MENUMENU
🌍امروز: شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۳۹۷ 🌍
لوگوی سایت بزرگ سرگرمی نودیها نسخه 1.4
میلاد ارباب دو عالم حسین (ع)
لینکستان #تغییر_خطرناک_در_کتابهای_درسی #گلچین_مداحی_سرداران_کربلا #داستان_سریالی_عشق_من_مهناز

ارتباط با ما

صفحات نودی‌ها در شبکه‌های اجتماعی

 
RSS صفحه اصلی سایت صفحه گوگل پلاس صفحه توییتر
 

آخرین مداحی ها

درمان کم مویی

0

نودیها:مو درآوردن افراد کوسه

به عنوان درمان باید مقداری فندق را با پوست در تنور یا به طریق دیگری بسوزانید بعد پوست و مغز سوخته شده را بسیار نرم بسایید، بعد با پیه آب کرده‌ی گراز مخلوط کرده و هر شب بر موضع بی مو بمالید و ماساژ دهید و بخوابید.
• دنبلان را بسیار نرم بکوبید و مدت زیادی، هر روز بر موضع بمالید. یک تا دو ساعت بعد آن را بشویید.

رویاندن مو در ابرو

برای اینکه در ابرو مو روییده شود یا تعداد موها فزونی یابد، ۲ عدد گردوی کامل با پوست سبز و سخت آن و ۱۰ عدد هسته‌ی خرما را کاملاً بسوزانید. سوزانده‌ی آن‌ها را بسیار نرم بسایید سپس با روغن زرده‌ی تخم مرغ مخلوط کرده و هر شب بمالید.
• بادام تلخ و فندق را خوب بسوزانید و سوخته‌ی آن را نرم بسایید و با روغن زیتون مخلوط کرده و هر شب بمالید.
• فندق را خوب بسوزانید و سوخته‌ی آن را نرم ساییده شب‌ها بمالید.
• بوره‌ی ارمنی و نشادر را بسوزانید و بعد سوخته‌ی آن‌ها را با کمی سرکه‌ی کهنه مخلوط، شب‌ها بمالید.

پرپشت کردن ریش و سبیل

به عنوان درمان دنبلان را بسیار نرم بکوبید و مدت زیادی هر روز بر پوست صورت بمالید و ماساژ دهید و پس از یک تا دو ساعت صورت را بشویید.
• کمی کندش ساییده شده را با روغن و زرده‌ی تخم مرغ مخلوط کرده و شب‌ها بر پوست مالش دهید و بخوابید.
• اگر پوست صورت چرب است فشرده‌ی رزماری را هر شب به صورت بمالید.

تقویت پوست سر

به منظور تقویت پوست سر هر بار ۳۰ گرم کلپوره را در یک لیتر آب بجوشانید و با آب صاف کرده‌ی آن سر را بشویید و کمی صبر کنید تا روی سر بماند بعد دوش بگیرید. علت چربی سر مصرف زیاد چربی‌جات در غذاهای مختلف است که چربی خون افزایش یافته و یکی از عوارضی که توسط چربی خون ایجاد می‌شود همین چربی پوست سر است. در صورتی که پوست سر شما چرب است قبل از هر حمام آب لیموترش یا سرکه بر سر بمالید و مدتی صبر کنید بعد به حمام بروید.

چربی پوست سر

غدد ترشح کننده‌ی چربی در پوست از لایه‌ی خارجی فولیکول‌های مو (۱) منشاء می‌گیرند. غدد ترشح کننده‌ی چربی قبل از بلوغ بدون فعالیت هستند در موقع بلوغ و بعد از آن فعال می‌شوند و ترشحات روغنی خود را که سبوم (۲) نامیده می‌شود به داخل مجرای فولیکول مو می‌ریزند. تعداد این غده‌ها در نواحی صورت، سر، خط وسطی پشت و فاصله‌ی بین عضو تناسلی و مقعد بیشتر از نواحی دیگر است. هر یک از غده‌های بزرگ ترشح کننده‌ی چربی همراه با مو از نوع کرک یا ولوس (۳) تشکیل یک واحد غده‌ی چربی- مویی (۴) را می‌دهند. ترشحات غدد چربی به صورت دوره‌ای انجام می‌گیرد و هورمون استروژن (۵) آن را مهار می‌کند. بنابراین در مردها غدد ترشح کننده‌ی چربی بزرگتر و از نظر عملکرد فعال‌تر از خانم‌ها می‌باشند.
باید دانست که استروژن جزء هورمون‌های جنسی زنانه به حساب می‌آید. اندازه‌ی این غدد و فعالیت های ترشحی آن‌ها تحت تأثیر آندروژن (۶)، یعنی ماده‌ای که ترشحات جنسی مرد را تحریک می‌کند قرار دارد. در نوزادان این نوع غدد به علت تأثیر هورمون‌های مادری، بزرگ هستند ولی در عرض چند ماه بعد از تولد، کوچک، چروکیده و غیرفعال می‌شوند. غدد مزبور، مجدداً قبل از بلوغ بزرگ می‌گردند و در دوران بلوغ که هورمون محرک غدد جنسی از بیضه‌ها یا تخمدان‌ها (۷) ‌ترشح می‌شوند، به اندازه‌ی کامل خود می‌رسند. در این رابطه به نظر می‌رسد که هورمون دی هیدروتستوسترون (۸) بیشترین نقش را داشته باشد. این هورمون تحت تأثیر یک نوع آنزیم به نام ۵-آلفا- ردوکتاز که به وسیله‌ی سلول‌های فولیکول مو ترشح می‌شوند، بر روی هورمون مردانه یا تستوسترون (۹) حاصل می‌شود.
غدد ترشح کننده‌ی چربی تولید یک ماده‌ی روغنی به نام سبوم (۱۰) می‌نماید که فایده‌ی آن را احتمالاً نرم نگهداشتن پوست می‌دانند. اما اهمیت این عمل یا سایر اعمال آن به اثبات نرسیده است. واقعیت این است که پوست اطفال و خردسالان و همچنین پوست کف دست و کف پای بزرگسالان نیز بدون اینکه ترشح سبوم یا ماده‌ای روغنی داشته باشند، نرم و لطیف است.
علت چربی سر مصرف زیاد چربی‌جات در غذاهای مختلف است که چربی خون افزایش یافته و یکی از عوارضی که توسط چربی خون ایجاد می‌شود همین چربی پوست سر است. در صورتی که پوست سر شما چرب است قبل از هر حمام آب لیموترش یا سرکه بر سر بمالید و مدتی صبر کنید بعد به حمام بروید.
گل ختمی، گل ریواس، کتیرا، مورد و بابونه‌ی شیرازی از هرکدام ۱۰۰گرم. پوست لیموترش خشک شده ۵۰۰ گرم همه را مخلوط کرده و بسیار نرم بسایید بعد با یک کیلو سدر مخلوط کنید و هرگاه به حمام می‌روید مقداری از آن را با آب گرم خمیر کنید و پس از ۱۰ دقیقه خمیر را به سر بمالید. ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید تا دارو روی سر بماند بعد دوش بگیرید.
• گل ریواس، مورد، گل بنفشه، شنبلیله‌ی خشک، پوست لیموترش و صدر را به نسبت مساوی مخلوط کرده و بسیار نرم بسایید. در حمام با آب گرم خمیر کنید و سر را بشویید، مدتی صبر کرده سپس دوش بگیرید.
• رب نارنج را قبل از حمام بر سر بمالید و پس از حدود ۲ تا ۳ ساعت به حمام بروید.
• در حمام سر را با آب جوشانده‌ی برگ چغندر بشویید و مدتی صبر کنید بعد دوش بگیرید.
• مورد نرم و نشادر را در آب جوشانده‌ی میوه‌ی کاج مخلوط کنید و در حمام سر را با آن بشویید، بگذارید مدتی روی سر بماند. سپس دوش بگیرید.
• میوه‌ی کاج خرد شده و سبوس برنج، از هرکدام یک کیلو مخلوط کرده و بجوشانید بعد مقداری مورد نرم و نشادر را در آب صاف کرده‌ی آن حل کنید و هر بار به حمام می‌روید سر را با آن بشویید، پس از مدتی صبر کردن دوش بگیرید.

پی‌نوشت‌ها:

۱.Hair Follicle
۲.Sebum
۳.Vellus
۴.Pilosebaceous
۵.Estrogen
۶.Androgen
۷.Gonads
۸.Dihydrotsetosteron
۹.Testosteron
۱۰.Sebum

منبع مقاله :
حاجی شریفی، احمد، (۱۳۹۵)، دائرهالمعارف گیاه درمانی ایران، تهران: انتشارات حافظ نوین، چاپ پانزدهم.

راسخون
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

  • آخرین بروزرسانی های نودیها

  • آخرین عکسهای شبکه های اجتماعی

  • آخرین آهنگ ها

  • سلامت و زیبایی

    دمنوش‌هایی برای رشد موهایتان دمنوش‌هایی برای رشد موهایتان تاثیر روزی حلال در سلامتی تاثیر روزی حلال در سلامتی عسل اصل از قلابی را چگونه تشخصی بدهیم؟ عسل اصل از قلابی را چگونه تشخصی بدهیم؟ ۵ عادت غلط درباره صبحانه خوردن که باید از آنها دوری کرد ۵ عادت غلط درباره صبحانه خوردن که باید از آنها دوری کرد ویژگیهای “عسل طبیعی” و راهکار تشخیص عسل تقلبی چیست ویژگیهای “عسل طبیعی” و راهکار تشخیص عسل تقلبی چیست راهکارهای طب سنتی برای جلوگیری از سرماخوردگی در روزهای برفی راهکارهای طب سنتی برای جلوگیری از سرماخوردگی در روزهای برفی با دمنوش‌های زمستانی و خواص فوق‌العاده آنها آشنا شوید با دمنوش‌های زمستانی و خواص فوق‌العاده آنها آشنا شوید مسواک زدن بیش از حد موجب بیماری «تحلیل لثه» می‌شود مسواک زدن بیش از حد موجب بیماری «تحلیل لثه» می‌شود جرم‌گیری دندان با ۶ ماده طبیعی و موثر خانگی جرم‌گیری دندان با ۶ ماده طبیعی و موثر خانگی ده گام برای پیشگیری از سرطان ده گام برای پیشگیری از سرطان علت و درمان برخی ویژگی های بدن مثل بوی بد و یبوست… علت و درمان برخی ویژگی های بدن مثل بوی بد و یبوست… اشتباهات رایجی که خواب شبانه را با مشکل روبرو می‌کند اشتباهات رایجی که خواب شبانه را با مشکل روبرو می‌کند تیر خلاص شنبلیله به دیابت تیر خلاص شنبلیله به دیابت دلایلی که به شما می‌گویند سینوزیت دارید! دلایلی که به شما می‌گویند سینوزیت دارید! درمان کم مویی درمان کم مویی ۱۰ فعالیت روزمره که به کمرتان آسیب می‌رساند ۱۰ فعالیت روزمره که به کمرتان آسیب می‌رساند بلایی که «ماشین ظرفشویی» سرتان می آورد بلایی که «ماشین ظرفشویی» سرتان می آورد کدام روغن‌ها برای تقویت مو مفید است؟ کدام روغن‌ها برای تقویت مو مفید است؟ سالم‌ترین گوشتی که می‌توانید بخورید کدام است؟ سالم‌ترین گوشتی که می‌توانید بخورید کدام است؟ نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها درباره نوشیدنی‌های گازدار نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها درباره نوشیدنی‌های گازدار
  • تبلیغات در نودیها
  • تبلیغات در نودیها
  • بازنشر مطالب با ذکر منبع بلامانع است گروه سایتهای اسلام مووی - نودیها 1386 - 1396