+++ احادیث شمس الشموس امام رضا علیه السلام +++ از اخلاق‌ پيامبران‌ ، نظافت‌ و پاكيزگى‌ است‌ +++ برادر بزرگتر به‌ منزله‌ پدر است‌ +++ احادیث شمس الشموس امام رضا علیه السلام +++ پيوند خويشاوندى‌ را برقرار كنيد گرچه‌ با جرعه‌ آبى‌ باشد ، و بهترين‌ پيوندخويشاوندى‌ ، خوددارى‌ از آزار خويشاوندان‌ است‌ +++ بخيل‌ را آسايشى‌ نيست‌ ، و حسود را خوشى‌ و لذتى‌ نيست‌ ، و زمامدار را وفايى‌ نيست‌ ، و دروغگو را مروت‌ و مردانگى‌ نيست‌ +++ بعد از انجام‌ واجبات‌ ، كارى‌ بهتر از ايجاد خوشحالى‌ براى‌ مؤمن‌ ، نزدخداوند بزرگ‌ نيست‌ +++ اگر بهشت‌ و جهنمى‌ هم‌ در كار نبود باز لازم‌ بود به‌ خاطر لطف‌ و احسان‌خداوند مردم‌ مظ‌يع‌ او باشند و نافرمانى‌ نكنند +++ هرگاه‌ مردم‌ به‌ گناهان‌ بى‌سابقه‌ روى‌ آورند به‌ بلاهاى‌ بى‌سابقه‌ گرفتارمى‌شوند +++ خسيس‌ بودن‌ آبروى‌ انسان‌ را از بين‌ مى‌برد +++ از فقر انديشه‌ مكن‌ كه‌ خسيس‌ خواهى‌ شد ، و در فكر عمر دراز مباش‌ كه‌ باعث‌ حرص‌ به‌ ماديات‌ است‌ . +++ عاقل‌ ، احسان‌ به‌ مردم‌ را غنيمت‌ مى‌شمارد ، و شخص‌ توانا بايد فرصت‌ راغنيمت‌ شمارد و الا موقعيت‌ از دست‌ مى‌رود +++ احادیث شمس الشموس امام رضا علیه السلام

لوگوی سایت بزرگ سرگرمی نودیها نسخه 1.1
کلیپ صوتی زیبای عاشقانه برای امام زمان (عج) از مرتضی حیدری بنام “پاییز” لینکستان انتشار عکس و فیلم اربعین - بسیار مهم نکات مهم درباره کمک به زلزله زدگان غرب کشور نامه حاج قاسم سلیمانی به رهبر انقلاب در پی پایان داعش

ارتباط با ما

از طریق تلگرام: راه ارتباطی تلگرام

صفحات نودی‌ها در شبکه‌های اجتماعی

 
RSS صفحه اصلی سایت صفحه گوگل پلاس صفحه توییتر
 

آخرین مداحی ها

روایت خواندنی از نحوه ورود قرائتی به تلویزیون

0

نودیها:حجت‌الاسلام محسن قرائتی در برنامه درس‌هایی از قرآن که در اهواز برگزار شد با بیان اینکه دانستن برخی مسائل مشکلی از اسلام را برطرف نمی‌کند اظهار داشت: مثلاً دانستن تعداد اصحاب کهف و یا اینکه امام زمان(عج) ازدواج کرده‌اند یا نه، دانستن اینها خوب است ولی نه واجب است و نه مستحب، پس دانستن آن دردی از اسلام را دوا نمی‌کند و شایسته است که وقتمان را برای به‌دست آوردن جواب چنین سؤال‌هایی تلف نکنیم.

وی با اشاره به اینکه در یاد دادن زبان عربی به دانش‌آموزان نیز در حقشان اجحاف شده است، افزود: مثلاً در کتاب عربی آمده است گنجشک پرواز کرد. آیا دانستن این که گنجشک پرواز کرد فایده‌ای دارد؟ آیا بهتر نیست به‌جای این، از آیه (قاتلوا ائمه الکفر) استفاده شود؟ در جمله اول دانش‌آموز زبان عربی را یاد می‌گیرد و نمره کامل هم می‌گیرد ولی فایده‌ای ندارد و فقط بیت المال و وقت دانش‌آموز تلف می‌شود و هیچ مشکلی از اسلام برطرف نمی‌شود ولی در آیه دوم به‌غیر از یاد گرفتن زبان عربی آیه‌ای مهم را نیز از قرآن یاد می‌گیرد.

رئیس ستاد اقامه نماز بیان کرد: ما در قبال اسلام تنبلی کرده‌ایم. روزی شخصی نزد من آمد و گفت “دعایی به من یاد بده” من نیز در جواب گفتم “بعد از هر نماز دستان خود را بالا بگیر و ده مرتبه بگو «بی‌عرضه‌ام بی‌عرضه‌ام بی‌عرضه‌ام»”.

وی گفت: به‌عنوان نمونه که نشان می‌دهد ما چقدر در قبال اسلام کوتاهی کرده‌ایم این است که علامه تستری یکی از علمای بزرگ ایران بودند و در شهر شوشتر سکونت داشتند. وقتی جوان بودم روزی در همین اهواز مرحوم شهید مطهری را دیدم و از ایشان دلیل حضورشان در اهواز را پرسیدم که گفتند به دیدن علامه تستری می‌روند.

چرا این‌ همه تعطیلی؟

حجت‌الاسلام قرائتی ادامه داد: علامه تستری کتابی نوشته‌اند به‌نام “اوائل” یعنی هر کسی نخستین بار هر کاری را انجام داده در این کتاب جمع‌آوری کرده‌اند. بعد خواندن این کتاب نزد یکی از علمای بزرگ قم رفتم و پرسیدم “چگونه می‌شود چنین کتابی را نوشت؟”، در جواب به من گفتند علامه تستری از اول جوانی قصد داشت کتاب اوائل را بنویسد، او جعبه‌ای داشت که در ۸۰ سال هر کجا به کلمه اول می‌رسید آن را نوشته و در این جعبه می‌انداخت تا این‌که این جعبه پر شد و با استفاده از آن برگه‌ها چنین کتابی را نوشت.

وی عنوان کرد: حال می‌خواهم به شما بگویم که برای نوشتن چنین کتابی در آن زمان ۸۰ سال زمان لازم بود ولی در حال حاضر با استفاده از اینترنت می‌توان همه آن‌ها را در یک لحظه جمع‌آوری کرد. چرا تاکنون هیچ کدام از ما چنین کتابی را ننوشته‌ایم؟

رئیس ستاد اقامه نماز با بیان اینکه “باید از همه ظرفیتمان استفاده کنیم”، تصریح کرد:  چرا این‌ همه تعطیلی؟ در قرآن هم آمده که هنگام نماز کسب و کار را تعطیل کرده و به نماز بشتابیم اما بعد از نماز دوباره به کسب و کارمان بازگردیم. چگونه برای کسب و کار فقط یک ساعت هنگام نماز تعطیلی هست ولی برای کسب علم و دانش این‌ همه تعطیل می‌کنند؟ برای مثال تا قبل از انقلاب چهارشنبه‌ها برای طلاب تعطیل بود اما آیت‌الله مکارم شیرازی به‌همراه چند تن از طلاب روزهای چهارشنبه یک ساعت و نیم جلسه تفسیر قرآن می‌گذاشتند که بعدها تفسیر نمونه حاصل این جلسات شد.

ضرورت تحول در تعطیلات و آموزش و پرورش

وی گفت: در تعطیلات و آموزش و پرورش و کتب درسی از مدرسه و دانشگاه گرفته تا حوزه‌های علمیه باید تحولی ایجاد شود.

حجت‌الاسلام قرائتی خاطرنشان کرد: برخی که تفسیر قرآن می‌گویند خیلی علمی می‌گویند که مردم متوجه نمی‌شوند گاهی هم ساده می‌گویند ولی علمی نیست که اهل علم بتوانند استفاده کنند. باید تفسیری گفته شود که عوام بفهمند و خواص بپسندند، یعنی ساده باشد که مردم متوجه شوند و در عین سادگی علمی هم باشد که اهل علم استفاده کنند.

وی افزود: وهابیت می‌گویند “توسل چیست؟ نباید توسل کرد”، اما پست‌ترین افراد دنیا هم وقتی جایی گیر می‌کنند توسل می‌کنند، مثلاً در قوم بنی‌اسرائیل گفتند “یا موسی، برای ما دعا کن”، اینجا هم متوسل شدند ولی نه به موسی، متوسل شدند به عهدی که موسی با خدا داشت.

رئیس ستاد اقامه نماز با ابراز اینکه “پس ما نیز در توسل به شخص متوسل نمی‌شویم، نمی‌شود به گوشت و پوست متوسل شد، ما در توسل به مقام و مرتبه او متوسل می‌شویم”، تأکید کرد: مردم خنده را دوست دارند وقتی مردم را بخندانید جذب شما می‌شوند چقدر خوب است که قرآن را هم با خنده برای مردم تفسیر کنیم و آموزش دهیم.

من هم با خنده توانستم وارد تلویزیون شوم

وی گفت: من هم با خنده توانستم وارد تلویزیون شوم. بعد از انقلاب شهید مطهری به امام گفت “قرائتی به‌ درد تلویزیون می‌خورد”، امام گفت “نمی‌شناسمش” مرحوم مطهری گفت “من در کلاس‌هایش بودم، خوب است”، امام هم پذیرفت. وقتی به صدا و سیما رفتم مسئول آنجا قطب‌زاده به من اجازه نداد، گفت “شما اهل روضه و سخنرانی هستید و تلویزیون جای هنرمندان است و در تلویزیون جای روحانیت نیست و فقط امام و طالقانی می‌توانند در تلویزیون باشند”.

حجت‌الاسلام قرائتی ادامه داد: من هم به آن گفتم که “من هم هنرمند هستم، اگر اجازه دهید ۲ ساعت برایتان برنامه قرآنی می‌گذارم و در آن کاری می‌کنم که حتی یک دقیقه هم نتوانید از خنده دهانتان را ببندید”. یک روز مشخص شد و برای جمعی از هنرمندان ۲ ساعت جلسه گذاشتم. همه خوششان آمد و این‌گونه اجازه دادند که وارد تلویزیون بشوم.

وی گفت: هم‌اکنون در دوران ما بهترین کتاب‌ها، کتاب‌های شهید مطهری است، ایشان ۵۲ کتاب دارند اگر از هر کتاب ۲۰ سخنرانی یک‌ ساعته در می‌آوردم می‌شد ۱۰۰۰ ساعت در حالی که من تاکنون بیش از ۵۰۰۰ ساعت برنامه داشتم. اگر می‌خواستم در برنامه درس‌هایی از قرآن فقط به کتب شهید مطهری اکتفا کنم تاکنون حرف‌هایم تمام شده بود ولی تا حالا نه حرف‌هایم تمام شده و نه من خسته شدم و نه مردم خسته شده‌اند.

رئیس ستاد اقامه نماز در پایان تأکید کرد: این قدرت جاذبه، معجزه قرآن است حتی در سخنرانی‌های سیاسی مانند ۲۲ بهمن هم می‌شود از قرآن سخن گفت.

مشرق

اشتراک گذاری :
برچسب ها :

  • آخرین بروزرسانی های نودیها

  • آخرین عکسهای شبکه های اجتماعی

  • آخرین آهنگ ها

  • سلامت و زیبایی

    هرگز همراه برنج “ماست” نخورید هرگز همراه برنج “ماست” نخورید ۷ نوع آجیل را برای دفع ۷ بیماری ۷ نوع آجیل را برای دفع ۷ بیماری “برفک و آفت دهانی” خود را با گلاب درمان کنید “برفک و آفت دهانی” خود را با گلاب درمان کنید عوارض دندان‌های هالیوودی عوارض دندان‌های هالیوودی غذاهای زود هضم کدامند؟ غذاهای زود هضم کدامند؟ ۱۰ عادت مفید شبانه برای از دست دادن سریع وزن ۱۰ عادت مفید شبانه برای از دست دادن سریع وزن با مُسکن‌های شیمیایی خداحافظی کنید با مُسکن‌های شیمیایی خداحافظی کنید خواص باور نکردنی جعفری خواص باور نکردنی جعفری درمان کیست از منظر طب ایرانی اسلامی درمان کیست از منظر طب ایرانی اسلامی ارده و فواید آن ارده و فواید آن درمان ریزش مو زنان درمان ریزش مو زنان درمان موهای زائد درمان موهای زائد مسائل اورژانس_های_راه_کربلا مسائل اورژانس_های_راه_کربلا تست خانگی تشخیص علت درد تست خانگی تشخیص علت درد نوشیدنی‌هایی که پوستتان را زیباتر می‌کنند نوشیدنی‌هایی که پوستتان را زیباتر می‌کنند مصرف بیش از ۳ فنجان چای در روز ممنوع مصرف بیش از ۳ فنجان چای در روز ممنوع چگونه بفهمیم سرماخورده‌ایم یا آنفلوآنزا گرفته‌ایم؟ چگونه بفهمیم سرماخورده‌ایم یا آنفلوآنزا گرفته‌ایم؟ اگر دچار سوزش سر دل می‌شوید، ۸ گزینه غذایی را نخورید اگر دچار سوزش سر دل می‌شوید، ۸ گزینه غذایی را نخورید چهار آنتی‌هیستامین طبیعی چهار آنتی‌هیستامین طبیعی خواص آب زرشک خواص آب زرشک
  • طراحی سایت

    HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial
  • گروه سایتهای اسلام مووی - نودیها 1386 - 1396