+++ امام رضا علیه السلام : چون ماه محرّم مى‏ رسيد، كسى پدرم را خندان نمى ‏ديد... چون روز دهم فرا مى‏ رسيد آن روز، روز سوگوارى و اندوه و گريه او بود. +++ امام حسین علیه السلام : فرزندم! بپرهـيز از سـتم بر كسى كه غير از خدا ياورى در مقابل تو ندارد. +++ امام حسین علیه السلام : مردم، بنده دنيايند و به ظاهر، دم از دين مى‏ زنند و تا زمانى كه زندگی‏شان تأمين شود، از آن دفاع می‌كنند؛ امّا چون در بوته آزمايش قرار گيرند، ديندارانْ اندك‏ اند. +++ امام صادق سلام الله علیه: امام صادق عليه السلام ـ: خداوند ، چهار هزار فرشته پريشان و غبار آلوده ، بر قبر حسين عليه السلام گماشته است كه تا روز قيامت ، بر او مى گِريند و هر كس را كه با شناخت حقّ او به زيارتش بيايد ، بدرقه اش مى كنند تا به جايگاه امنش برسانند ، و اگر بيمار شود ، صبح و شب ، عيادتش مى كنند ، و اگر بميرد ، بر جنازه اش حاضر مى شوند و تا روز قيامت ، برايش آمرزش مى طلبند . +++

لوگوی سایت بزرگ سرگرمی نودیها نسخه 1.1
گلچین مداحی 96 لینکستان ماجرای علی گندابی تیکه سخنرانی دکتر حسن عباسی در مورد مسایل روز و شهدا، برجام – گریه استاد! / مهر ۹۶ جواب قرآنی حاج آقای قاسمیان به حسن روحانی صحبتهای شهاب مرادی در مورد اظهارات ترامپ!

صفحات نودی‌ها در شبکه‌های اجتماعی

 
RSS صفحه اصلی سایت صفحه گوگل پلاس صفحه توییتر
 

ارتباط با ما

از طریق تلگرام: راه ارتباطی تلگرام

سردردهای پشت سر

0

سردرد بسیار متداول
نودیها:به گفته‌ی بنیاد درد آمریکا (The American Pain Foundation) حدود ۹۰٪ سردردها که ناشی از هیچ گونه بیماری خاصی نیستند، عموماً سردردهای تنشی می‌باشند و به عبارت دیگر دردهای پشت سر هستند.

سردردها در بسیاری از قسمتهای سر احساس می‌شوند. در بعضی افراد، ممکن است کل سر درد بگیرد، و در بعضی دیگر درد در یک طرف سر باشد (عموماً میگرن نامیده می‌شود) و در تعدادی دیگر، این درد ممکن است در بالا یا پایین سر باشد.
صرفه نظر از تمام فرمهای سردرد، آیا در مورد سردردهای مربوط به پشت سر چیزی شنیده‌اید؟ بله، این نوع از سردردها از نظر پزشکی، تحت عنوان سردرد‌های تنشی نامیده می‌شوند. چنین سردردهایی، گاهی اوقات آنقدر شدید می‌شوند که فرد به سختی می‌تواند بر روی کار خود تمرکز کند. فرد حتی با کوچکترین حرکت بدن درد را احساس می‌کند. گاهی اوقات، حتی در زمان انجام کارهایی همچون حرف زدن و خوردن درد شدیدی احساس می‌شود.
چه عواملی باعث سردردهای تنشی می‌شوند؟
اگر چه درد موجود در پشت سر یک اتفاق معمول است، علت یا علتهای واقعی چنین نوع سردردهایی هنوز ناشناخته است. اعتقاد بر این است که سردردهای تنشی به علت گرفتگی‌های عضلانی در نواحی پشت گردن و سر ایجاد می‌شوند. با این حال، بر اساس مشاهدات دقیق، کارشناسان به چند علت احتمالی دست یافته‌اند.

* میگرن
* خستگی و یا فشار بیش از حد
* خستگی چشم
*استرس روانی (افسردگی و فشار روحی)
*مسائل دندانپزشکی (فشار دادن فک و دندان قروچه)
*سیگار و اعتیاد به الکل (یا ترک ناگهانی آنها)
*نگه داشتن سر در یک حالت برای مدت طولانی (رانندگی مداوم و یا مشغول کار با کامپیوتر)
*حالت قرار گرفتن نامناسب بدن، شیوه زندگی ناسالم، و عدم ورزش منظم
*برخی از علل ثانویه شامل سردردهای خوشه‌ای و عفونت سینوس
*در برخی از موارد، عوامل وراثت نیز ممکن است یک دلیل بالقوه درد در پشت سر باشد

علائم و نشانه‌ها
فشار و درد خفیف در شقیقه و عقب سر
احساس سفتی در سراسر پیشانی و در ناحیه‌ی پشت سر
درد در شانه، گردن، و ناحیه‌ی پوست سر
معمولاً، درد ممکن است به مدت نیم ساعت تا هفت روز به طول انجامد. ممکن است به دلیل سر و صدای بلند، خستگی بیش از حد، و یا استرس شروع شود و یا شدت یابد. فردی که سردرد تنشی دارد، ممکن است مشکلات خواب و تمرکز داشته باشد.
گزینه‌های درمان
اساساً، مسکن‌ها برای تسکین سردرد تنشی در بسیاری موارد استفاده می‌شوند. مشاهده شده است که بیشتر وقتها، مسکن‌ها باعث تسکین موقت می‌شوند، اما سردرد ممکن است پس از چند روز برگردد. بنابراین، مدیریت روز به روز استرس و تنش، مدیتیشن، پیروی از یک رژیم غذایی سالم و خواب کافی، اقداماتی هستند که می‌توانند به جلوگیری از سردرد کمک کنند. در زیر به چند دارویی که به کاهش سردرد تنشی کمک می‌کنند، اشاره شده است.

مسکن‌های بدون نیاز به نسخه:
↫آسپرین
↫ناپروکسین (به عنوان مثال آلِو (Aleve)، آناپروکس (Anaprox)، ناپرلان (Naprelan)، ناپریسون (Naprosyn)، و غیره
↫ایبوپروفن (به عنوان مثال ادویل (Advil)، موترین (Motrin)، ایبوپرین (Ibuprin)، روفن (Rufen)، و غیره
↫استامینوفن (به عنوان مثال: تیلنول (Tylenol)
↫ترکیب آسپرین، کافئین، و استامینوفن (به عنوان مثال اکسدرین (Excedrin)

توصیه نمی‌شود که داروهای بدون نسخه را بیش از سه بار در هفته مصرف کنید، به این دلیل که ممکن است فقط منجر به برگشت سردرد به حالت اول خود شود، و این سردردها کمی با سردرد تنشی فرق دارند. برگشت دوباره سردرد به طور کلی هنگامی که داروهای سردرد تأثیرشان از بین رفته باشد، رخ می دهد.
داروهایی که جهت تسکین درد نیاز به نسخه‌ پزشک دارند:
↫مسکن‌های نارکوتیک Narcotic (به عنوان مثال بوپرنورفین Buprenorphine)
↫باربیتوراتها Barbiturates (به عنوان مثال باربیتال Barbital، فنوباربیتال Phenobarbital ، و غیره)
فقط در مواردی از سردرد حاد در پشت سر، پزشک ممکن است داروهای فوق الذکر را برای رهایی از درد تجویز کند. با این حال، این داروهای تجویز شده، می‌توانند اعتیاد آور بوده، و از این رو باید تنها در صورتی که بسیار لازم است، مصرف گردند و همچنین برای مدت زمان بسیار کوتاه استفاده شوند.
داروهای تجویزی(بانسخه) تنها در صورتی مصرف شوند که …
… سردردها به مدت بیش از ۲ هفته در ماه طول بکشند.
… داروهای بدون نسخه نتوانند درد را آرام کنند.
… فردی که برای بهبود درد هر نوع دارویی را بیش از سه مرتبه در هفته مصرف می‌کند تا از شر سردرد خلاص شود.
روش گرم و سرد برای تسکین سردرد تنشی
روش گرم ـ پاهای خود را در یک تشت آب گرم قرار دهید. این فرآیند خون را به پاهای شما کشانده و فشار رگهای خونی سر را کاهش می‌دهد، در نتیجه سردرد آرام می‌شود. فشار زیاد در رگهای خونی، همراه با انقباض عضلانی در ناحیه‌ی سر و گردن عامل اصلی سردرد تنشی است.
روش سرد ـ دستان خود را به درون آب یخ فرو برده و تا زمانی که بتوانید تحمل کنید، در آب نگه دارید. در حالی که دست‌ها در آب خیس شده، سعی کنید، مُشتهای خود باز و بسته کنید؛ این روش در تسکین این نوع سردرد کمک می‌کند. سردی آب رگهای خونی را متورم ساخته و فشارهای عصب سر را تسکین می‌دهد.

اقدامات پیشگیرانه
☜ تکنیک‌های مدیریت استرس مانند مدیتیشن و تمدد اعصاب را تمرین کنید.
☜ به هنگام کار، خواندن و غیره وضعیت مناسب بدنی را حفظ کنید.
☜مایعات کافی به بدن خود برسانید، به حد کفایت استراحت و خواب داشته باشید.
☜ در صورتیکه سردرد بخاطر سرما باشد، خودتان را گرم نگه دارید.
☜سعی کنید از یک بالش متفاوتر از بالش معمول خود استفاده کنید و در حالت مناسب بخوابید.
☜ هنگامی که با کامپیوتر کار می‌کنید، تمرینهای گردن و شانه را در فواصل منظم انجام دهید.
☜برای سردرد تنشی مزمن، روش بیوفیدبک biofeedback (روش‌ کنترل‌ حالات‌ روحى‌ و عاطفى‌ مثل‌ دلواپسى‌ و افسردگى‌ از طریق‌ تعدیل‌ اعمال‌ غیرارادى مثل‌ فشار خون‌ و تپش‌ قلب‌ به‌ کمک‌ ابزار الکترونیکى‌) به بهتر شدن تمرینات تمدد اعصاب کمک می‌کند.
☜شل کننده‌های عضلانی مانند تیزانیدین Tizanidine ، و ماساژ عضلاتی که درد می‌کنند نیز ممکن است کمک کند.

راسخون

اشتراک گذاری :
برچسب ها :

 • آخرین بروزرسانی های نودیها

 • آخرین عکسهای شبکه های اجتماعی

 • آخرین آهنگ ها

  دانلود آهنگ جدید عاشق که بشی با صدای احسان خواجه امیری دانلود آهنگ جدید عاشق که بشی با صدای احسان خواجه امیری دانلود آهنگ طنز برادر به بهانه ی دستگیری برادرخانِ جناب اسحاق جهانگیری با صدای علی ذکریایی دانلود آهنگ طنز برادر به بهانه ی دستگیری برادرخانِ جناب اسحاق جهانگیری با صدای علی ذکریایی دانلود آهنگ جدید حامد همایون برای محرم ۹۶/ام المصائب دانلود آهنگ جدید حامد همایون برای محرم ۹۶/ام المصائب «کاش ندیده بودمت» با صدای محسن چاوشی منتشر شد +دانلود «کاش ندیده بودمت» با صدای محسن چاوشی منتشر شد +دانلود دانلود آهنگ زیبا و جدید حامد زمانی – شمشیر – با کیفیت عالی دانلود آهنگ زیبا و جدید حامد زمانی – شمشیر – با کیفیت عالی آهنگ «نگاه آخر» خواننده و آهنگساز سید حمزه موسوی تقدیم به شهید مدافع حرم «محسن حججی» آهنگ «نگاه آخر» خواننده و آهنگساز سید حمزه موسوی تقدیم به شهید مدافع حرم «محسن حججی» دانلود آهنگ جدید«دلارام» حامد زمانی با کیفیت ۳۲۰ دانلود آهنگ جدید«دلارام» حامد زمانی با کیفیت ۳۲۰ دانلود آهنگ جدید علیرضا عصار “مرد می خواهد!” – mp3 و موزیک ویدئو دانلود آهنگ جدید علیرضا عصار “مرد می خواهد!” – mp3 و موزیک ویدئو دانلود آهنگ شد خزان گلشن آشنایی… بدیع زاده – با کیفیت خوب(گرامافونی) دانلود آهنگ شد خزان گلشن آشنایی… بدیع زاده – با کیفیت خوب(گرامافونی) دانلود تیتراژ ابتدایی ماه عسل ۹۶ محمد علیزاده – با کیفیت عالی دانلود تیتراژ ابتدایی ماه عسل ۹۶ محمد علیزاده – با کیفیت عالی
 • بازی

  دسترسی به کلش آف کلنز محدود می‌شود دسترسی به کلش آف کلنز محدود می‌شود کوچ کاربران از تلگرام به اپلیکیشن تازه وارد پینگل کوچ کاربران از تلگرام به اپلیکیشن تازه وارد پینگل بازی محبوب Super Mario Run نیازمند اتصال دائم به اینترنت است بازی محبوب Super Mario Run نیازمند اتصال دائم به اینترنت است نحوه حذف اکانت اینستاگرام نحوه حذف اکانت اینستاگرام با نکات امنیتی “موبایل بانک” آشنا شوید با نکات امنیتی “موبایل بانک” آشنا شوید با این ترفندها بدون رمز عبور قفل گوشی اندروید خود را باز کنید با این ترفندها بدون رمز عبور قفل گوشی اندروید خود را باز کنید جلوگیری از خوانده شدن پیام بعد از ارسال اشتباه در تلگرام جلوگیری از خوانده شدن پیام بعد از ارسال اشتباه در تلگرام چگونه با هزینه کم لپ تاپ خوب بخرید؟ چگونه با هزینه کم لپ تاپ خوب بخرید؟ همه چیز درباره بازی پوکمن گو Pokeman Go همه چیز درباره بازی پوکمن گو Pokeman Go
 • طراحی سایت

  HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial
 • گروه سایتهای اسلام مووی - نودیها 1386 - 1396