+++ امام رضا علیه السلام : چون ماه محرّم مى‏ رسيد، كسى پدرم را خندان نمى ‏ديد... چون روز دهم فرا مى‏ رسيد آن روز، روز سوگوارى و اندوه و گريه او بود. +++ امام حسین علیه السلام : فرزندم! بپرهـيز از سـتم بر كسى كه غير از خدا ياورى در مقابل تو ندارد. +++ امام حسین علیه السلام : مردم، بنده دنيايند و به ظاهر، دم از دين مى‏ زنند و تا زمانى كه زندگی‏شان تأمين شود، از آن دفاع می‌كنند؛ امّا چون در بوته آزمايش قرار گيرند، ديندارانْ اندك‏ اند. +++ امام صادق سلام الله علیه: امام صادق عليه السلام ـ: خداوند ، چهار هزار فرشته پريشان و غبار آلوده ، بر قبر حسين عليه السلام گماشته است كه تا روز قيامت ، بر او مى گِريند و هر كس را كه با شناخت حقّ او به زيارتش بيايد ، بدرقه اش مى كنند تا به جايگاه امنش برسانند ، و اگر بيمار شود ، صبح و شب ، عيادتش مى كنند ، و اگر بميرد ، بر جنازه اش حاضر مى شوند و تا روز قيامت ، برايش آمرزش مى طلبند . +++

لوگوی سایت بزرگ سرگرمی نودیها نسخه 1.1
گلچین مداحی 96 لینکستان ماجرای علی گندابی تیکه سخنرانی دکتر حسن عباسی در مورد مسایل روز و شهدا، برجام – گریه استاد! / مهر ۹۶ جواب قرآنی حاج آقای قاسمیان به حسن روحانی صحبتهای شهاب مرادی در مورد اظهارات ترامپ!

صفحات نودی‌ها در شبکه‌های اجتماعی

 
RSS صفحه اصلی سایت صفحه گوگل پلاس صفحه توییتر
 

ارتباط با ما

از طریق تلگرام: راه ارتباطی تلگرام

آیت‌الله مصباح: همفکری اصولگرایان برای ترویج و پیشبرد حق کار مبارکی است

0

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر آثار آیت‌الله مصباح یزدی، رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در دیدار با اعضای شورای مرکزی جبهه پایداری ضمن مطلوب دانستن رفت و آمد افراد با سلایق مختلف با یکدیگر اظهار داشت: در روایات اهل‌بیت(ع) بر این امر تأکید شده است. در روایات نه تنها بر دیدار با مؤمنان با یکدیگر، بلکه حتی درباره دید و بازدید با اهل‌سنت و شرکت در مراسم آنها و عیادتشان و نظایر آن، تأکیدات بسیار زیادی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه، هرچند نفس دید و بازدید مورد تأکید و مطلوب است و در بسیاری از موارد سبب رفع سوء تفاهم‌ها می‌شود، اما نباید به صرف دید و بازدید اکتفا کرد، خاطرنشان کرد: طبق روایات اهل‌بیت(ع) این دیدار‌ها باید هدفدار و در جهت احیای امر ائمه(ع) باشد، یعنی باید در این دیدار‌ها به‌دنبال هدف معین و تشخیص وظایف اجتماعی باشیم که نتیجه آن احیای امر اهل‌بیت(ع) است.

این استاد اخلاق حوزه با اشاره به اینکه اساس تشکیل جبهه پایداری نیز جمع شدن گروهی بر اساس رضای خدا به‌منظور شناخت وظایف شرعی و عمل به آن بود، خاطرنشان کرد: این هدف، هدف مقدسی است و توفیق عمل به آن نیز نعمت بزرگی است که به‌راحتی به دست نمی‌آید؛ البته امور، هراندازه نفیس‌تر باشند، دشمنان بیشتر و بزرگتری هم دارند؛ به‌عنوان نمونه نفیس‌ترین دین، دین اسلام و مذهب اهل‌بیت(ع) است و دشمنان آنها نیز بزرگتر و سرسخت‌ترند.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم ابراز داشت: دشمن همواره سعی دارد تا زمینه‌های همفکری برای شناخت حق را از مؤمنان بگیرد، لذا باید سعی کنیم تا با بالا بردن سعه صدر و تحمل اشتباهات دیگران، خود را در برابر این توطئه شیطان، واکسینه کنیم؛ لذا برخورد تند و حذفی و اظهار نفرت نسبت به مؤمنان بسیار قبیح است؛ چرا که وقتی اهل‌بیت(ع) برای مراوده با اهل‌سنت این اندازه تأکید می‌فرمایند، در تعامل با مؤمنان حتماً این مسئله مطلوب‌تر است.

وی با بیان اینکه هرکجا انسان احتمال می‌دهد که ارتباط داشتن با دیگر گروه‌ها می‌تواند بیشتر سبب تحقق هدف الهی و تقویت نظام اسلامی شود، باید اقدام کند، ادامه داد: همفکری با گروه‌های دیگر و بیان نظرات، کار بسیار مبارکی است؛ همفکری با کسانی که در اصول با ما مشترکند، مفید است و شکی نیست که چنین همفکری و همسویی به‌نفع نظام اسلامی است،‌ و البته اگر لازم باشد باید هزینه آن را هم پرداخت.

آیت الله مصباح یزدی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در راستای وحدت اصولگرایان خاطرنشان کرد: چه‌بسا، در این راستا فردی در همفکری با گروه‌های دیگر به این نتیجه برسد که در برخی امور اشتباه کرده است؛ در این صورت باید آن‌چنان تسلیم حق باشد که اشتباه خود را پذیرفته و نه تنها لج‌بازی نکند، بلکه خدا را شکر کند که بر اثر این ارتباط، اشتباهش را فهمیده است؛ چرا که تعصب بیجا و لجبازی از جمله دام‌های شیطان است. و اگر مطمئن شدیم که انتخاب ما درست بوده و دیگران اشتباه می‌کنند، باید آن را با روشی معقول به دیگران انتقال داد، نه به‌صورت تحکم‌آمیز.

وی در ادامه ضمن تأکید بر لزوم مدارا و سعه صدر در برخورد با دیگران، خاطرنشان کرد: باید به این نکته مهم نیز توجه داشت که به‌خاطر رفاقت و نزدیک‌شدن فکرها و تصمیم‌ها، نباید از اصول دست کشید؛ چرا که وحدت در جایی مطلوب است که وسیله‌ای برای ترویج حق و پیشبرد آن شود؛ اما اگر وحدتی سبب تضعیف حق شود، دیگر هیچ ارزشی ندارد. به‌عبارت بهتر، مطلوبیت وحدت ذاتی نیست، بلکه ابزاری برای تحقق اهداف الهی است.

عضو خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به درایت رهبری در ایجاد وحدت بین مسلمانان اظهار داشت: باید خاضعانه سر به آستان الهی بساییم که سایه چنین رهبری بر سر ماست؛ زیرا ایشان از زمانی که مقام رهبری را در اختیار گرفته‌اند، در صحنه‌های مختلفی درایت و توانمندی خود را نشان داده‌اند؛ به‌عنوان نمونه سفر‌های ایشان به مناطق اهل‌سنت و سخنرانی‌های ایشان چنان در روحیه مردم اثر گذاشته که محبتشان نسبت به نظام اسلامی مضاعف شده است.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم در ادامه افزود: باید همواره توجه داشته باشیم که تنها چند روزی در این دنیا فرصت داریم که متأسفانه غالباً ارزش لحظات عمر خود را نمی‌دانیم؛ و در این فرصت اندک باید هرکاری در جهت خدمت به دین و نظام از دستمان برمی‌آید انجام دهیم و در انجام آن کوتاهی نکنیم؛ چرا که معلوم نیست فردایی برای ما وجود داشته باشد.

آیت الله مصباح با تأکید بر دو اصل اخلاقی خاطرنشان کرد: اولاً باید هرچه می‌توانیم به کار‌های مهمتر و واجب‌تر بپردازیم، و ثانیاً دقت کنیم که انگیزه و هدف ما از انجام کار‌ها تا چه‌میزان خالص و برای رضای خداست؛ چرا که اگر انگیزه خالص وجود نداشته باشد، کار برکتی نخواهد داشت و چه‌بسا سبب رسوایی آدمی در همین دنیا شود. چه بسیار بودند افرادی که از آغاز نهضت اسلامی به‌همراه امام خمینی(ره) بودند، اما نیت خالصی نداشتند و بعد از تحمل سختی‌ها و مشکلات، کارشان به جایی رسید که کاملاً عوض و منحرف شدند. لذا اهمیت‌ندادن به انگیزه انجام کار، یکی از آفت‌های بزرگ است.

وی افزود: تجربه شخصی بنده در طول زندگی‌ام، سبب شده تا به این مطلب معتقد باشم که اگر کسی با اخلاص کاری را شروع کند و برای انجام کار به احدی جز خداوند متعال اعتماد نکند و به اولیای خدا توسل داشته باشد، کار به نتیجه مطلوبی خواهد رسید؛ در حالی که اگر در نیت یا اعتماد به خدا و توسل به اولیای او خللی وارد شود، ضمانتی برای موفقیت وجود نخواهد داشت؛ البته استفاده از ابزار و وسایل با اعتماد به خدا منافات ندارد؛ اما انسان باید بداند که خداوند همه‌کاره است و هرچه او بخواهد می‌شود، نه اینکه به ابزار و وسائط دل خوش کند.

این استاد اخلاق حوزه علمیه در بیان معنای اخلاص خاطرنشان کرد: اخلاص یعنی اینکه انسان، شرک در نیت نداشته باشد و اگر کاری را وظیفه خود تشخیص داد، آن را انجام دهد، ولو منافعش در خطر بیفتد. اگر چنین شد، انسان قطعاً شکست نخواهد خورد.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) نمونه بارز اخلاص و اعتماد به خدا بود، و سرمایه امام(ره) چیزی جز اخلاص نبود، ادامه داد: در زمان ایشان اساتیدی معروف‌تر با شاگردانی بیشتر وجود داشتند و ایشان بین هم‌سن‌های خودشان، برجستگی و شهرت ظاهری بیشتری نداشتند؛ به‌گونه‌ای که وقتی آیت الله بروجردی مرحوم شدند، ایشان قصد گرفتن مجلس فاتحه نداشتند تا بالاخره بعد از اینکه همه علما مجلس گرفتند، شاگردان برگزاری مجلس فاتحه را به‌نوعی بر ایشان تحمیل کردند؛ حتی امام زندگی شخصی خودشان را نیز از لحاظ مالی به‌سختی تأمین می‌کردند؛ اما همین امام یک‌تنه مقابل همه عالم ایستاد و انقلابی را برپا کرد که عده‌ای وقوع چنین چیزی را افسانه می‌پنداشتند؛ امام با نیت خالص و اعتماد به خدا کاری کرد که می‌گویند حتی رئیس جمهور آمریکا برنامه خود را قطع می‌کرد تا سخنان ایشان را بشنود.

وی ادامه داد: بود و نبود دوستان و همراهان کنار امام(ره)، تأثیری در آرامش و اطمینان قلبی امام نداشت؛ چون امام به راه خود اطمینان داشت. شاید وقتی امام می‌گفت اسلام به دشمنان سیلی زد، یا خرمشهر را خدا آزاد کرد، ما از آن معنای مجازی‌اش را می‌فهمیدیم، اما امام باور داشت و از آن جملات، معنای حقیقی را اراده کرده بود.

آیت الله مصباح یزدی، مقام معظم رهبری را نمونه‌ای دیگر از اخلاص، اعتماد به خدا و توسل به اولیای خدا دانست و خاطرنشان کرد: همین اخلاص سبب شده تا هرروز محبوبیت و قدرت ایشان بیشتر شده و دنیا عظمت ایشان را بهتر درک کند؛ این مقام در سایه بندگی به دست آمده و البته راه بندگی خدا ساده نیست.

وی در پایان گفت: ما هم باید از این بزرگواران اخلاص و اعتماد به خداوند متعال در پیمودن مسیر حق را در محدوده خودمان، یاد بگیریم.

انتهای پیام/*

پستهای مرتبط

اشتراک گذاری :
برچسب ها :

, , , ,

 • آخرین بروزرسانی های نودیها

 • آخرین عکسهای شبکه های اجتماعی

 • آخرین آهنگ ها

  دانلود آهنگ جدید عاشق که بشی با صدای احسان خواجه امیری دانلود آهنگ جدید عاشق که بشی با صدای احسان خواجه امیری دانلود آهنگ طنز برادر به بهانه ی دستگیری برادرخانِ جناب اسحاق جهانگیری با صدای علی ذکریایی دانلود آهنگ طنز برادر به بهانه ی دستگیری برادرخانِ جناب اسحاق جهانگیری با صدای علی ذکریایی دانلود آهنگ جدید حامد همایون برای محرم ۹۶/ام المصائب دانلود آهنگ جدید حامد همایون برای محرم ۹۶/ام المصائب «کاش ندیده بودمت» با صدای محسن چاوشی منتشر شد +دانلود «کاش ندیده بودمت» با صدای محسن چاوشی منتشر شد +دانلود دانلود آهنگ زیبا و جدید حامد زمانی – شمشیر – با کیفیت عالی دانلود آهنگ زیبا و جدید حامد زمانی – شمشیر – با کیفیت عالی آهنگ «نگاه آخر» خواننده و آهنگساز سید حمزه موسوی تقدیم به شهید مدافع حرم «محسن حججی» آهنگ «نگاه آخر» خواننده و آهنگساز سید حمزه موسوی تقدیم به شهید مدافع حرم «محسن حججی» دانلود آهنگ جدید«دلارام» حامد زمانی با کیفیت ۳۲۰ دانلود آهنگ جدید«دلارام» حامد زمانی با کیفیت ۳۲۰ دانلود آهنگ جدید علیرضا عصار “مرد می خواهد!” – mp3 و موزیک ویدئو دانلود آهنگ جدید علیرضا عصار “مرد می خواهد!” – mp3 و موزیک ویدئو دانلود آهنگ شد خزان گلشن آشنایی… بدیع زاده – با کیفیت خوب(گرامافونی) دانلود آهنگ شد خزان گلشن آشنایی… بدیع زاده – با کیفیت خوب(گرامافونی) دانلود تیتراژ ابتدایی ماه عسل ۹۶ محمد علیزاده – با کیفیت عالی دانلود تیتراژ ابتدایی ماه عسل ۹۶ محمد علیزاده – با کیفیت عالی
 • بازی

  دسترسی به کلش آف کلنز محدود می‌شود دسترسی به کلش آف کلنز محدود می‌شود کوچ کاربران از تلگرام به اپلیکیشن تازه وارد پینگل کوچ کاربران از تلگرام به اپلیکیشن تازه وارد پینگل بازی محبوب Super Mario Run نیازمند اتصال دائم به اینترنت است بازی محبوب Super Mario Run نیازمند اتصال دائم به اینترنت است نحوه حذف اکانت اینستاگرام نحوه حذف اکانت اینستاگرام با نکات امنیتی “موبایل بانک” آشنا شوید با نکات امنیتی “موبایل بانک” آشنا شوید با این ترفندها بدون رمز عبور قفل گوشی اندروید خود را باز کنید با این ترفندها بدون رمز عبور قفل گوشی اندروید خود را باز کنید جلوگیری از خوانده شدن پیام بعد از ارسال اشتباه در تلگرام جلوگیری از خوانده شدن پیام بعد از ارسال اشتباه در تلگرام چگونه با هزینه کم لپ تاپ خوب بخرید؟ چگونه با هزینه کم لپ تاپ خوب بخرید؟ همه چیز درباره بازی پوکمن گو Pokeman Go همه چیز درباره بازی پوکمن گو Pokeman Go
 • طراحی سایت

  HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial HTML tutorial
 • گروه سایتهای اسلام مووی - نودیها 1386 - 1396