+++ امام رضا علیه السلام : چون ماه محرّم مى‏ رسيد، كسى پدرم را خندان نمى ‏ديد... چون روز دهم فرا مى‏ رسيد آن روز، روز سوگوارى و اندوه و گريه او بود. +++ امام حسین علیه السلام : فرزندم! بپرهـيز از سـتم بر كسى كه غير از خدا ياورى در مقابل تو ندارد. +++ امام حسین علیه السلام : مردم، بنده دنيايند و به ظاهر، دم از دين مى‏ زنند و تا زمانى كه زندگی‏شان تأمين شود، از آن دفاع می‌كنند؛ امّا چون در بوته آزمايش قرار گيرند، ديندارانْ اندك‏ اند. +++ امام صادق سلام الله علیه: امام صادق عليه السلام ـ: خداوند ، چهار هزار فرشته پريشان و غبار آلوده ، بر قبر حسين عليه السلام گماشته است كه تا روز قيامت ، بر او مى گِريند و هر كس را كه با شناخت حقّ او به زيارتش بيايد ، بدرقه اش مى كنند تا به جايگاه امنش برسانند ، و اگر بيمار شود ، صبح و شب ، عيادتش مى كنند ، و اگر بميرد ، بر جنازه اش حاضر مى شوند و تا روز قيامت ، برايش آمرزش مى طلبند . +++

لوگوی سایت بزرگ سرگرمی نودیها نسخه 1.1
گلچین مداحی 96 لینکستان ماجرای علی گندابی تیکه سخنرانی دکتر حسن عباسی در مورد مسایل روز و شهدا، برجام – گریه استاد! / مهر ۹۶ جواب قرآنی حاج آقای قاسمیان به حسن روحانی صحبتهای شهاب مرادی در مورد اظهارات ترامپ!

صفحات نودی‌ها در شبکه‌های اجتماعی

 
RSS صفحه اصلی سایت صفحه گوگل پلاس صفحه توییتر
 

ارتباط با ما

از طریق تلگرام: راه ارتباطی تلگرام

«حالا خورشید»، ابتکار را از سایه بیرون کشید

0

نودیها:در حالی که پس از تبدیل شدن برنامه “دورهمی” مهران مدیری به یک رپرتاژ تمام عیار و بدون چالش برای معصومه ابتکار، بسیاری از مخاطبان، روندی مشابه را برای گفت و گوی زنده رضا رشیدپور با این بانوی سبزپوش، در برنامه “حالا صبح”پیش‌بینی می‌کردند، این برنامه که صبح روز یک‌شنبه هفتم آذر از شبکه سوم سیما پخش شد، نه تنها بسیاری از پرسش‌ها و بعضاً انتقادات جامعه را به خوبی مطرح کرد بلکه مهم‌تر از آن توانست بستری مناسب برای آشنایی بیشتر مخاطب با این چهره سیاسی که به مدت دوازده سال، سکان حفاظت از محیط زیست کشور را در دست گرفته فراهم آورد.

هر چند ابتکار، این گفت‌‌وگو را با متهم کردن رسانه‌ها به شانتاژ خبری آغاز کرد و ادامه داد، اما سرانجام در پایان، تصویری از یک اسطوره شانتاژ، فرافکنی و سفسطه در ذهن مخاطب از خود به جا گذاشت.
این گفت‌وگو ساعاتی پس از پخش، واکنش تند سه تن از نمایندگان استان خوزستان را در مجلس شورای اسلامی به دنبال داشت چرا که ابتکار علی‌رغم تکذیب‌های مکرر نمایندگان مجلس شورای اسلامی و فعالان زیست محیطی درباره ادعاهای پیشین خود مبنی بر آبگیری ۶۳ در صدی تالاب هورالعظیم که اخیراً به اعزام هیئتی متشکل از نمایندگان مجلس و نمایندگان سازمان حفاظت محیط زیست به منظور بررسی وضعیت این تالاب منجر شده بود، در این گفت‌وگو، همچنان آبگیری ۶۲ در صدی تالاب هورالعظیم را از تجربیات موفق دولت برشمرد. ادعایی که به دنبال آن، قاسم ساعدی، نماینده مردم هویزه و دشت آزادگان با انتقاد از دروغ‌پردازی‌های مکرر ابتکار از روحانی خواست در این روزهای پایانی، چهره‌ای دروغ پرداز، ناکارآمد و بی تفاوت در برابر تخلفات زیست محیطی را از دولت تدبیر و امید حذف کند.

اما آبگیری ۶۲ درصدی هورالعظیم تنها یکی از مواردی بود در این گفت‌و‌گوی تلویزیونی، مهارت ابتکار را در فرافکنی و وارونه جلوه دادن حقایق به نمایش گذاشت.

ابتکار در این گفت‌و‌گوی زنده تلویزیونی، عبارت “شانتاژ خبری” را مکرراً به زبان می‌آورد و رسانه‌هایی را وی از آنها تحت عنوان “رسانه‌های خاص” یاد می‌کند به حاشیه‌سازی متهم می‌کند. وی حتی با توجیه فواید سفرش به مراکش، موج اعتراضات مردم را نسبت به خروجش از کشور در اوج آلودگی هوا، ناشی از شانتاژ خبری رسانه‌ها عنوان می‌کند. گویی کاربرانی که هجومشان به صفحه اینستاگرام قهرمان زمین سرانجام سبب شد وی بخش نظرات این صفحه را غیرفعال کند جملگی فاقد قوه تصمیم گیری و ادراک بوده و توسط شانتاژ خبری “رسانه‌های خاص” اغفال شده‌اند.

او در ادامه به اظهارات حاشیه‌ساز سعید متصدی، معاون انسانی خود مبنی بر اینکه “آلودگی هوا یک پدیده طبیعی است” اشاره کرده، و رسانه ملی را متهم به قطع کردن و کنار هم چیدن صحبت‌های معاونش می‌کند. ابتکار حتی صحبت رضا رشیدپور را در تأکید بر اینکه متصدی، این جملات را صریحاً بر زبان آورده قطع می‌کند و به لطف مهارتش در مغلطه، بحث را به جای دیگری می‌کشاند تا با گرفتن دست پیش، به بهترین نحو ممکن، معاونش را از اعتراضات گسترده چند روز گذشته مردم، تبرئه کرده و اتهام جعل این اظهارات را بر دامن رسانه ملی کشور باقی بگذارد. اظهاراتی که بیان آن در بسیاری از کشورها با توجه به شرایط اضطراری و حساسیت جامعه، بدون شک می‌تواند به برکناری مسئول مربوطه منجر شود.

ابتکار در پاسخ به این سوال که چرا به مرکز توجه رسانه‌ها تبدیل شده شهرت رسانه‌ای خود را ناشی از تداخل رویکرد زیست محیطی خود با منافع مادی یا سیاسی برخی افراد و گروه‌ها عنوان می‌کند و با تأکید بر اینکه دفاع وی از حقوق عامه مردم، مستلزم به خطر افتادن منافع برخی افراد و گروه‌هاست جلوگیری از تخریب جنگل‌ها، زمین خواری، شکار حیات‌وحش یا برخورد با واحدهای آلاینده را عامل بروز درگیری و تقابل با برخی گروه‌ها و در نتیجه ایجاد حاشیه‌های رسانه‌ای برای خودش جلوه می‌دهد.

در مبحث آلودگی هوا، ابتکار از تلاش‌های موفقیت‌آمیز سه سال گذشته در راستای آلودگی هوا که به افزایش تعداد روزهای پاک پایتخت منجر شده می‌گوید و علت اصلی ادامه آلودگی هوا را کوتاهی دولت قبل و ایجاد وقفه‌ای هشت ساله در اجرای اقدامات مربوط به کاهش آلودگی هوان عنوان می‌کند تا زمینه را برای دیالوگی کوتاه با رشیدپور فراهم کند. دیالوگی که چشمه‌ای دیگر از عدم صداقت و مهارت ابتکار را در مغلطه به نمایش می‌گذارد. ابتکار در پاسخ به این سوال رشیدپور که چرا طی نشستی با رؤسای پیشین سازمان علل ایجاد این وقفه را جویا نشده می‌گوید: “آخر ما نمی‌خواهیم تقصیر را به گردن دولت قبل بیندازیم.”

رشیدپور: اما شما همین الآن این کار را کردید.

ابتکار: نه من حقیقت را گفتم. مردم باید حقیقت را بدانند.

ابتکار در رد اتهام دست داشتن شوهرش در واردات بنزین با این استدلال که با توجه به یارانه‌ای بودن بنزین در ایران، اگر کسی بنزین را در خارج از کشور ۳۰۰۰ تومان بخرد و در داخل، ۱۰۰۰ تومان بفروشد متضرر خواهد شد، پرسش رشیدپور در رابطه با اینکه شوهرش دقیقاً چه فعالیتی در بخش خصوصی انجام می‌دهد را بی‌جواب می‌گذارد و بی آنکه اشاره‌ای به اعلام نتیجه آزمایشگاه‌هایی که ‌بنزین تولید داخل را استاندارد اعلام کرده بودند، متوقف کردن تولید بنزین داخلی را بهترین تصمیم کاری خود عنوان می‌کند.

مانورهای ابتکار در زمینه موفقیت‌آمیز جلوه دادن فعالیت‌های سه سال گذشته در زمینه احیای دریاچه ارومیه از جمله رهاسازی آب در دریاچه ارومیه با این جمله رشیدپور قطع می‌شود: اما من ماه گذشته دریاچه را دیدم و تطبیق آنچه مشاهده کردم با تصویر رویایی که شما می‌سازید سازگار نیست. ابتکار تأکید می‌کند وضعیت دریاچه ارومیه تابستان امسال تثبیت شد و تراز آن تا یک متر افزایش پیدا کرده.

ابتکار احیای دریاچه ارومیه و تالاب هورالعظیم را از تجربیات دولت عنوان می‌کند بی آنکه اشاره‌ای به ورود فاضلاب تسویه نشده به دریاچه ارومیه و سرریز شدن پس آب شور و آلوده مزارع نیشکر به تالاب هورالعظیم کرده باشد.

این گفت‌و‌گوی تلویزیونی که در آن‌ تلاش ابتکار بر عوامفریبی و فرافکنی حتی برای مخاطبی که سررشته چندانی از مسائل زیست محیطی ندارد هم به سادگی قابل لمس است، بسیاری از معضلات مهم زیست محیطی را مورد بحث قرار می‌دهد اما متأسفانه یکی از مهمترین آنها را از قلم می‌اندازد. در این برنامه شاید به جای آن‌که از ابتکار پرسیده شود که اگر به جای وزیر راه بود استعفا می‌کرد یا خیر، تا وی ضمن ارائه پاسخ منفی استعفا کردن یک مقام مسئول را اقدامی پوپولیستی و منوط به نقش مستقیم او در بروز یک فاجعه عنوان کند، بهتر بود از او سوال می‌شد، چرا به دنبال شهادت سه تن از محیط بانان کشور طی ۴۸ ساعت، که بدون شک خون آنها بر گردن کوتاهی‌های سازمان متبوعشان در گرفتن حقوق قضایی، مادی و معنوی آنهاست، نه تنها استعفا نکردید بلکه حتی برای تسلی خاطر دیگر محیط بانان و بازماندگان این سه شهید، علی‌رغم انتقادات پیاپی نمایندگان مجلس شورای اسلامی از تعلل سازمان حفاظت محیط زیست در تهیه لایحه حمایت از محیط بانان آنقدر وقت‌کشی کردید که پس از گذشت ماه‌ها از شهادت این سه محیط بان که اخیراً با فوت یک محیط بان دیگر بر اثر تجهیزات نامناسب گرمایشی و همچنین زخمی شدن چند تن دیگر از محیط بانان همراه شده است، این لایحه هنوز به مجلس شورای اسلامی نرسیده است؟ لایحه‌ای که هرچند اقدامی کوچک در جهت حفاظت از محیط بانان و در نتیجه محیط زیست کشور به شمار می‌رود اما شاید اگر به موقع نسبت به تهیه آن اقدام شده بود، امروز شاهد چنین خسارات سنگینی در عرصه محیط زیست کشور نبودیم.

اما شهادت سه محیط بان طی ۴۸ ساعت نه تنها به استعفای ابتکار و یا حتی تعجیل در تهیه لایحه حمایت از محیط بانان نینجامید، بلکه پیشنهاد جنجال برانگیز اسماعیل کهرم، مشاور ابتکار را تنها ساعتی پس از شهادت سومین محیط بان در گفت‌و‌گو با صدای آمریکا به دنبال داشت: پیشنهاد خلع سلاح محیط بانان. پیشنهادی که با واکنش‌های اعتراض‌آمیز گسترده‌ای در میان محیط بانان و فعالان محیط زیست رو‌به‌رو شد اما نه تنها عذرخواهی سازمان حفاظت محیط زیست را در پی نداشت بلکه در کمال ناباوری سرآغازی شد برای آنکه این مشاور سالخورده از آن پس ملبس به یونیفورم محیط بانی، ابتکار را در مراسم همراهی کرده، داغی تازه بر دل محیط بانان باقی گذاشته و نمونه‌ای دیگر از دهن کجی به جامعه و زیردستان در اوج بحران‌ها را که ظاهراً یکی از سیاست‌های بانوی سبز اصلاحات است به نمایش بگذارد.

 

برنامه “حالا خورشید” هفتم آذر هر چند در گفت‌و‌گوی خود با معصومه ابتکار، به موضوعات بااهمیتی از جمله دستگیری سه تن از مدیران و کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست طی ماه‌های گذشته نپرداخت اما بدون شک برگه‌ای سیاه در کارنامه ابتکار و دولت روحانی ثبت خواهد کرد. برگه‌ای که نه تنها حکایت از ناکارآمدی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست این کشور دارد بلکه، دروغ پردازی و فرافکنی یک مقام عالی رتبه دولتی را به تصویر می‌کشد که نه از متهم کردن رسانه‌های منتقد باکی دارد و نه از توهین به شعور جامعه. برگه‌ای که انتظار می‌رود نقطه عطفی در چشم پوشی مسئولان از ناکارآمدی مدیریتی معصومه ابتکار تلقی شود.

تسنیم

اشتراک گذاری :
برچسب ها :

 • آخرین بروزرسانی های نودیها

 • آخرین عکسهای شبکه های اجتماعی

 • آخرین آهنگ ها

  دانلود آهنگ طنز برادر به بهانه ی دستگیری برادرخانِ جناب اسحاق جهانگیری با صدای علی ذکریایی دانلود آهنگ طنز برادر به بهانه ی دستگیری برادرخانِ جناب اسحاق جهانگیری با صدای علی ذکریایی دانلود آهنگ جدید حامد همایون برای محرم ۹۶/ام المصائب دانلود آهنگ جدید حامد همایون برای محرم ۹۶/ام المصائب «کاش ندیده بودمت» با صدای محسن چاوشی منتشر شد +دانلود «کاش ندیده بودمت» با صدای محسن چاوشی منتشر شد +دانلود دانلود آهنگ زیبا و جدید حامد زمانی – شمشیر – با کیفیت عالی دانلود آهنگ زیبا و جدید حامد زمانی – شمشیر – با کیفیت عالی آهنگ «نگاه آخر» خواننده و آهنگساز سید حمزه موسوی تقدیم به شهید مدافع حرم «محسن حججی» آهنگ «نگاه آخر» خواننده و آهنگساز سید حمزه موسوی تقدیم به شهید مدافع حرم «محسن حججی» دانلود آهنگ جدید«دلارام» حامد زمانی با کیفیت ۳۲۰ دانلود آهنگ جدید«دلارام» حامد زمانی با کیفیت ۳۲۰ دانلود آهنگ جدید علیرضا عصار “مرد می خواهد!” – mp3 و موزیک ویدئو دانلود آهنگ جدید علیرضا عصار “مرد می خواهد!” – mp3 و موزیک ویدئو دانلود آهنگ شد خزان گلشن آشنایی… بدیع زاده – با کیفیت خوب(گرامافونی) دانلود آهنگ شد خزان گلشن آشنایی… بدیع زاده – با کیفیت خوب(گرامافونی) دانلود تیتراژ ابتدایی ماه عسل ۹۶ محمد علیزاده – با کیفیت عالی دانلود تیتراژ ابتدایی ماه عسل ۹۶ محمد علیزاده – با کیفیت عالی دانلود آهنگ حامد زمانی “بگذرد” – اردیبهشت ۹۶ – ۱۲۸ و ۳۲۰ کیفیت عالی دانلود آهنگ حامد زمانی “بگذرد” – اردیبهشت ۹۶ – ۱۲۸ و ۳۲۰ کیفیت عالی
 • بازی

  دسترسی به کلش آف کلنز محدود می‌شود دسترسی به کلش آف کلنز محدود می‌شود کوچ کاربران از تلگرام به اپلیکیشن تازه وارد پینگل کوچ کاربران از تلگرام به اپلیکیشن تازه وارد پینگل بازی محبوب Super Mario Run نیازمند اتصال دائم به اینترنت است بازی محبوب Super Mario Run نیازمند اتصال دائم به اینترنت است نحوه حذف اکانت اینستاگرام نحوه حذف اکانت اینستاگرام با نکات امنیتی “موبایل بانک” آشنا شوید با نکات امنیتی “موبایل بانک” آشنا شوید با این ترفندها بدون رمز عبور قفل گوشی اندروید خود را باز کنید با این ترفندها بدون رمز عبور قفل گوشی اندروید خود را باز کنید جلوگیری از خوانده شدن پیام بعد از ارسال اشتباه در تلگرام جلوگیری از خوانده شدن پیام بعد از ارسال اشتباه در تلگرام چگونه با هزینه کم لپ تاپ خوب بخرید؟ چگونه با هزینه کم لپ تاپ خوب بخرید؟ همه چیز درباره بازی پوکمن گو Pokeman Go همه چیز درباره بازی پوکمن گو Pokeman Go
 • طراحی سایت

  HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial
 • گروه سایتهای اسلام مووی - نودیها 1386 - 1396