MENUMENU
🌍امروز: شنبه, ۲۶ اسفند , ۱۳۹۶ 🌍
لوگوی سایت بزرگ سرگرمی نودیها نسخه 1.4
لینکستان #شیرازی_ها #کلیپ_جنجالی_شیرازی #چهارشنبه_سوری #رادیو_نوروز_97 #مجری_ویژه_برنامه_های_تحویل_سال_97 #سریال_های_نوروز_97

ارتباط با ما

از طریق تلگرام: راه ارتباطی تلگرام

صفحات نودی‌ها در شبکه‌های اجتماعی

 
RSS صفحه اصلی سایت صفحه گوگل پلاس صفحه توییتر
 

آخرین مداحی ها

امکان پخش سریال “معمای شاه” را در شبکه های منطقه‌ ای فراهم کنید

0

نودیها:با گذشت نزدیک به چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی، امروز، گفتمان انقلاب اسلامی در گستره سیاسی و اجتماعی بسیاری از کشورهای منطقه و جهان گسترش یافته و بیش از هر زمانی شاهد تبلور این گفتمان در جنبش های انقلابی مردم یمن، بحرین و در کشورهای چون: سوریه و لبنان هستیم. علاوه بر کشورهای منطقه این گفتمان در دورترین نقاط دنیا تا قلب آمریکای لاتین و تا شرق آسیا و شمال آفریقا نیز تسری یافته است.

 
جهان اسلام تشنه لمس عموق آرمان ها و پیام انقلاب اسلامی هستند

متاسفانه، برغم نفوذ و گسترش گفتمان انقلاب در عرصه بین الملل، در حوزه فرهنگ بویژه عرصه های تصویری(سینما و تلویزیون) و در زمینه خلق آثار ماندگار هنری تاکنون، به صورت بایسته و شایسته اتفاق جدی و جریان سازی صورت نگرفته است.

اهمیت آشنایی و شناخت ملت های منطقه با سیر تحول انقلاب اسلامی و روند رشد و تکامل نهضت امام(ره)  بر کسی پوشیده نیست. امروز، بیش از هر زمانی جهان اسلام تشنه لمس عموق آرمان ها و پیام انقلاب اسلامی هستند و نیازمند آن اند تا بدانند بزرگ ترین انقلاب قرن بیستم چگونه شکل گرفته، رشد و نمو یافته و پیامش افقی گشود به چشم انداز جهانی.

سینما و تلویزیون پیشانی فرهنگی انقلاب اسلامی هستند و بیش از هر رسانه ای از این دو رکن جریان ساز و مهم این مطالبه و انتظار وجود دارد تا با اقتدار و گستره نفوذشان، بسترساز اشاعه و ترویج گفتمان انقلاب در عرصه بین الملل باشند. طرح این مسئله به هیچ وجه، انکار اقدامات صورت گرفته و فعالیت های انجام یافته نیست اما، شکی نیست که به موازات حضور نیروهای انقلاب در کشورهای اسلامی و جهان شاهد حضور موثر محصولات فرهنگی، سینمایی و تلویزیونی نیستیم و یا توقع و انتظار خیلی بیشتر از اینهاست.

در صورت غفلت، دشمن تصویری مخدوش از انقلاب اسلامی را در اذهان دنیا ایجاد خواهد کرد

تصویر بزرگترین ابزار در حوزه فرهنگ سازی جوامع است و نظام سلطه با بهره گیری از آن به جعل، تحریف و تاویل انقلاب های دنیا می پردازد و اگر غفلت کنیم تصویری مخدوش از ماهیت انقلاب اسلامی در اذهان جهانی ایجاد می کنند.

با این حال، اما، خوشبختانه، رسانه ملی به تازگی در اقدامی قابل ستایش و شجاعانه، با تولید سریال “معمای شاه” دست به کاری خارق العاده و شگرفی زد که برکات و اثرات آن را در درون جامعه شاهد هستیم. اگرچه نغمه های ناکوکی بعضا، متاثر از جریان سازی های رسانه های فارسی زبان غربی زیر پرچم شبکه استعماری “بی بی سی” با کمک شبه روشنفکران و حسرت به دلان طاغوت به صدا در می آید اما، بدون تردید، جای شکی نیست که این اثر ارزشمند و پرزحمت و به معنای واقعی کلمه”بزرگ”جای خود را در متن جامعه و در قلب و ذهن رهبران سیاسی، دلسوزان نظام و افکار عمومی باز کرده و تاثیراتش را گذاشته و می گذارد.

بسیاری از جوانان و نوجوانان ما امروز بعد از گذشت بیش از سه دهه از انقلاب اسلامی هنوز با فلسفه انقلاب، ارزش ها و ظرفیت های آن آشنا نیستند و خطر اینجاست که نظام سلطه و استکبار جهانی هم بیکار ننشسته و مدام در حال بمباردمان خبری و تبلیغاتی، هجمه و نفوذ هستند و با وجود متکثر بی نهایت رسانه های ماهواره ای و اجتماعی کوچک ترین غفلت به مثابه بازی باخت باخت است.

شاید، اغراق آمیز نباشد که بعد از سال ها به تازگی به موازات پخش سریال “معمای شاه” در متن جامعه و جوانان و حتی، نخبگان و دانشگاهیان می بینیم نقد، تحلیل، رصد و کنجکاوی در باره انقلاب، شخصت ها و استوانه های مهم انقلاب صورت می گیرد و این اثر فاخر توانسته شوکی ایجاد نماید و موج تازه ای از بحث ها و تبادل نظرها را دامن بزند. البته، طبیعی است نظرات متغیر و متفاوت با توجه به اقتضای جوهره آثار تاریخی بویژه تاریخ معاصر همواره مطرح گردد.

سریال “معمای شاه” که انصافا، کاری است عظیم و کم نظیر؛ اثرات و کارکردهایش را تا همین جا بر جامعه گذاشته و قطعا، تا مدت ها شاهد تاثیرات آن در لایه های مختلف جامعه خواهیم بود.

“معمای شاه” با تابوشکنی فضای محکمی از تاریخ انقلاب اسلامی برای آینده خلق کرد

کار مهم این مجموعه، جسارتی بوده که گروه سازنده به خرج داده است. در حالی که در فضای تولید آثار تاریخی، انبوه فیلم ها و سریال های بی بنیه، فاقد مستندات و پشتوانه های مطالعاتی و پژوهشی را از طریق کارخانه های رویاپردازی احداث می شود این اثر به نوعی تابوشکنی کرد و با تهور و جسارت بر کوهی از منابع و مستندات سوار شد و با اقتدار و محکم فضا و اتمسفری را از تاریخ انقلاب خلق کرد که بدون شک، ماندگار خواهد ماند.

از این رو، از آن جایی که متاسفانه، به دلیل فقدان آثار ارزشمند برای معرفی انقلاب اسلامی، ارکان، شخصیت ها و اسطوره های آن و نیز، با توجه عطش ملت های منطقه و جهان اسلام برای آگاهی وسیع تر از ادبیات، گفتمان و تاریخ انقلاب انتظار می رود با تدابیری موثر و کارآمد این مجموعه برای شبکه های منطقه ای پخش شود و نیز، با کمک سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رایزنی های فرهنگی ایران در کشورهای مختلف به عنوان یک بسته فرهنگی و محتوایی نفیس توزیع گردد

فرهنگ

اشتراک گذاری :
برچسب ها :

  • آخرین بروزرسانی های نودیها

  • آخرین عکسهای شبکه های اجتماعی

  • آخرین آهنگ ها

  • سلامت و زیبایی

    با دمنوش‌های زمستانی و خواص فوق‌العاده آنها آشنا شوید با دمنوش‌های زمستانی و خواص فوق‌العاده آنها آشنا شوید مسواک زدن بیش از حد موجب بیماری «تحلیل لثه» می‌شود مسواک زدن بیش از حد موجب بیماری «تحلیل لثه» می‌شود جرم‌گیری دندان با ۶ ماده طبیعی و موثر خانگی جرم‌گیری دندان با ۶ ماده طبیعی و موثر خانگی ده گام برای پیشگیری از سرطان ده گام برای پیشگیری از سرطان علت و درمان برخی ویژگی های بدن مثل بوی بد و یبوست… علت و درمان برخی ویژگی های بدن مثل بوی بد و یبوست… اشتباهات رایجی که خواب شبانه را با مشکل روبرو می‌کند اشتباهات رایجی که خواب شبانه را با مشکل روبرو می‌کند تیر خلاص شنبلیله به دیابت تیر خلاص شنبلیله به دیابت دلایلی که به شما می‌گویند سینوزیت دارید! دلایلی که به شما می‌گویند سینوزیت دارید! درمان کم مویی درمان کم مویی ۱۰ فعالیت روزمره که به کمرتان آسیب می‌رساند ۱۰ فعالیت روزمره که به کمرتان آسیب می‌رساند بلایی که «ماشین ظرفشویی» سرتان می آورد بلایی که «ماشین ظرفشویی» سرتان می آورد کدام روغن‌ها برای تقویت مو مفید است؟ کدام روغن‌ها برای تقویت مو مفید است؟ سالم‌ترین گوشتی که می‌توانید بخورید کدام است؟ سالم‌ترین گوشتی که می‌توانید بخورید کدام است؟ نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها درباره نوشیدنی‌های گازدار نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها درباره نوشیدنی‌های گازدار دانستنی‌های جالب درباره سفید شدن موهای سر دانستنی‌های جالب درباره سفید شدن موهای سر از خواص بی‌نظیر «کافور» چه می‌دانید؟ از خواص بی‌نظیر «کافور» چه می‌دانید؟ لذت گرمای کرسی و خواص درمانی آن در زمستان لذت گرمای کرسی و خواص درمانی آن در زمستان سرماخوردگی خود را با “شربت پیاز و عسل” مداوا کنید سرماخوردگی خود را با “شربت پیاز و عسل” مداوا کنید عفونت تنفسی را با این گل از بین ببرید عفونت تنفسی را با این گل از بین ببرید حیوانات خانگی که جان صاحبان خود را می گیرند! حیوانات خانگی که جان صاحبان خود را می گیرند!
  • طراحی سایت

    HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial
  • گروه سایتهای اسلام مووی - نودیها 1386 - 1396