+++ امام کاظم علیه السلام : اى هشام! خردمندان، زيادىِ دنيا را هم وا گذاشتند چه رسد به گناهان، در حالى كه رها كردن دنيا فضيلت است و رها كردن گناه واجب. +++ حضرت زهرا سلام الله علیها : خداوند پس از غديرخم براى كسى حجّت و عذرى باقى نگذاشت ! +++ امام علی علیه السلام : همنشين و دوسـت، همانند وصله در لباس است، پس آن را همشكل برگزين. +++ امام رضا(سلام الله علیه) : زيارت قبر پدرم، موسى بن جعفر(ع)، مانند زيارت قبر حسين(ع) است. +++

لوگوی سایت بزرگ سرگرمی نودیها نسخه 1.1
دانلود سخنرانی عید غدیر خم استاد رائفی پور در مشهد دانلود مولودی ویژه عید غدیر خم لینکستان جشن دکتر سلام نشان داد آزادی در دولت روحانی شوخی است خفه کردن دانشجویان آن هم برای گرفتن جشن!

صفحات نودی‌ها در شبکه‌های اجتماعی

 
RSS صفحه اصلی سایت صفحه گوگل پلاس صفحه توییتر
 

ارتباط با ما

از طریق تلگرام: @mnavadiha

المیادین: اجماع نظرسنجی‌ها بر دور دوم انتخابات است/ عمان نیوز: رأی شکننده و نگرانی‌های روحانی

0

نودیها:داغ شدن رقابت های انتخاباتی همزمان با برگزاری سومین دوره از مناظره های تلویزیونی بین کاندیداهای شش گانه ریاست جمهوری کشورمان باعث توجه بیش از پیش رسانه های عرب زبان به انتخابات ایران شده است.

المیادین: مناظره های تلویزیونی و فضای آزادی سیاسی در کشور

پایگاه خبری شبکه المیادین در گزارشی نوشت که ناظران اعتقاد دارند که مناظره‌های تلویزیونی بین کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران از آغاز برگزاری در سال ۲۰۰۹ تاکنون نقش اساسی و روزافزون در تعیین‌ فرد پیروز در رسیدن به جایگاه ریاست جمهوری داشته است. مناظره پایانی و سوم تلویزیونی که دیروز بین نامزدهای شش‌گانه برگزار شد ، باوجود کشمکش‌ها و اتهام‌زنی‌های شدیدی که همراه بود و گاهی این کشمکش‌ها فراتر از حد انتظار بود ، اما همین نشان از تمایل دستگاه حاکمه جمهوری اسلامی برای پذیرش دیدگاه‌های طرف مقابل و اذعان به عدم امکان تسلط یکی از شاخه‌ها بر حاکمیت مؤسسات کشوری است. این مناظره ها نقش مهمی در توسعه فضای آزادی‌های سیاسی در کشور داشته و روند انتقال قدرت اجرایی کشور را تسهیل می‌کند.

این گزارش می‌افزاید که افکار عمومی مردم ایران از بررسی مناظره‌های تلویزیونی که عصر دیروز جمعه برگزار شد، به این نتیجه رسیدند که اختلاف آشکاری در میان نامزدهای انتخاباتی در نحوه مدیریت دولت به ویژه در ابعاد اقتصادی و مسائل مربوط به معیشت شهروندان وجود دارد. این در حالی است که گفتمان تمامی نامزدها مبتنی بر این دیدگاه است که هدف آنها خدمت به طبقات فقیر و کم درآمد بود و آنها به دنبال از بین بردن مشکل بیکاری و فعال سازی سرمایه‌گذاری‌ها و افزایش فرصت‌های شغلی و بهبود صنایع داخلی هستند.

اجماع نظرسنجی‌های متناقض به رفتن انتخابات به دور دوم

این مناظره ها طبعاً در تعیین رویکرد رأی‌دهندگان و هویت کاندیدای اصلح تأثیرگذار خواهد بود. این بدان معنی نیست که بعد از این مناطره ها ماهیت رئیس‌جمهور انتخاب و آینده مشخص شده باشد، به ویژه در شرایطی که مراکز مستقل و بی‌طرفی برای نظرسنجی وجود ندارد و نظرسنجی‌های صورت گرفته از سوی مراکز و مؤسسات مختلف در پی هر یک از مناظره‌های تلویزیونی تفاوت‌های قابل توجهی در میزان آراء نمایندگان اصلی یعنی حسن روحانی و محمدباقر قالیباف و سیدابراهیم رئیسی دارند. این تفاوت‌ها بسته به رویکردهای سیاسی و جهت‌گیری‌های مراکزی که این آمار را ارائه می‌دهند، متفاوت است و هر کدام از آنها سعی دارند کاندیدایی که برای آن کار می کنند را جلوتر از دیگران نشان دهند. با این وجود نکته اساسی تمام نظرسنجی‌های صورت گرفته این است که هیچ‌یک از نامزدهای کنونی نمی‌توانند از سد ۵۰ درصد آراء انتخاباتی – که لازمه پیروزی در دور اول انتخابات است – عبور کنند.

سایت خبری الان: شدت لحن روحانی در دور سوم مناظرات

سایت خبری اخبار الآن نیز با اشاره به برگزاری سومین دوره مناظره انتخاباتی تأکید کرد که حسن روحانی برای رسیدن به دومین دوره ریاست جمهوری چهار سال در ایران این هفته لحن خود را شدید تر کرده بود و تلاش داشت رقابت موجود را رقابت بین آزادی و سرکوب نشان دهد، اما رویکردهای اقتصادی در این مناظره خود را به مسایل دیگر تحمیل کرد.  

ناظران و تحلیلگران مسائل داخلی ایران معتقدند که مناظره دیروز می‌تواند نقشی تعیین‌کننده در زمینه نتایج انتخابات داشته باشد و ماهیت رئیس‌جمهور آینده را مشخص کند، به ویژه در شرایطی که انتخابات در رابطه با مسایل اقتصادی بود که از مهم ترین اولویت های رأی دهندگان است.

عمان نیوز: رأی شکننده و نگرانی های روحانی

پایگاه خبری عمان می نویسد که روحانی نگران این موضوع است که تعداد اندکی از کسانی که در دوره قبل به وی رأی داده اند، از او رویگردان شوند، این رویگردانی می‌تواند در نتیجه از بین رفتن آمال و آرزوهای آنها در رابطه با فواید اقتصادی مستقیم رفع تحریم‌ها و کندی شاخص‌های تغییرات اجتماعی در جامعه باشد. روحانی در سال ۹۲ اندکی بیش از ۵۰ درصد از مجموع آراء را به خود اختصاص داد و رویگردان شدن تعداد اندکی از هوادارانش باعث خواهد شد که انتخابات به دور دوم کشیده شود، این در حالی است که در دور دوم یک نامزد اصول‌گرا می‌تواند تمامی آراء حامیان این جریان را به دست آورد.

 

النهار: نقش شبکه‌های اجتماعی در انتخابات ایران

پایگاه خبری النهار در مطلبی با اشاره به تبلیغات موجود در سایت‌های اینترنتی نوشت که این تبلیغات در سایت اینستاگرام به صورت مستمر دنبال می‌شود و شهروندان و بیشتر مسئولان کشور صفحات خود در سایت‌های فیس بوک و توئیتر را به‌روزرسانی می‌کنند، اما فعالیت‌های موجود در اینستاگرام پررنگ تر است.

بر اساس این گزارش هر کدام از نامزدهای ریاست جمهوری سایتی رسمی در اینستاگرام دارند که تبلیغات انتخاباتی و فعالیت‌ها و شعارهای خود را در آن درج کردند. پیگیری‌کنندگان این صفحات نیز واکنش‌های خود را نسبت به این مطالب درج می‌کنند. به نظر می‌رسد سایت ها و رسانه های مربوط به جریان اصولگرا فعالیت بیشتری در این عرصه از خود نشان می‌دهند و اینستاگرام اخیرا به تریبون رسمی تبلیغات کاندیداهای اصول‌گرا تبدیل شده است که رتبه اول در اختیار ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی و رتبه دوم در اختیار محمد باقر قالیباف شهردار تهران قرار دارد. اصولگرایان روحانی را به عدم تحقق دستاوردهای اقتصادی و فساد در میان افراد دولت متهم می‌کنند و در مقابل حامیان دولت نیز همچنان از برجام به عنوان بزرگ‌ترین دستاورد دولت نام می برند.

تلگرام از دیگر سایت های اجتماعی فعال است که بنابر آمارهای رسمی در سال ۲۰۱۵ میلادی ۲۳ میلیون ایرانی از این نرم‌افزار استفاده می‌کردند. این رقم در سال ۲۰۱۶ به ۴۵ میلیون نفر رسیده است و تعداد افرادی که از تلگرام استفاده می‌کنند ، همچنان در حال افزایش است.

نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در شبکه تلگرام نیز کانال‌های مخصوص به خود را دارند که شعارها و مواضع و آخرین اخبار انتخاباتی مربوط به خود را در آن منتشر می کنند. بسیاری از کانال های سیاسی در تلگرام همان مأموریت اینستاگرام را دنبال کرده و به دنبال تضعیف رقبای خود هستند. همچنین برخی کانال‌های تلگرام سیاسی نیستند ، اما امروزه مملو از اخبار انتخاباتی شده‌اند. برخی از آنها گرایش‌های کمدی دارند و شعارهای نامزدهای انتخابات را به روشی کمدی مطرح می کنند. همچنین گرایش‌های مردمی در تلگرام نظیر اینستاگرام دنبال می‌شود. گروه های مختلف سیاسی در ایران از مردم این کشور دعوت می‌کنند تا در انتخابات شرکت کنند تا بتوانند بهترین نامزد را انتخاب کنند.

مشرق

پستهای مرتبط

اشتراک گذاری :
برچسب ها :

, , ,

 • آخرین بروزرسانی های نودیها

 • آخرین عکسهای شبکه های اجتماعی

 • آخرین آهنگ ها

  «کاش ندیده بودمت» با صدای محسن چاوشی منتشر شد +دانلود «کاش ندیده بودمت» با صدای محسن چاوشی منتشر شد +دانلود دانلود آهنگ زیبا و جدید حامد زمانی – شمشیر – با کیفیت عالی دانلود آهنگ زیبا و جدید حامد زمانی – شمشیر – با کیفیت عالی آهنگ «نگاه آخر» خواننده و آهنگساز سید حمزه موسوی تقدیم به شهید مدافع حرم «محسن حججی» آهنگ «نگاه آخر» خواننده و آهنگساز سید حمزه موسوی تقدیم به شهید مدافع حرم «محسن حججی» دانلود آهنگ جدید«دلارام» حامد زمانی با کیفیت ۳۲۰ دانلود آهنگ جدید«دلارام» حامد زمانی با کیفیت ۳۲۰ دانلود آهنگ جدید علیرضا عصار “مرد می خواهد!” – mp3 و موزیک ویدئو دانلود آهنگ جدید علیرضا عصار “مرد می خواهد!” – mp3 و موزیک ویدئو دانلود آهنگ شد خزان گلشن آشنایی… بدیع زاده – با کیفیت خوب(گرامافونی) دانلود آهنگ شد خزان گلشن آشنایی… بدیع زاده – با کیفیت خوب(گرامافونی) دانلود تیتراژ ابتدایی ماه عسل ۹۶ محمد علیزاده – با کیفیت عالی دانلود تیتراژ ابتدایی ماه عسل ۹۶ محمد علیزاده – با کیفیت عالی دانلود آهنگ حامد زمانی “بگذرد” – اردیبهشت ۹۶ – ۱۲۸ و ۳۲۰ کیفیت عالی دانلود آهنگ حامد زمانی “بگذرد” – اردیبهشت ۹۶ – ۱۲۸ و ۳۲۰ کیفیت عالی دانلود آهنگ جدید حامد زمانی بنام “زبون مادری” – با دوکیفیت و پخش آنلاین دانلود آهنگ جدید حامد زمانی بنام “زبون مادری” – با دوکیفیت و پخش آنلاین دانلود رپ جدید ۹۶ در مورد ربا و بانک دانلود رپ جدید ۹۶ در مورد ربا و بانک
 • بازی

  دسترسی به کلش آف کلنز محدود می‌شود دسترسی به کلش آف کلنز محدود می‌شود کوچ کاربران از تلگرام به اپلیکیشن تازه وارد پینگل کوچ کاربران از تلگرام به اپلیکیشن تازه وارد پینگل بازی محبوب Super Mario Run نیازمند اتصال دائم به اینترنت است بازی محبوب Super Mario Run نیازمند اتصال دائم به اینترنت است نحوه حذف اکانت اینستاگرام نحوه حذف اکانت اینستاگرام با نکات امنیتی “موبایل بانک” آشنا شوید با نکات امنیتی “موبایل بانک” آشنا شوید با این ترفندها بدون رمز عبور قفل گوشی اندروید خود را باز کنید با این ترفندها بدون رمز عبور قفل گوشی اندروید خود را باز کنید جلوگیری از خوانده شدن پیام بعد از ارسال اشتباه در تلگرام جلوگیری از خوانده شدن پیام بعد از ارسال اشتباه در تلگرام چگونه با هزینه کم لپ تاپ خوب بخرید؟ چگونه با هزینه کم لپ تاپ خوب بخرید؟ همه چیز درباره بازی پوکمن گو Pokeman Go همه چیز درباره بازی پوکمن گو Pokeman Go
 • طراحی سایت

  HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial
 • گروه سایتهای اسلام مووی - نودیها 1386 - 1396