+++ امام رضا علیه السلام : چون ماه محرّم مى‏ رسيد، كسى پدرم را خندان نمى ‏ديد... چون روز دهم فرا مى‏ رسيد آن روز، روز سوگوارى و اندوه و گريه او بود. +++ امام حسین علیه السلام : فرزندم! بپرهـيز از سـتم بر كسى كه غير از خدا ياورى در مقابل تو ندارد. +++ امام حسین علیه السلام : مردم، بنده دنيايند و به ظاهر، دم از دين مى‏ زنند و تا زمانى كه زندگی‏شان تأمين شود، از آن دفاع می‌كنند؛ امّا چون در بوته آزمايش قرار گيرند، ديندارانْ اندك‏ اند. +++ امام صادق سلام الله علیه: امام صادق عليه السلام ـ: خداوند ، چهار هزار فرشته پريشان و غبار آلوده ، بر قبر حسين عليه السلام گماشته است كه تا روز قيامت ، بر او مى گِريند و هر كس را كه با شناخت حقّ او به زيارتش بيايد ، بدرقه اش مى كنند تا به جايگاه امنش برسانند ، و اگر بيمار شود ، صبح و شب ، عيادتش مى كنند ، و اگر بميرد ، بر جنازه اش حاضر مى شوند و تا روز قيامت ، برايش آمرزش مى طلبند . +++

لوگوی سایت بزرگ سرگرمی نودیها نسخه 1.1
گلچین مداحی 96 لینکستان ماجرای علی گندابی تیکه سخنرانی دکتر حسن عباسی در مورد مسایل روز و شهدا، برجام – گریه استاد! / مهر ۹۶ جواب قرآنی حاج آقای قاسمیان به حسن روحانی صحبتهای شهاب مرادی در مورد اظهارات ترامپ!

صفحات نودی‌ها در شبکه‌های اجتماعی

 
RSS صفحه اصلی سایت صفحه گوگل پلاس صفحه توییتر
 

ارتباط با ما

از طریق تلگرام: راه ارتباطی تلگرام

خوشبختی در زندگی مشترک

0

خانواده

یک کارشناس مسایل دینی ایجاد آرامش در وجود انسان را یکی از کارکردهای مهم خواندن نماز دانست و گفت: پول شاید آسایش را برای انسان به دنبال داشته باشد اما به یقیین آرامش نمی‌آورد بلکه معنویت و عمل به احکام و دستورات الهی است که آرامش را برای انسان رقم می‌زند.

حجت‌الاسلام حسین دهنوی کارشناس مسائل خانواده با اشاره به خصوصیت‌های دختران و پسران، به مقایسه اولویت‌ها و تفاوت‌های آنان پرداخت و در ادامه طرح تقویت مبانی اعتقادی حجاب را نیز مایه آرامش دانست و با تاکید بر این‌که «رعایت حجاب نیز هم برای مردان و هم زنان است»، تصریح کرد: البته محدوده و خطوط قرمز حفظ حجاب بین زنان و مردان متفاوت است به گونه‌ای که خانم‌ها باید تمام بدن آن‌ها به جز صورت و دستان به شرط هیچ‌گونه زینت و آرایش، پوشیده باشد اما برای مردان متفاوت‌تر است.

وی با طرح این سوال که چرا حجاب به این شکل برای آقایان وجود ندارد؟ اظهارکرد: زیرا خانم‌ها به خاطر جذابیت، لطافت روح و جسم و زیبایی‌های که خدای متعال در وجود آن‌ها قرار داده، بیشتر در معرض تهدید هوس‌بازان، عیاشان و ناپاکان قرار دارند بر همین اساس خدای متعال حجاب را برای مصنویت و امنیت آن‌ها قرار داده است.

وی با تشبیه کردن زنان به گوهر و طلا و آقایان به تیرآهن، این سوال را مطرح کرد که دزدان کدام یک از این اشیاء را سرقت می‌کنند؟ تصریح کرد: به طور قطع هیچ دزد عاقلی وقت خودش را برای سرقت تیرآهن پر هزینه و پرخطر که دزدیدن آن سخت و پر سروصداست، تلف نمی‌کند بلکه به سراغ طلا و جواهر ارزشمند، گران قیمت که سرقتش بدون دردسر کمتر و سرو صدا است، خواهد رفت.

این کارشناس مسائل دینی و خانواده جایگاه دختران در جامعه را همانند جایگاه قلب و مغز در جسم دانست و گفت: اگر قلب و مغز آسیب ببیند به طور قطع انسان جان خود را از دست خواهد داد؛ بنابراین اگر دختران جامعه ما نیز فدای هوس بازی عیشان و هوس بازان بشوند به یقیین جامعه از بین خواهد رفت.

وی خطاب به دختران جوان گفت: بدانید که شهوت پرستان، عیاشان، هوس بازان و چشم ناپاکان جامعه در کمین نشسته‌اند که دختران را سرقت و طعمه هواهای نفسانی خود کنند؛ بنابراین بسیار مراقب باشید.

وی رعایت نکردن حجاب و خودنمایی کردن در خیابان‌ها با انواع و اقسام آرایش‌ها به بهانه جذب خواستگار را یکی از نگرش‎ها و القائات غلط و منفی در بین دختران مجرد به ویژه قشر متدین دانست و گفت: یکی از مشکلات مملکت ما آن است که کسی و یا نهاد مشخصی وجود ندارد که دختران محجب، متدین و باوقار را با پسران لایق و شایسته آشنا و ارتباط بدهد.

دهنوی در ادامه به احکام و شروط دین مبین اسلام برای استفاده از موسیقی اشاره کرد و گفت: موسیقی اگر مطرب و با آهنگ تند همراه نباشد و انسان را به هیجان کاذب نکشد و از طرفی دیگر محتوای لهوی و تحریک کننده نداشته باشد، حلال است.

وی در ادامه به آفت‌های روابط نزدیک و حتی تنهایی دختر و پسر و دلایل حرام شمرده شدن آن از منظر دین اسلام اشاره کرد و افزود: یکی از مهم‎ترین آفت‌های ارتباط دختر و پسر نامحرم با هم آن است که گوهر عفت دختران به خاطر این ارتباط از بین می‎رود.

وی با اشاره به توجیه‌های غیرمنطقی و شرعی برخی دختران که می‌گویند مراقب نوع ارتباط خودمان با جنس مخالف هستیم اظهارکرد: زمانی که دو جنس مخالف در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند هورمون‌هایی در درون بدن آن‌ها ترشح می‌شود که به طور غیر ارادی آن‌ها را از خود بی‌خود می‌کند و در حالت خواب و بیدار و گیجی و منگی قرار می‌دهد و به یقیین آن کسی که در این میان خسارتی بزرگ و جبران ناپذیر متحمل می‌شود، دختر است که گوهر عفت خود را از دست داده است.

دهنوی به روابط خیابانی دختران و پسران که به قصد ازدواج ایجاد می‌شود اشاره و خطاب به دختران گفت: تجربه نشان داده که رابطه‌های خیابانی به ازدواج ختم نخواهد شد؛ زیرا موانعی همچون خانواده بر سر راه ایجاد خواهد شد؛ حال اگر این روابط خیابانی هم به ازدواج منجر شود باز دوامی نخواهد داشت؛ چراکه با یک دیر آمدن شوهر و یا همسر به منزل سوء ظن و بدگمانی ایجاد خواهد کرد و در نهایت به طلاق ختم خواهد شد.

وی گفت: ۸۰ درصد دخترها با هدف ازدواج با آقایان ارتباط برقرار می‌کنند در حالی که بر خلاف آن ۸۰ درصد آقایان به قصد لذت و سوءاستفاده با دختران در خیابان اقدام به برقراری ارتباط می‌کنند.

وی با یادآوری این‌که «نیاز غریزی برای مردان در اولویت و نیاز عاطفی برای دختران مهم‌تر است»، تصریح کرد: بیشتر دختران عشق‌ورز و بیشتر پسران عشق‌باز هستند برای همین است که دختران به آسانی فریب عشق‌ورزی‌های کاذب پسران را می‌خورند و به دام هوس‌رانی آن‌ها می‌افتند.

این کارشناس مسایل خانواده خطاب به آقایان متأهل نیز گفت: از آن جا که نیازهای غریزی مردان از طریق چشم ارضاء می‌شود مراقب باشید به زنان نامحرم به قصد لذت نگاه نکنید؛ چراکه این نگاه شما را از همسرتان دور خواهد کرد و وقتی به خانه رفتید نسبت به او بی‌تفاوت خواهید شد و عاطفه خرج او نخواهید کرد و در نهایت کانون گرم خانواده سرد خواهد شد.

وی به باید و نبایدهای که می‌طلبد در زندگی خانوادگی برای رسیدن به خوشبختی به آن توجه کرد نیز اشاره کرد و با تشریح چگونگی رعایت اخلاق اسلامی در خانواده و نقش آن در تحکیم این نهاد مقدس افزود: صداقت، وفاداری، فداکاری و احترام محور اخلاق در خانواده است.

وی با تاکید بر «لزوم نقش‌پذیری از الگوهای اسلامی در زمینه زندگی خانوادگی»، گفت: حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) بعد از گذشت قرن‌ها همچنان از نمونه‌های یک زندگی عاشقانه و متعالی هستند که با الگو قرار دادن این دو بزرگوار می­توان زندگی شاد و پر برکتی را رقم زد.

دهنوی عاطفه را کلید گشاینده قفل‎ها دانست و به وجود جملات درخشانی که اثر شگفت‌انگیزی بر ایجاد عشق و علاقه بین همسران دارند اشاره و تصریح کرد: شنیدن جمله «دوستت دارم» برای بانوان و «به تو افتخار می‌کنم» برای مردان اثر ویژه‌ای دارد به گونه‌ای که حضرت محمد(ص) نیز در این زمینه فرموده‎اند« جمله دوستت دارم مرد به زنش اثرش مثل نقشی است که بر سنگ حک شده و فراموش نمی‌شود و تا ابد از دلش بیرون نمی‌رود».

وی همچنین به اثرات لقمه حرام اشاره کرد و گفت: لقمه حرام نابودی زندگی خانوادگی را به دنبال دارد.

وی توقع زیاد داشتن از همسر را نیز از دیگر عوامل نابودی زندگی خانوادگی برشمرد و افزود: بانوان باید توجه داشته باشند که با سرزنش و غر زدن سبب دلسردی همسران‌شان از خانه و خانواده نشوند؛ چراکه گاهی رفتارها باعث تداعی معانی می‌شود و مرد با ورود به خانه در صورت وجود چنین شرایطی مسائل و مشکلات زندگی برایش تازه می‌شود.

دهنوی همچنین خاطرنشان کرد: دروغ گفتن حرام است اما راست گفتن واجب نیست؛ بنابراین همسران نباید حرف‌هایی را که موجب بدگمانی و زمینه بحث و دعوا می‌شوند را به یکدیگر منتقل کنند.

وی تاکید کرد: مردان باید مردشناسی خود را تقویت کنند و بدانند زنان حس تعلق نسبت به مردان دارند و مردان نباید رفتارهایی از خود نشان دهند که همسرشان حس کند این تملک در خطر است، از سوی دیگر زنان نیز باید برای همسرانشان اقتدار قائل شوند زیرا که این مهم‌ترین نیاز مردان است.

وی با بیان این‌که «مردان و زنان نباید قیاس به نفس کنند»، تصریح کرد: زنان و مردان تفاوت‌های اساسی دارند و نباید خود را با همسرشان مقایسه کنند. همسران به یکدیگر احترام بگذارند و حتی طرف مقابل را با احترام صدا بزنند.

 

ایسنا

پستهای مرتبط

اشتراک گذاری :
برچسب ها :

, , , , ,

 • آخرین بروزرسانی های نودیها

 • آخرین عکسهای شبکه های اجتماعی

 • آخرین آهنگ ها

  دانلود آهنگ طنز برادر به بهانه ی دستگیری برادرخانِ جناب اسحاق جهانگیری با صدای علی ذکریایی دانلود آهنگ طنز برادر به بهانه ی دستگیری برادرخانِ جناب اسحاق جهانگیری با صدای علی ذکریایی دانلود آهنگ جدید حامد همایون برای محرم ۹۶/ام المصائب دانلود آهنگ جدید حامد همایون برای محرم ۹۶/ام المصائب «کاش ندیده بودمت» با صدای محسن چاوشی منتشر شد +دانلود «کاش ندیده بودمت» با صدای محسن چاوشی منتشر شد +دانلود دانلود آهنگ زیبا و جدید حامد زمانی – شمشیر – با کیفیت عالی دانلود آهنگ زیبا و جدید حامد زمانی – شمشیر – با کیفیت عالی آهنگ «نگاه آخر» خواننده و آهنگساز سید حمزه موسوی تقدیم به شهید مدافع حرم «محسن حججی» آهنگ «نگاه آخر» خواننده و آهنگساز سید حمزه موسوی تقدیم به شهید مدافع حرم «محسن حججی» دانلود آهنگ جدید«دلارام» حامد زمانی با کیفیت ۳۲۰ دانلود آهنگ جدید«دلارام» حامد زمانی با کیفیت ۳۲۰ دانلود آهنگ جدید علیرضا عصار “مرد می خواهد!” – mp3 و موزیک ویدئو دانلود آهنگ جدید علیرضا عصار “مرد می خواهد!” – mp3 و موزیک ویدئو دانلود آهنگ شد خزان گلشن آشنایی… بدیع زاده – با کیفیت خوب(گرامافونی) دانلود آهنگ شد خزان گلشن آشنایی… بدیع زاده – با کیفیت خوب(گرامافونی) دانلود تیتراژ ابتدایی ماه عسل ۹۶ محمد علیزاده – با کیفیت عالی دانلود تیتراژ ابتدایی ماه عسل ۹۶ محمد علیزاده – با کیفیت عالی دانلود آهنگ حامد زمانی “بگذرد” – اردیبهشت ۹۶ – ۱۲۸ و ۳۲۰ کیفیت عالی دانلود آهنگ حامد زمانی “بگذرد” – اردیبهشت ۹۶ – ۱۲۸ و ۳۲۰ کیفیت عالی
 • بازی

  دسترسی به کلش آف کلنز محدود می‌شود دسترسی به کلش آف کلنز محدود می‌شود کوچ کاربران از تلگرام به اپلیکیشن تازه وارد پینگل کوچ کاربران از تلگرام به اپلیکیشن تازه وارد پینگل بازی محبوب Super Mario Run نیازمند اتصال دائم به اینترنت است بازی محبوب Super Mario Run نیازمند اتصال دائم به اینترنت است نحوه حذف اکانت اینستاگرام نحوه حذف اکانت اینستاگرام با نکات امنیتی “موبایل بانک” آشنا شوید با نکات امنیتی “موبایل بانک” آشنا شوید با این ترفندها بدون رمز عبور قفل گوشی اندروید خود را باز کنید با این ترفندها بدون رمز عبور قفل گوشی اندروید خود را باز کنید جلوگیری از خوانده شدن پیام بعد از ارسال اشتباه در تلگرام جلوگیری از خوانده شدن پیام بعد از ارسال اشتباه در تلگرام چگونه با هزینه کم لپ تاپ خوب بخرید؟ چگونه با هزینه کم لپ تاپ خوب بخرید؟ همه چیز درباره بازی پوکمن گو Pokeman Go همه چیز درباره بازی پوکمن گو Pokeman Go
 • طراحی سایت

  HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial
 • گروه سایتهای اسلام مووی - نودیها 1386 - 1396