منو -منو +
🌍امروز: جمعه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۷ 🌍
لوگوی سایت بزرگ سرگرمی نودیها نسخه 1.6.1
به خاطر حسین (ع) گناه نکنیم!
با چه نیتی بریم هیئت؟ محرم 96 محرم 97 مداحی 97 رادیو محرم who is Hussain کلیپ مهم رائفی پور درباره یمن - پخش کنید نگاهی کوتاه به کربلای یمن صوت حاج منصور بیت رهبری محرم 97

ارتباط با ما – ما در شبکه های اجتماعی

---راه ارتباط با ما :--- برای تبلیغات در نودیها با این آی دی تماس بگیرید: تلگرام: morislam1@

آخرین مداحی ها

بازی انتخاب شهردار با رای سفید

0

نودیها:هفته گذشته  پس از انصراف سه گزینه از ۷ نامزد شهرداری رقابت میان چهار نفر یعنی آقایان پیروز حناچی، سمیع الله حسینی مکارم، محمدعلی افشانی و سیدمحمود حسینی برگزار شد. در نهایت مکارم و افشانی به دور نهایی راه یافتند. این عبور از سد رای شورای شهر اما به مذاق برخی از اعضای شورای که بر روی پیروز حناچی نظر داشتند خوش نیامد و نارضایتی خود را نیز در فضای مجازی ابراز کردند.

به هر حال در دور جدید انتخاب شهردار که تا ساعاتی دیگر و به احتمال زیاد شهردار انتخاب خواهد شد، چالش جدیدی به نام رای سفید مطرح شده است. بر اساس برخی از گزارش ها تعدادی از اعضای شورای شهر برای نشان دادن نارضایتی خود نسبت به دو گزینه باقیمانده قصد دارند تا در گلدان رای سفید بیاندازند. این امر بدان معناست که ممکن است شهردار تهران نتواند با ۵۰ درصد آرا انتخاب شود و فرآیند انتخاباتی همچنان ادامه پیدا کند.

محمدعلی افشانی از اعضای مرکزی حزب اعتماد ملی و مورد وثوق چند عضو این حزب در شوراست و سمیع الله مکارم نیز سعی کرده تا با دادن امتیازاتی مانند اعلام قائم مقامی پیروز حناچی، نظر اعضای شورا را جذب کند. ولی به نظر می رسد این لابی ها و یارکشی ها در آخرین ساعات نتوانسته نظر برخی از اعضا را جذب کند.

در همین زمینه محمدجواد حق شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر نسبت به عواقب زدن زیر میز در توئیتی به شورای شهر هشدار داده است: « انتظار اکثریت جامعه و نخبگان در گفتگو ها و پیام هایشان  سرعت در تصمیم گیرى و پایان دوره انتقالى است، دادن راى سفید اگر به قصد زدن زیر میز  انجام شود، قابل دفاع و توجیه نخواهد بود و یک خودزنى آشکار و برگشت ناپذیر به شمار می رود!» حق شناس از اعضای حزب اعتماد ملی طرفدار شهردار شدن افشانی است و به نظر می رسد منظور وی از زدن زیر میز توافقاتی باشد که قرار است بر اساس آن ائتلافی از کارگزاران و اعتماد ملی به افشانی رای دهند و گویا اعضای حزب اتحاد ملت به دنبال برهم زدن این بازی با رای سفید باشند.

از سوی دیگر محمدعلیخانی، عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر شب گذشته در واکنش به ادعای حق شناس اعلام کرد:« هیچ یک از اعضای شورا به دنبال زدن زیر میز و بر هم زدن بازی نیست. ما فردا به گزینه نهایی رای خواهیم داد.»

پیش از این نیز در فرآیند انتخاب شهردار در هفته گذشته حجت نظری، جوانترین عضو شورای شهر و عضو حزب اعتماد ملی از پشت پرده هایی سخن گفته بود که براساس آن برخی قصد دارند تا بازی انتخاب شهردار را برهم بزنند و گزینه ای غیر از ۷ نفر نامزد نهایی را وارد گود رقابت ها کنند. امری که در هفته جاری نیز بحث بر سر آن صورت گرفته و گویا قرار نیست شهردار از میان دو نفر باقیمانده انتخاب شود. هرچند مجید فراهانی، دیگر عضو شورای شهر در اظهارنظری درباره این رویه اعلام بی اطلاعی کرده است:« از پشت پرده اطلاعی ندارم اما قطعاًشهردار از گزینه‌های موجودآقایان افشانی ویا حسینی مکارم انتخاب می‌شود.»

به هر حال آنچه در کورس رقابت انتخاب شهردار در شورای شهر می گذرد، عدم اجماع و انسجام اعضای شورای شهر به مانند دور نخست انتخاب شهردار در مردادماه سال ۹۶ است. جاییکه محمدعلی نجفی در اجماع تمامی گروه ها توانست ۲۱ رای شورا را کسب کند، هرچند در ادامه عملکرد وی باعث انشقاق و بروز تدریجی انتقادات از درون شورای شهر و جبهه اصلاح طلبان علیه وی شد. در دور جدید انتخاب شهردار سهم خواهی ها و نارضایتی ها صراحتا از سوی گروه های اصلاح طلب و اعضای شورای شهر صراحتاً اعلام می شود و همین موضوع می تواند حتی در صورت انتخاب شهردار، ادامه فعالیت وی در شهرداری را با چالش های بسیاری همراه سازد.

فارس

مطالب مرتبط

اشتراک گذاری :
برچسب ها :

, ,

 • آخرین بروزرسانی های نودیها

 • آخرین عکسهای شبکه های اجتماعی

 • آخرین آهنگ ها

 • سلامت و زیبایی

  مبتلایان به التهاب معده ۶ درمان خانگی را فراموش نکنند مبتلایان به التهاب معده ۶ درمان خانگی را فراموش نکنند ۷ مورد از آداب میز غذاخوری ۷ مورد از آداب میز غذاخوری تابستان است بفرمایید سردنوش! تابستان است بفرمایید سردنوش! آب معدنی یخ زده نخورید آب معدنی یخ زده نخورید بهترین نوع “نمک” کدام است؟ بهترین نوع “نمک” کدام است؟ ۷ عادتی که به کمردرد منجر می‌شود ۷ عادتی که به کمردرد منجر می‌شود درمان کم خونی با شربتی سنتی و شگفت انگیز درمان کم خونی با شربتی سنتی و شگفت انگیز تاثیر خوردن آب برای لاغری و کاهش وزن تاثیر خوردن آب برای لاغری و کاهش وزن دو نوشیدنی که می‌تواند گرمازدگی را از شما دور نگه دارد دو نوشیدنی که می‌تواند گرمازدگی را از شما دور نگه دارد چرا پوستمان به راحتی دچار کبودی می‌شود چرا پوستمان به راحتی دچار کبودی می‌شود درمان درد معده با طب سنتی درمان درد معده با طب سنتی کدام گیاهان حاوی آهن هستند؟ کدام گیاهان حاوی آهن هستند؟ غذاهاى ممنوعه در دوران باردارى غذاهاى ممنوعه در دوران باردارى دلیل یخ بودن دست و پاها چیست؟ دلیل یخ بودن دست و پاها چیست؟ روش های ساده برای درمان آفتاب سوختگی روش های ساده برای درمان آفتاب سوختگی ترفند‌هایی ساده برای مقابله با بی‌خوابی‌های شبانه در تابستان ترفند‌هایی ساده برای مقابله با بی‌خوابی‌های شبانه در تابستان صاحبان این گروه خونی در مسافرت‌ها مراقب حشره گزیدگی باشند صاحبان این گروه خونی در مسافرت‌ها مراقب حشره گزیدگی باشند درمان خانگی اسهال و استفراغ کودکان در تابستان درمان خانگی اسهال و استفراغ کودکان در تابستان چرا در خواب حرف می‌زنیم؟ چرا در خواب حرف می‌زنیم؟ ۷ نوع غذا که نباید برای ناهار مصرف کنید ۷ نوع غذا که نباید برای ناهار مصرف کنید
 • تبلیغات در نودیها
 • تبلیغات در نودیها
 • تبلیغات در نودیها
 • بازنشر مطالب با ذکر منبع بلامانع است گروه سایتهای اسلام مووی - نودیها 1386 - 1397
  Scroll Up