+++ احادیث شمس الشموس امام رضا علیه السلام +++ از اخلاق‌ پيامبران‌ ، نظافت‌ و پاكيزگى‌ است‌ +++ برادر بزرگتر به‌ منزله‌ پدر است‌ +++ احادیث شمس الشموس امام رضا علیه السلام +++ پيوند خويشاوندى‌ را برقرار كنيد گرچه‌ با جرعه‌ آبى‌ باشد ، و بهترين‌ پيوندخويشاوندى‌ ، خوددارى‌ از آزار خويشاوندان‌ است‌ +++ بخيل‌ را آسايشى‌ نيست‌ ، و حسود را خوشى‌ و لذتى‌ نيست‌ ، و زمامدار را وفايى‌ نيست‌ ، و دروغگو را مروت‌ و مردانگى‌ نيست‌ +++ بعد از انجام‌ واجبات‌ ، كارى‌ بهتر از ايجاد خوشحالى‌ براى‌ مؤمن‌ ، نزدخداوند بزرگ‌ نيست‌ +++ اگر بهشت‌ و جهنمى‌ هم‌ در كار نبود باز لازم‌ بود به‌ خاطر لطف‌ و احسان‌خداوند مردم‌ مظ‌يع‌ او باشند و نافرمانى‌ نكنند +++ هرگاه‌ مردم‌ به‌ گناهان‌ بى‌سابقه‌ روى‌ آورند به‌ بلاهاى‌ بى‌سابقه‌ گرفتارمى‌شوند +++ خسيس‌ بودن‌ آبروى‌ انسان‌ را از بين‌ مى‌برد +++ از فقر انديشه‌ مكن‌ كه‌ خسيس‌ خواهى‌ شد ، و در فكر عمر دراز مباش‌ كه‌ باعث‌ حرص‌ به‌ ماديات‌ است‌ . +++ عاقل‌ ، احسان‌ به‌ مردم‌ را غنيمت‌ مى‌شمارد ، و شخص‌ توانا بايد فرصت‌ راغنيمت‌ شمارد و الا موقعيت‌ از دست‌ مى‌رود +++ احادیث شمس الشموس امام رضا علیه السلام

لوگوی سایت بزرگ سرگرمی نودیها نسخه 1.1
کلیپ صوتی زیبای عاشقانه برای امام زمان (عج) از مرتضی حیدری بنام “پاییز” لینکستان انتشار عکس و فیلم اربعین - بسیار مهم نکات مهم درباره کمک به زلزله زدگان غرب کشور

ارتباط با ما

از طریق تلگرام: راه ارتباطی تلگرام

صفحات نودی‌ها در شبکه‌های اجتماعی

 
RSS صفحه اصلی سایت صفحه گوگل پلاس صفحه توییتر
 

آخرین مداحی ها

جنگ نظامی آمریکا علیه ایران در سال 2030 در بازی آرما 3 + عکس

6+

بازی – اخبار

بازی ضد ایرانی آرما 3 و گزارشی از این بازی در ادامه.

شرکت «بوهمیا اینترکتیو» سازنده سری بازیهای «آرما» است که همیشه این سری را به صورت شبیه‌ساز نظامی و با سمت وسویی سیاسی طراحی کرده است.

 آرما در لاتین به معنای سلاح است، اما در اولین نسخه از بازی، نام بازی مخففی از «آرمد اسالت» (حمله مسلحانه) به کار رفته بود که پس از شهرت پیدا کردن این بازی با نام آرما، نامش به طور کلی به آرما تغییر پیدا کرد. در این سری بازی کاربران همیشه در نقش نیروهای آمریکایی قرار می‌گیرند و سعی دارند تا از صلح جهانی محافظت کنند. در شماره‌های قبلی این بازی یعنی «آرما ۱ و ۲» کاربران در نقش نیروهای آمریکایی به مبارزه با نیروهای روسی و چینی می پرداختند و سعی داشتند تا کشورهایی که توسط ارتش این دو کشور اشغال شده‌اند را آزاد سازند.

 

در این سری بازی همیشه یک سرباز امریکایی با نام «دیوید آرم استرانگ» در روند داستانی بازی حضور دارد. آرم استرانگ معمولا در نقش یک فرمانده یا افسر ارشد در بازی ظاهر می‌شود و کاربران را در انجام مأموریتهایشان راهنمایی می‌کند. آرم استرانگ فردی باهوش و فرمانده‌ای خردمند به تصویر کشیده می شود که با طرح‌ریزی هوشمندانه عملیات ها باعث پیروزی ارتش آمریکا می‌ شود و یکی از دلایل مهم قدرت ارتش آمریکا در این بازی به شمار می‌رود. آرم استرانگ در واقع نمادی از قدرت و هوشمندی ارتش امریکا به شمار می رود.

در آخرین شماره این بازی یعنی «آرما ۳» بازیکن در نقش بن کری یکی از سربازهای نیروی ویژه ناتو قرار می‌گیرد. کری ماموریت دارد که جزیره‌های «آلتیس» و «استراتیس» را که نیروهای «سی ست» اشغال کرده‌اند، آزاد کند. در بازی نیروهای «سی ست»  ارتش متحد کشورهای شرقی هستند که فرماندهی این نیروها را «ایران» بر عهده دارد و در تمامی مراحلی که کاربران در نقش نیروهای «سی ست» به ایفای نقش می پردازند، این نیروها به زبان فارسی صحبت می‌کنند. در واقع می‌توان گفت که نیروهای سی‌ست نمادی از ایران قدرتمند است که در سال ۲۰۳۰ به قدرت نظامی قابل توجهی رسیده و برای کشورگشایی به کشورهای منطقه حمله می‌کند. در این نسخه تمامی ماموریت‌های بازی در دو جزیره آلتیس و استراتیس اتفاق خواهند افتاد. مردم جزیره هم با حمایت سازمان‌های جاسوسی «سیا»  و «اس آی اس» انگلیس نیروهای مقاومت تشکیل داده‌اند و برای آزادی خودشان به مبارزه با نیروهای سی ست یا همان نیروهای اشغالگر ایرانی می‌پردازند.

در بازی این گروه با نام ارتش آزاد معرفی می‌شوند که به صورت مخفف «اف آی ای»  از این گروه یاد می‌شود. این گروه نمادی از مردم آزادی‌خواه و مظلوم است که سعی دارند کشور و زندگی خود را آزاد کنند و همانند دیگر بازیها، این کشورهای غربی یعنی آمریکا و انگلیس هستند که به ندای کمک آنها پاسخ می‌دهند. دیگر گروهی که در بازی حضور پر رنگی دارد «نیروی مسلح آلتیس»  است که در بازی به صورت مخفف «ای ای اف» نامیده می‌شوند. این گروه پس از اتفاق صلح منطقه اورشلیم و با حمایت ایران به وجود می‌آید. این ارتش به طور کامل تحت حمایت‌های مالی و تجهیزاتی ایران قرار دارد و در روند بازی متحد اصلی ایران به شمار می‌رود. همچنین این ارتش یکی از اعضای اصلی اتحاد «سی ست» به رهبری ایران است. در حوادث تاریخی‌ای که در منطق داستانی سری بازی آرما اتفاق می‌افتد، اورشلیم(بیت المقدس) پس از جنگهای متعدد موفق می‌شود تا استقلال خود را به دست آورد و به «کشور اسرائیل!» تبدیل شود و پس از این اتفاق برای جلوگیری از خونریزی‌های بیشتر پیمان آتش‌بس با کشورهای منطقه از جمله اتحاد سی ست را امضا می‌کند. پس از این اتفاق ارتش نیروهای مسلح آلتیس با حمایت‌های ایران شکل می‌گیرد و به یکی از متحدین سی ست تبدیل می شود.

شرکت بوهمیا در بخش داستانی این بازی تحولی جدید را در عرصه بازیهای رایانه‌ای ارائه کرده و قرار شده است تا روند داستانی بازی به صورت بسته‌های الحاقی جداگانه برای بازی ارائه شوند. بوهمیا عنوان کرده است که این سه بخش داستانی با نامهای «سوروایو»، «آداپت» و «وین» در تاریخهای مشخص شده در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. این اقدام عجیب شرکت بوهمیا برای یک بازی رایانه‌ای به شمار می‌رفت چرا که تا قبل از آرما ۳ هیچ بازیی وجود نداشت که بخواهد ماموریت‌های داستانی بازی را به صورت جداگانه و بعد از عرضه رسمی بازی در اختیار کاربران قرار دهد. بوهمیا دلیل این کارش را آماده نبودن بخش داستانی بازی عنوان کرد اما بعدها اعلام کرد که هدف اصلی آنها، دادن حالت سریالی به بازی و جذاب تر کردن آن بوده است و آنها با این روش می‌خواسته‌اند جذابیت و هیجان داستان بازی را افزایش دهند.

شخصیت اصلی بازی، سرباز بن کری است که بازیکنان، ماموریتهای داستانی را در نقش این سرباز انجام می‌دهند. کری عضو نیروهای حافظ صلح ناتو است که در مدیترانه خدمت می‌کند. ۵ سال پس از پایان یافتن جنگ داخلی میان جزیره‌های آلتیس و استراتیس، ناتو تصمیم می‌گیرد که نیروهای خود را از جزیره خارج کند و موجب می‌شود که دو جزیره بدون محافظ بمانند و همین مسئله باعث می شود که مورد حمله نیروهای سی ست قرار بگیرند و به اشغال آنها درآیند.

اولین بخش داستانی بازی به روایت روزهای اولیه درگیری و اشغال دو جزیره توسط نیروهای «سی‌ست» می‌پردازد. بازی با حمله نیروهای «سی ست» و از بین رفتن پایگاه های ناتو شروع می‌شود. داستان از جایی آغاز می‌شود که کری به همراه گروهبان دوم آدامز در حال خارج شدن از جزیره استراتیس است. کری به همراه آدامز سوار بر هلیکوپتری می شوند و به پایگاه ناتو به نام «روگین» بازمی‌گردند. در آنجا سربازی به کری گزارش می‌دهد که فرمانده «مک کنون» در پایگاه «کانیمو» نیاز به کمک استراتژیک دارد. کری به همراه آدامز سوار کامیونی می‌شوند و به سمت کانیمو حرکت می‌کنند. آنها در راه با ماشین فرمانده مک کنون روبرو می‌شود که در کنار جاده سرنگون شده و جسد فرمانده مک کنون در کنار آن قرار دارد. کری به سمت پایگاه حرکت می‌کند و وقتی به پایگاه می‌رسد که آنجا زیر آتش دشمن است.

کری و آدامز سعی می‌کنند تا با پایگاه‌های دیگر تماس برقرار کنند و از آنها در خواست کمک کنند اما متوجه می‌شوند که دیگر پایگاه ها هم به اشغال دشمن در آمده‌اند. کری به سمت نقطه «اکس ری» حرکت می‌کند و آنجا را هم تحت کنترل دشمن می‌یابد. کری و آدامز موفق می‌شوند با دیگر نیروهای ناتو که از حمله اولیه جان سالم به در برده‌اند ارتباط بر قرار کنند و به پایگاه قدیمی انگلیسی‌ها در جزیره یعنی ماکسول  عقب‌نشینی کنند. در پایگاه، کری با «کاپیتان میلر» روبرو می‌شود که بالاترین مقام نظامی ناتو زنده مانده در جزیره می‌باشد. میلر نیروهای ناتوی باقی‌مانده از جمله کری را سازماندهی می‌کند تا به مقابله با نیروهای دشمن بپردازند اما در این کار موفق نمی‌شود و نیروهای سی ست موفق می‌شوند پایگاه «ماکسول» را هم از بین ببرند. نیروهای ناتو که به سختی شکست خورده‌اند، مجبور به عقب‌نشینی می‌شوند و اولین مرحله داستانی بازی در این جا به پایان می‌رسد.

در بخش دوم، داستان بازی ۲ روز بعد از نابود شدن پایگاه ماکسول شروع می شود. کری موفق می‌شود تا با میلر ارتباط برقرار کند و میلر به او می‌گوید که پایتخت آلتیس یعنی «کاوالا»  مورد حمله نیروهای «سی ست» قرار گرفته است. کری سعی می‌کند تا خودش را به میلر برساند اما در این کار موفق نمی شود و نیروهای «سی ست» میان او و نیروهای ناتو قرار می‌گیرند. میلر مجبور می شود تا به پناهگاه جدیدی برود و مختصات پناهگاه جدیدش را به کری می‌دهد. کری در راه رفتن به پناهگاه میلر با تعدادی دیگر از سربازان ناتو روبرو می شود و به همراه آنها سعی می کند تا به پناهگاه برود. در راه کری متوجه می‌شود که نیروهای «سی ست» از محل میلر با خبر شده‌اند و سعی دارند آن منطقه را بمباران کنند. کری به همراه سربازان دیگر با نیروهای سی ست درگیر می‌شود و موفق می شوند تا پایگاه نیروهای سی ست را اشغال کنند. پس از این اتفاق کری با میلر تماس برقرار می‌کند و میلر را از پیروزی خود با خبر می سازد. میلر به پایگاه جدید می‌آید و به کری ماموریت تازه‌ای برای جمع‌آوری سوخت و مهمات می‌دهد. کری باید به پایگاه دیگر نیروهای «سی ست» حمله کند و سوخت لازم برای نیروهای ناتو و ارتش آزاد آلتیس را فراهم کند. کری موفق می‌شود تا این ماموریت را هم با موفقیت پشت سر بگذراد و در این ماموریت ضربات سنگینی به نیروهای سی ست و نیروهای مسلح آلتیس وارد کند. پس از این موفقیتها، میلر تصمیم می‌گیرد که برای متوقف کردن پیشروی‌های نیروهای مسلح آلتیس یکی از فرمانده‌های با نفوذ آنها را که در منطقه حضور دارد به قتل برساند. میلر و گروهش در حال کشیدن نقشه حمله هستند که پیامی از طرف همان فرمانده به آنها می‌رسد که او قصد دارد با آنها مذاکره کند. فرمانده اعلام می کند که او باور دارد «سی ست» و نیروهای مسلح آلتیس برای صلح و آزادی مردم نمی‌جنگند و فقط به دنبال منافع خود هستند و به همین خاطر او می‌خواهد با امریکایی‌ها و مردمش متحد شود و به کمک آنها اشغالگران را از کشورش بیرون کند. نیروهای آمریکایی با اینکه به این مسئله شک دارند اما برای جلوگیری از خونریزی و کشته شدن مردم بیگناه تصمیم می‌گیرند تا به این مذاکره بروند! در اینجا قسمت دوم داستان بازی هم به پایان می‌رسد. قسمت سوم بازی قرار است به زودی در اختیار کاربران قرار بگیرد و پایانی برای این سری از بازی آرما به شمار می‌رود.

در روند بازی، نیروهای سی‌ست(نیروهای تحت رهبری ایران) ارتشی قدرتمند به نمایش درآورده می‌شوند که توانسته‌اند پیشرفت‌های نظامی بسیاری داشته باشند. یکی از این پیشرفتها، ساخت سلاحی سری است که این ارتش به کمک آن می‌تواند زمین لرزه‌های مهیبی ایجاد کند. در ماموریت‌هایی که میلر به کری می‌دهد پیدا کردن این سلاح فوق سری و قدرتمند هم یکی از اهداف بازی به شمار می‌رود که نیروهای «سی ست» از آن برای نابودسازی شهرها و پایگاههای نیروهای آمریکایی و ناتو بهره می‌برند. نکته کلی که در این بازی مورد توجه است قدرتمند نشان دادن ایران در بازی است. ایران به عنوان کشوری قدرتمند رهبری اتحاد سی ست را بر عهده دارد و با حمایت‌های مالی و نظامی‌اش نیروهایی نظامی در کشورهای دیگر ایجاد می کند و به کمک این نیروها سعی می‌کند تا کشورهای بیشتری را تحت سلطه خودش در بیاورد.


دانــلود

در برخی مراحل، بازی این امکان را به کاربران می‌دهد تا در نقش نیروهای «سی ست» به انجام ماموریت بپردازند. در این ماموریتها نیروهای «سی ست» به زبان فارسی حرف می‌زنند و بازی مکالمه آنها را به صورت انگلیسی زیر نویس می‌کند. نکته جالبی که در بازی وجود دارد نوع حرف زدن سربازان «سی ست» یا همان ایرانی است. به طور مثال وقتی کاربر به یکی از سربازان دستور تیراندازی می‌دهد و قصد دارد تا دستورش را لغو کند به او می‌گوید: «آتش بس احمق». سربازان ایرانی در بعضی موارد به طور زننده‌ای با هم حرف می‌زنند و صحبتهای آنها شبیه به نیروهای ارتشی نیست. همچنین در بازی نیروهای ایرانی افرادی خشن و به دنبال منافع شخصی نشان داده می‌شوند و بر خلاف نیروهای امریکایی و ناتو که قصد دارند مردم یک کشور را نجات دهند و تا آنجا که ممکن است از سلاح‌های کشتار جمعی استفاده نمی‌کنند، نیروهای ایرانی هرگاه بتوانند شهرها را بمباران می‌کنند و حتی از سلاح فوق پیشرفته زلزله استفاده می‌کنند و مردم زیادی را به کشتن می‌دهند. از نگاه فرماندهان «سی ست» این عملکرد یک عملکرد استراتژیک برای رسیدن به اهداف است و مشکلی با کشتن افراد بیگناه ندارند.

نکته دیگری که در بازی حائز اهمیت است نامگذاری تجهیزات و نحوه دستیابی به آنها در نیروهای سی ست است. به‌طور نمونه یکی از سلاح‌های اصلی نیروهای «سی ست» سلاح «زفیر»  نوعی مسلسل آتش سنگین است یا می‌توان به مسلسل تکاوری «رحیم» که سلاحی سبک با قدرت آتش بار است اشاره کرد. نام سلاح‌های این ارتش تمامی با اسامی ایرانی و عربی نامیده می‌شوند. هیچ‌کدام از این سلاحها متعلق به خود ایران نیست و ایران با خرید نسخه اصلی این سلاح‌ها از کشورهایی نظیر روسیه در ساخت اولیه آنها دست برده و با تغییر دادن جزئیاتی از آنها این سلاح‌ها را به نام خودش بازسازی کرده است. این مسئله در بازی به وفور بیان می‌شود و در بخشی از بازی، به معرفی نیروهای «سی‌ست» پرداخته می‌شود کاربران می توانند گذشته و نحوه ساخت سلاحها و تجهیزات نظامی نیروهای «سی ست» بررسی کنند که در این بررسی‌ها بیان می‌شود که نیروهای ایرانی با تقلید از نمونه‌های خارجی سلاح‌هایی مشابه ساخته‌اند و به نام خودشان بازسازی کرده‌اند. بازی سعی دارد قدرت گرفتن ایران را به نوعی به خاطر سهل‌انگاری کشور هایی نظیر روسیه نشان دهد و می‌خواهد این طرز فکر که اگر از ایران حمایت نشود و جلوی پیشرفت آن گرفته شود، از وقوع فجایع انسانی جلوگیری خواهد شد. در کنار نامگذاری و نحوه بدست آوردن تجهیزات نیروهای «سی ست»، فرمانده اصلی این ارتش هم یک کلنل ایرانی به نام «وحید نامدار»  است که مسئولیت تمام عملکرد ارتش «سی ست» بر عهده اوست. بازی به شکلی نمادین سعی دارد تا عواقب ناشی از قدرت گرفتن ایران را در نگاه مخاطبان به تصویر بکشد و بیان کند که اگر ایران به قدرت برسد می‌تواند امنیت تمام کشورهای غربی را به چالش بکشد و با دخالت و تجهیز نیروهای نظامی در کشورهای دیگر باعث شود تا افراد بیگناه زیادی کشته شوند. خود اتحاد سی ست هم به اجبار ایران شکل گرفته و ایران با سیطره بر کشورهایی نظیر افغانستان، عراق و سوریه توانسته نیرویی متحد برای خودش به وجود آورد تا به اهداف جهانی اش برسد.

در کنفرانسی خبری که در تاریخ ۲۸ می و پیش از انتشار بازی برگزار شد «یوریس یان وانت لند» (مدیر پروژه این بازی)، اخبار تکمیلی مربوط به داستان بازی را در اختیار رسانه‌ها و مخاطبان قرار داد. از جمله اخباری که در این کنفرانس درباره بازی مطرح شد، این بود که نام ارتش ایران (موجود در فیلم تبلیغاتی بازی پیش از انتشار رسمی) به ارتش متحد «سی ست» تغییر پیدا کرده و همچنین دیگر پرچم این ارتش پرچم ایران نیست و پرچم جدید برای آن در نظر گرفته شده است. در این اخبار همچنین از تغییر نام جزیره «لمنوس» به «آلتیس» در پی دستگیری دو نفر از اعضای شرکت بوهمیا در این جزیره خبر داده شد. نیروهای امنیتی یونان اعتقاد داشتند که این دو نفر در حال جاسوسی هستند که «وانت لند» این خبر را تکذیب کرد و اعلام داشت که آنها فقط به دنبال تهیه عکس از جزیره برای هر چه بهتر شدن محیط بازی بوده‌اند. همچنین شرکت بوهمیا در این نشست بیان داشته که این تغییر نام تاکید بیشتری بر تخیلی بودن داستان بازی خواهد داشت. شرکت بوهمیا این تغییرات را همگی برای تاکید بیشتر بر تخیلی بودن داستان بازی معرفی کرد اما با این حال می شود حدس زد که این شرکت چه اهدافی را در پس ساخت چنین بازی‌ای دنبال می کند.

منبع : خبرنامه دانشجویان ایران

اشتراک گذاری :
برچسب ها :

۱ دیدگاه

 1. M Mehdi گفت:

  لعنت ب کسی که این بازی رو ساخت و بازی کرد

  0

 • آخرین بروزرسانی های نودیها

 • آخرین عکسهای شبکه های اجتماعی

 • آخرین آهنگ ها

 • سلامت و زیبایی

  هرگز همراه برنج “ماست” نخورید هرگز همراه برنج “ماست” نخورید ۷ نوع آجیل را برای دفع ۷ بیماری ۷ نوع آجیل را برای دفع ۷ بیماری “برفک و آفت دهانی” خود را با گلاب درمان کنید “برفک و آفت دهانی” خود را با گلاب درمان کنید عوارض دندان‌های هالیوودی عوارض دندان‌های هالیوودی غذاهای زود هضم کدامند؟ غذاهای زود هضم کدامند؟ ۱۰ عادت مفید شبانه برای از دست دادن سریع وزن ۱۰ عادت مفید شبانه برای از دست دادن سریع وزن با مُسکن‌های شیمیایی خداحافظی کنید با مُسکن‌های شیمیایی خداحافظی کنید خواص باور نکردنی جعفری خواص باور نکردنی جعفری درمان کیست از منظر طب ایرانی اسلامی درمان کیست از منظر طب ایرانی اسلامی ارده و فواید آن ارده و فواید آن درمان ریزش مو زنان درمان ریزش مو زنان درمان موهای زائد درمان موهای زائد مسائل اورژانس_های_راه_کربلا مسائل اورژانس_های_راه_کربلا تست خانگی تشخیص علت درد تست خانگی تشخیص علت درد نوشیدنی‌هایی که پوستتان را زیباتر می‌کنند نوشیدنی‌هایی که پوستتان را زیباتر می‌کنند مصرف بیش از ۳ فنجان چای در روز ممنوع مصرف بیش از ۳ فنجان چای در روز ممنوع چگونه بفهمیم سرماخورده‌ایم یا آنفلوآنزا گرفته‌ایم؟ چگونه بفهمیم سرماخورده‌ایم یا آنفلوآنزا گرفته‌ایم؟ اگر دچار سوزش سر دل می‌شوید، ۸ گزینه غذایی را نخورید اگر دچار سوزش سر دل می‌شوید، ۸ گزینه غذایی را نخورید چهار آنتی‌هیستامین طبیعی چهار آنتی‌هیستامین طبیعی خواص آب زرشک خواص آب زرشک
 • طراحی سایت

  HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial
 • گروه سایتهای اسلام مووی - نودیها 1386 - 1396