MENUMENU
🌍امروز: شنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۷ 🌍
لوگوی سایت بزرگ سرگرمی نودیها نسخه 1.4
وفات ام المومنین حضرت خدیجه (س)
لینکستان #وفات_ام_المومنین_حضرت_خدیجه_س #ماه_مبارک_رمضان #صفحه_ویژه_ماه_مبارک_رمضان #دعای_سحر_موسوی_قهار #تواشیح_معروف_افطار

ارتباط با ما

صفحات نودی‌ها در شبکه‌های اجتماعی

 
RSS صفحه اصلی سایت صفحه توییتر
 

آخرین مداحی ها

بیانیه اعتراضی تشکلهای دانشجویی قبل از سخنرانی روحانی در دانشگاه سیستان و بلوچستان

0
نودیها:تشکل‌های دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان در بیانیه‌ای اعلام کردند: نحوه برگزاری جلسه فرمایشی حجت الاسلام روحانی در دانشگاه سیستان و بلوچستان را اهانت به بیش از ۴ میلیون دانشجو می دانیم.
 
متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:
شصت و چهار سال از روزی که سه دانشجوی استکبارستیز دانشگاه تهران فریاد‌ها و مطالباتشان را با خون خویش امضا کردند، می‌گذرد و شانزدهم آذر امسال نیز به سان همه سال‌های گذشته، قرار است یاد و نامشان در دانشگاه‌های مینهمان گرامی داشته شود.
بی شک مهم‌ترین برنامه‌ای که در سال‌های اخیر به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو در کشور برگزار شده است، جلسه دانشجویان با رئیس قوه مجریه کشور بوده است که خاطرات تلخ و شیرین آن از ذهن‌ها پاک نخواهد شد.
امروز، اما قرار است این مراسم با حضور رئیس جمهور در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شود؛ اقدامی که در ابتدا موجی از تحسین را به جهت توجه به نقاط دور افتاده از مرکز برانگیخت؛ اما حیف و صد حیف که برنامه ریزان دولتی اجازه ندادند این ستایش‌ها دوامی داشته باشد و با تصمیمات اشتباه و بعضا امنیتی خود موجی از اعتراضات را به وجود آوردند.
متأسفانه در چند روز اخیر شاهدیم که گویی فضای دانشگاه سیستان و بلوچستان با پادگان اشتباه گرفته شده است و مأموران امنیتی دانشگاه را احاطه کرده اند. دانشگاهی که باید سمبل آزادی و گفتگو باشد، امروز به مجموعه‌ای از داربست‌ها و حصارهایی تبدیل شده است که سعی دارند میان نسل آینده انقلاب با فردی که قرار بود نوکر ملت باشد، فاصله انداخته و با برگزاری مراسمی فرمایشی صدای دانشجویان را خفه کنند تا مبادا انتقادشان خاطر شریف جناب رئیس را مکدر سازد.
اختصاص سهم ۲۰ درصدی از تالار محل برگزاری مراسم به دانشجویان، آن هم به صورتی گزینش شده و احتمالا حضور ۸۰ درصدی متملقان و کف زنان جناب رئیس در مراسم روز دانشجو، از مواردی است که بی شک در حافظه تاریخ خواهد ماند و دروغگویانی که به گزاف سخن از حقوق دانشجویان می‌رانند را رسوا خواهد کرد.
متأسفانه شاهدیم که دولت محترم به این مقدار بسنده نکرده است و از میان ۵ تشکل دانشجویی فعال این دانشگاه، فقط به یک تشکل و آن هم تشکلی دولت ساخته، تریبون داده است و حتی اتحادیه‌های بزرگ دانشجویی نیز از داشتن تریبون محروم شده اند.
این رفتار تمامیت خواهانه دولت در کنار شعارهای زیبایی که از جانب مسئولان صادر می‌شود، به تنهایی می‌تواند بیانگر تضاد در رفتار و گفتار مسئولان در سایر امور نیز باشد و حال بهتر می‌توان علت ناامیدی روزافزون مردم از مسئولین را فهم کرد.
چنین به نظر می‌رسد که حال که انتخابات تمام شده است و خیال جناب روحانی راحت شده است دیگر به دانشجویان نیازی ندارند و در پی آنند که با برگزاری مراسمی فرمایشی به خودگویی و خودخندی پرداخته و اندکی از تألمات روحی حاصل از نارضایتی مردم از عملکرد خود را بکاهند، اما غافل از آنند که دانشگاه زنده و پویا هیچگاه تسلیم صاحبان قدرت نشده و با مطالبه‌ای فراگیر رسالت خود را در بیداری جامعه به انجام خواهد رسانید و آنگاه است که آه صاحبان انقلاب دامان مسئولین بی کفایت را خواهد گرفت و آتشی در خرمن آنان به راه خواهد انداخت که تا پیش از این تجربه نکرده اند.
ما تشکل‌ها و کانون‌های انقلابی دانشگاه سیستان و بلوچستان ضمن اعلام انزجار از هتاکان به ساحت دانشگاه و دانشجو صراحتا اعلام می‌داریم که نحوه برگزاری جلسه فرمایشی حجت الاسلام روحانی در دانشگاه سیستان و بلوچستان را اهانت به بیش از ۴ میلیون دانشجو و مصداق بستن دهان منتقدان دانسته و در اعتراض به تحریم دانشجویان از سوی جناب روحانی، ما نیز ایشان و جلسه‌ی فرمایشی ایشان را تحریم کرده و در آن حضور نخواهیم یافت.
در پایان ضمن توصیه به جناب روحانی و دولت مستقر در اصلاح روند موجود به هر آنکس که در پی خاموش کردن دانشگاه و دانشجوست، سرنوشت مستبدان و دیکتاتورهای عالم را یادآوری کرده و آنان را به عبرت از سرنوشت آنان توصیه می‌کنیم که عبرت گرفتن از آن صاحبان بصیرت است.
تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان
تشکل انجمن اسلامی دانشگاه سیستان و بلوچستان
جامعه اسلامی دانشگاه آزاد زاهدان
جامعه اسلامی دانشگاه علوم‌پزشکی زاهدان
انجمن اسلامی دانشگاه علوم‌پزشکی زاهدان
کانون کفادانشگاه سیستان و بلوچستان
کانون خط امام دانشگاه
جامعه اسلامی دانشگاه زابل
انجمن اسلامی دانشگاه زابل
انجمن اسلامی دانشگاه علوم دریایی چابهار
رجانیوز

پستهای مرتبط

اشتراک گذاری :
برچسب ها :

, , ,

  • آخرین بروزرسانی های نودیها

  • آخرین عکسهای شبکه های اجتماعی

  • آخرین آهنگ ها

  • سلامت و زیبایی

    خواصی که با گرفتن آب میوه‌ از بین می‌رود خواصی که با گرفتن آب میوه‌ از بین می‌رود کدامیک از آبمیوه‌ های کارخانه طبیعی است؟ کدامیک از آبمیوه‌ های کارخانه طبیعی است؟ دلیل پرش پلک چیست؟ دلیل پرش پلک چیست؟ علت ایجاد سکسکه و راه‌های درمان آن علت ایجاد سکسکه و راه‌های درمان آن ۵ مرحله برای بهتر خوابیدن ۵ مرحله برای بهتر خوابیدن با این خوراکی‌ها بدنتان را سم زدایی کنید با این خوراکی‌ها بدنتان را سم زدایی کنید ۱۰ نکته آزمایش خون که پزشکان به شما نخواهد گفت ۱۰ نکته آزمایش خون که پزشکان به شما نخواهد گفت چه ساعتی از روز برای ورزش و لاغر شدن مناسب است؟ چه ساعتی از روز برای ورزش و لاغر شدن مناسب است؟ چگونه به کمک طب‌سنتی با شوره سر مقابله کنیم؟ چگونه به کمک طب‌سنتی با شوره سر مقابله کنیم؟ اما و اگرهای حمام کردن از منظر طب سنتی اما و اگرهای حمام کردن از منظر طب سنتی “پسته” موجب تقویت حافظه می‌شود “پسته” موجب تقویت حافظه می‌شود نوشیدنی‌های خطرناکی که هرگز نباید با غذا مصرف شوند نوشیدنی‌های خطرناکی که هرگز نباید با غذا مصرف شوند هرآنچه باید درخصوص عصب‌کشی دندان‌ها بدانید هرآنچه باید درخصوص عصب‌کشی دندان‌ها بدانید ۷ ترفند ساده برای درمان حساسیت دندانی ۷ ترفند ساده برای درمان حساسیت دندانی خورشت قورمه سبزی، سلاحی قوی برای مبارزه با کم خونی خورشت قورمه سبزی، سلاحی قوی برای مبارزه با کم خونی نوشیدن آب باران/”نیسان” آب شفا بخشی که فقط یک ماه وقت دارید آن را بنوشید! نوشیدن آب باران/”نیسان” آب شفا بخشی که فقط یک ماه وقت دارید آن را بنوشید! فواید شگفت انگیز قرار دادن پا در آب داغ فواید شگفت انگیز قرار دادن پا در آب داغ هشدار؛ شب‌زنده‌دارها بخوانند هشدار؛ شب‌زنده‌دارها بخوانند آنچه در مورد آلرژی‌های چشمی باید بدانید آنچه در مورد آلرژی‌های چشمی باید بدانید چگونه غذا بخوریم تا لاغر بمانیم؟ چگونه غذا بخوریم تا لاغر بمانیم؟
  • تبلیغات در نودیها
  • تبلیغات در نودیها
  • بازنشر مطالب با ذکر منبع بلامانع است گروه سایتهای اسلام مووی - نودیها 1386 - 1396