MENUMENU
🌍امروز: سه شنبه, ۲۹ اسفند , ۱۳۹۶ 🌍
لوگوی سایت بزرگ سرگرمی نودیها نسخه 1.4
#امام_باقر_ع لینکستان #رادیو_نوروز_97 #مجری_ویژه_برنامه_های_تحویل_سال_97 #سریال_های_نوروز_97

ارتباط با ما

از طریق تلگرام: راه ارتباطی تلگرام

صفحات نودی‌ها در شبکه‌های اجتماعی

 
RSS صفحه اصلی سایت صفحه گوگل پلاس صفحه توییتر
 

آخرین مداحی ها

سخنان عجیب سرکرده تراریخته ایران را بخوانید

0
نودیها:دکتر بهزاد قره‌یاضی، رئیس انجمن ایمنی‌زیستی کشور و از مدافعان محصولات تراریخته است. استدلالش هم این است که باید از فناوری‌های روز دنیا استفاده کرد.
او می‌گوید خانواده‌اش شریک همه موفقیت‌هایش هستند. وی خود را مدیون مردم می‌داند و می‌گوید امیدوار است مرگ او در بستر بیماری نباشد، بلکه شهید شود.

مشروح گفت‌وگو با او را در ادامه بخوانید.

چطور شد به انجمن ایمنی زیستی رفتید و پیشینه علمی شما در این زمینه چه بود؟

من ایمنی‌زیستی را با توجه به فقدانش در کشور و نبود هرگونه صدایی در بین مسئولان، در ایران مطرح کردم. علتش این بود که هنوز رشته‌ای به نام ایمنی زیستی در دانشگاه‌های کشور نداریم؛ رشته‌های گوناگونی داریم، اما رشته‌ای به این نام نه. با توجه به این فقدان، کار تحقیقاتی و پژوهشی مشکل‌تر می‌شود. ما ایمنی‌زیستی را راه انداختیم تا این نقیصه را برطرف کنیم.

شما در چه رشته دانشگاهی تحصیل کرده‌اید؟

ژنتیک خوانده‌ام. لیسانس زراعت، فوق‌لیسانس زراعت، دکترای ژنتیک و فوق دکترای مهندسی ژنتیک خوانده‌ام. ایمنی‌زیستی هم فوق‌تخصص دوره فوق‌دکترای من است.

از شما به عنوان یکی از مدافعان محصولات تراریخته نام برده می‌شود. با توجه به سیل انتقادات به این محصولات، دلیل موافقت شما چیست؟

من موافق همه فناوری‌ها هستم. وقتی پیامبر عظیم‌الشأن ما می‌فرمایند «اطلبوا العلم من المهد الی اللحد» چگونه می‌توانیم به یک دستاورد بشری نه بگوییم؟ کسانی باید پاسخ بدهند که مقابل یک روند توسعه علمی جهانی ایستاده‌اند. محصولات تراریخته مورد تائید سازمان بهداشت جهانی است و ۲۰سال در کشور ما مورد استفاده قرار گرفته.

شما در خانه و برای اعضای خانواده‌تان هم از این محصولات استفاده می‌کنید؟

در خانه هم استفاده می‌کنیم. شما هم استفاده می‌کنید. مگر کسی هست استفاده نکند؟ همه روغن‌ها محصولات تراریخته هستند. همه ذرت‌ها و سویاها در همه دنیا محصولات تراریخته هستند که مردم مصرف می‌کنند. ۸۲ درصد سطح زیر کشت سویای دنیا و ۷۰ درصد ذرت تولیدی دنیا محصولات تراریخته است. کیست که امروز از سویا و ذرت استفاده نکند؟ ما سالانه چند میلیون تن از این محصولات وارد و مصرف می‌کنیم.

چند فرزند دارید؟

دو پسر دارم و دو نوه.

آنها در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کنند؟

پسر بزرگم دکترای کامپیوتر دارد. لیسانس و فوق‌لیسانسش را در دانشگاه شریف و دکترایش را در آمریکا گرفت. فرزند کوچکم هم در رشته آمار زیستی تحصیل می‌کند.

میانه شما و اهل خانه چگونه است؟

عالی است. عاشق‌شان هستم.

فعالیت کاری شما باعث نشده برای آنها وقت کم بگذارید؟

آنها شریک همه موفقیت‌های من هستند. طبعا پشت هر مرد موفق زن ایثارگر ایستاده. من ۶ صبح می‌زنم بیرون و ۱۰ شب برمی‌گردم. تا زمانی که توان داریم به مردم خدمت می‌کنیم، چون با هزینه این مردم تحصیل کردیم. من با پول همین مردم دانشگاه رفتم و بورس گرفتم و در دانشگاه‌های خارج تحصیل کردم. بنابراین ما مدیون این مردم هستیم؛ مردمی که ممکن است خودشان از داشتن یک رفاه محروم باشند، اما هزینه‌های تحصیل ما را فراهم کردند.

ورزش هم می‌کنید؟

صبح‌ها اگر حول و حوش ساعت ۸صبح جلسه‌ای نداشته باشم معمولا یک ساعت می‌دوم.

شما برادر شهید هستید و در دوران جبهه هم حضور داشتید. الان هم هنوز آن روحیه را حفظ کرده اید؟

عاشق کشورم هستم و هر موقع لازم باشد، داوطلبانه به جبهه می‌روم. امنیتی که ما داریم مرهون شهدای جنگ تحمیلی و شهدای دفاع از حرم و نیروهای نظامی و امنیتی ماست. این‌که ما جزیره ثبات در دریای پرتلاطم بی‌ثباتی در منطقه هستیم، در درجه اول مدیون رهبری و خون شهدا و دوم اتحاد مردم است. من مرتبه قبل عهد کردم شهید شوم. امیدوارم خداوند این توفیق را عطا کند که در بستر بیماری نمیرم، بلکه شهید شوم تا دینم را به برادر شهیدم و این کشور ادا کنم.

ببینید روش پاسخ گویی ایشان به سئوالات چقدر علمی و تخصصی است؟ خود مردم باید قضاوت کنند : از شما به عنوان یکی از مدافعان محصولات تراریخته نام برده می‌شود. با توجه به سیل انتقادات به این محصولات، دلیل موافقت شما چیست؟
من موافق همه فناوری‌ها هستم. وقتی پیامبر عظیم‌الشأن ما می‌فرمایند «اطلبوا العلم من المهد الی اللحد» چگونه می‌توانیم به یک دستاورد بشری نه بگوییم؟ کسانی باید پاسخ بدهند که مقابل یک روند توسعه علمی جهانی ایستاده‌اند. محصولات تراریخته مورد تائید سازمان بهداشت جهانی است و ۲۰سال در کشور ما مورد استفاده قرار گرفته.

واقعا جالب است پیامبر اکرم ص فرموده اند علم را هر جا هست بیاموزید که فرموده بسیار خوبی است ولی آیا فرموده اند محصولاتی که سبب بیماری مردم می شوند را به مردم مسلمان بخورانید؟ برای تجارت؟ برای سود؟ برای منفعت؟ خب اگر این محصولات خوب است پس چرا ۳۸ کشور پیشرفته دنیا اجازه کشت آنها را نمی دهد؟ چرا رژیم صهیونیستی حتی ۱ متر آز انها کشت نمی شود؟ چرا کمپتنی های تراریخته توسط صهیونیست ها حمایت می شوند؟

شما در خانه و برای اعضای خانواده‌تان هم از این محصولات استفاده می‌کنید؟
در خانه هم استفاده می‌کنیم. شما هم استفاده می‌کنید. مگر کسی هست استفاده نکند؟ همه روغن‌ها محصولات تراریخته هستند. همه ذرت‌ها و سویاها در همه دنیا محصولات تراریخته هستند که مردم مصرف می‌کنند. ۸۲ درصد سطح زیر کشت سویای دنیا و ۷۰ درصد ذرت تولیدی دنیا محصولات تراریخته است. کیست که امروز از سویا و ذرت استفاده نکند؟ ما سالانه چند میلیون تن از این محصولات وارد و مصرف می‌کنیم.

یعنی شما ۲۰ سال است تراریخته به خورد ملت ایران داده اید ولی به مردم اطلاع نداده اید؟ مخفیانه کاشته اید؟ مردم از کجا بدانند کدام محصول تراریخته است؟ پس مردم دارند همه مصرف می کنند بدون آنکه اگاه باشند؟ آیا این تضییع حقوق شهروندی نیست؟ چرا روی اسینهایی که میگویید تراریخته است برچسب نمی زنید؟ چرا در اروپا روی همه محصولات تراریخته بر چسب می زنند تا مردم بدانند و حق انتخاب داشته باشند ولی ایرانی ها حق ندارند بدانند؟ چرا دانشمندانی که اطلاع رسانی می کنند را به دادگاه می کشید ؟ چرا آنها را از دانشگاه اخراج می کنید؟ این همه مقاله در خطرات تراریخته یعنی هیچ؟ یعنی بی ارزش؟ بعد دعا می کنید شهید شوید؟ خدا آخر و عاقبت همه ما را بخیر کند؟ که با دین چه می کنیم؟ بله مردم حال متوجه شدید چرا ما اطلاع رسانی می کنیم چون تاجران تراریخته نمی خواهند شما بدانید چه چیزی تراریخته است؟ از حق خود دفاع کنید. proffessdorkarami@

پستهای مرتبط

اشتراک گذاری :
برچسب ها :

, , ,

  • آخرین بروزرسانی های نودیها

  • آخرین عکسهای شبکه های اجتماعی

  • آخرین آهنگ ها

  • سلامت و زیبایی

    با دمنوش‌های زمستانی و خواص فوق‌العاده آنها آشنا شوید با دمنوش‌های زمستانی و خواص فوق‌العاده آنها آشنا شوید مسواک زدن بیش از حد موجب بیماری «تحلیل لثه» می‌شود مسواک زدن بیش از حد موجب بیماری «تحلیل لثه» می‌شود جرم‌گیری دندان با ۶ ماده طبیعی و موثر خانگی جرم‌گیری دندان با ۶ ماده طبیعی و موثر خانگی ده گام برای پیشگیری از سرطان ده گام برای پیشگیری از سرطان علت و درمان برخی ویژگی های بدن مثل بوی بد و یبوست… علت و درمان برخی ویژگی های بدن مثل بوی بد و یبوست… اشتباهات رایجی که خواب شبانه را با مشکل روبرو می‌کند اشتباهات رایجی که خواب شبانه را با مشکل روبرو می‌کند تیر خلاص شنبلیله به دیابت تیر خلاص شنبلیله به دیابت دلایلی که به شما می‌گویند سینوزیت دارید! دلایلی که به شما می‌گویند سینوزیت دارید! درمان کم مویی درمان کم مویی ۱۰ فعالیت روزمره که به کمرتان آسیب می‌رساند ۱۰ فعالیت روزمره که به کمرتان آسیب می‌رساند بلایی که «ماشین ظرفشویی» سرتان می آورد بلایی که «ماشین ظرفشویی» سرتان می آورد کدام روغن‌ها برای تقویت مو مفید است؟ کدام روغن‌ها برای تقویت مو مفید است؟ سالم‌ترین گوشتی که می‌توانید بخورید کدام است؟ سالم‌ترین گوشتی که می‌توانید بخورید کدام است؟ نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها درباره نوشیدنی‌های گازدار نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها درباره نوشیدنی‌های گازدار دانستنی‌های جالب درباره سفید شدن موهای سر دانستنی‌های جالب درباره سفید شدن موهای سر از خواص بی‌نظیر «کافور» چه می‌دانید؟ از خواص بی‌نظیر «کافور» چه می‌دانید؟ لذت گرمای کرسی و خواص درمانی آن در زمستان لذت گرمای کرسی و خواص درمانی آن در زمستان سرماخوردگی خود را با “شربت پیاز و عسل” مداوا کنید سرماخوردگی خود را با “شربت پیاز و عسل” مداوا کنید عفونت تنفسی را با این گل از بین ببرید عفونت تنفسی را با این گل از بین ببرید حیوانات خانگی که جان صاحبان خود را می گیرند! حیوانات خانگی که جان صاحبان خود را می گیرند!
  • طراحی سایت

    HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial
  • گروه سایتهای اسلام مووی - نودیها 1386 - 1396