشورها خواستار هر نوع کمکی باشد.

مطمئنا شخص وزیر خارجه عربستان نیز به هنگام به زبان آوردن چنین سخنی، از بی مایه بودن آن آگاه بود؛ اما ناشیانه سخن گفته است و نتوانسته عصبانیت خود را پنهان کند.

این سخنان بیش از آن‌که هجمه‌ای علیه ایران باشد، توهینی به حاکمیت عراق است. الجبیر می‌گوید برای عربستان مهم نیست که عراق چه درخواستی از ایران کرده است، «ما نمی‌توانیم حضور سلیمانی در عراق را تحمل کنیم.» این سخن هیچ معنایی برای دیپلمات‌ها ندارد مگر سبک مغزی وزیر خارجه عربستان.

وزیر خارجه بی تجربه و جوان سعودی‌ها، گاف دیگری را نیز در مضمون سخنان خود، داده است؛ او هنگامی که با عصبانیت چنین جمله عجیبی را به زبان می‌آورد، از خاطر برده بود که سعودی‌ها در سال ۲۰۱۱ به بهانه دعوت دولت بحرین و با توسل به پیمان «سپر جزیره»، نیروهای سرکوب خود را وارد بحرین کردند تا انقلاب مسالمت‌آمیز مردمی را سرکوب کنند.

توضیح: پیمان سپر جزیره هنگامی موضوعیت دارد که یکی از کشورهای تحت پیمان مورد حمله خارجی قرار گرفته باشد؛ در حالی که در بحرین مسأله انقلاب مردمی بود نه حمله کشور خارجی.

فارس

 

اشتراک گذاری :
برچسب ها :

  • آخرین بروزرسانی های نودیها

  • آخرین عکسهای شبکه های اجتماعی

  • آخرین آهنگ ها

  • سلامت و زیبایی

    سرماخوردگی خود را با “شربت پیاز و عسل” مداوا کنید سرماخوردگی خود را با “شربت پیاز و عسل” مداوا کنید عفونت تنفسی را با این گل از بین ببرید عفونت تنفسی را با این گل از بین ببرید حیوانات خانگی که جان صاحبان خود را می گیرند! حیوانات خانگی که جان صاحبان خود را می گیرند! کاهش وزن با طب سوزنی/ کاربرد طب سوزنی برای درمان‌های زیبایی/ طب سوزنی توان درمان دیابت را دارد؟ کاهش وزن با طب سوزنی/ کاربرد طب سوزنی برای درمان‌های زیبایی/ طب سوزنی توان درمان دیابت را دارد؟ دستور طب سنتی برای کبدچرب چیست؟ دستور طب سنتی برای کبدچرب چیست؟ خواص اعجاب‌انگیز تخم هندوانه خواص اعجاب‌انگیز تخم هندوانه حافظه خود را با مریم گلی تقویت کنید حافظه خود را با مریم گلی تقویت کنید غذاهای مفیدی که تا به حال آنها را اشتباه مصرف می‌کردید غذاهای مفیدی که تا به حال آنها را اشتباه مصرف می‌کردید غلظت خون را با “دم‌نوش نعناع” درمان کنید غلظت خون را با “دم‌نوش نعناع” درمان کنید افرادی که نباید در شب یلدا انار و هندوانه بخورند! افرادی که نباید در شب یلدا انار و هندوانه بخورند! توصیه‌های خوراکی برای آلودگی هوا توصیه‌های خوراکی برای آلودگی هوا آیا شکر برای سلامتی مضر است؟ آیا شکر برای سلامتی مضر است؟ خاصیت معجزه گون شیره برای کم خونی! خاصیت معجزه گون شیره برای کم خونی! جلوگیری از ریزش موی سر با استفاده از “جوشانده آویشن” جلوگیری از ریزش موی سر با استفاده از “جوشانده آویشن” عادت خوابیدن با گوشی را کنار بگذارید عادت خوابیدن با گوشی را کنار بگذارید هرگز گردن مرغ را نخورید! هرگز گردن مرغ را نخورید! روی سالاد چی بریزیم ؟؟ روی سالاد چی بریزیم ؟؟ اگر این ۸ نشانه را دارید، کبد شما سمی شده است! اگر این ۸ نشانه را دارید، کبد شما سمی شده است! درمان اورژانسی مسمومیت با طب سنتی درمان اورژانسی مسمومیت با طب سنتی خواص کدو سبز خواص کدو سبز
  • طراحی سایت

    HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial
  • گروه سایتهای اسلام مووی - نودیها 1386 - 1396